جراحی‌ ترمیمی و قرص‌ باکرگی! تجارت سودآور پرده بکارت در ایران + ویدیو

وبلاگ ناظران رادیو فرانسه می نویسد
باکرگی در روز ازدواج همچنان در بخش بزرگی از جامعه ایران نکته شاخصه مهمی است. اما آن مسئله باعث نمی‌شود که بسیاری از زنان ایرانی از رابطه جنسی پیش از ازدواج خودداری کنند، در نتیجه بازسازی پرده بکارت به یک تجارت بزرگ در ایران بدل شده است که نه تنها برخی از پزشکان و جراحان زنان بلکه فروشندگان "قرص‌های بکارت"نیز از آن سود کلانی به جیب می‌زنند. کافی است نگاهی به شبکه‌های اجتماعی انداخت تا تبلیغ آنها را در هر استان و شهر بزرگ و متوسطی پیدا کرد.
 
برای دهه‌ها، عمل جراحی تنها راه برای زنانی بود که می‌خواستند در شب ازدواج "باکره"باشند. این عمل در واقع دوختن بخش‌هایی از لب‌های درونی واژن است که در هنگام "اولین"رابطه جنسی با همسر شکافته شده و خون‌ریزی خواهد کرد، تا شوهر زن باور کند که او پیش از این رابطه جنسی نداشته و خونریزی در پی پاره شدن پرده باکرگی بوده است. با اینکه بسیاری از پزشکان و دانشمندان اساساً وجود پرده باکرگی در زنان را که در اولین رابطه جنسی پاره خواهد شد و خون خواهد آمد تکذیب می‌کنند. بسیاری از زنان امکان دارد اساساً غشایی که در اولین رابطه جنسی دچار خونریزی شود را نداشته باشند و یا بسیاری دیگر به دلایل دیگر این غشای نازک را از دست بدهند. با این حال افسانه پرده باکرگی همچنان زنده است و سابقه مکتوب چنین عمل‌هایی از دهه ۵۰ خورشیدی در ایران مانند بسیاری دیگر از کشورهای دیگر مانند فرانسه وجود دارد. ویدئویی که برای آموزش استفاده از قرص‌های باکرگی در یوتیوب منتشر شده استقرصی با مایع سرخ
اما از دهه ۷۰ خورشیدی، قرص‌هایی تولید شد که می‌توانند در حین عمل جنسی مایعی سرخ از واژن آزاد کنند که مانند یک خونریزی خفیف بود.
 
قیمت، شکل و اندازه آنها متفاوت است اما شیوه کار همه یکی است. حدود یک ساعت پیش از رابطه جنسی باید آنها را درون واژن قرار داد، گرما و رطوبت درون واژن جذب غشای بیرون قرص می‌شود و آن را شکننده می‌کنند در نتیجه در هنگام رابطه جنسی این قرص پاره می‌شود و مایعی سرخ آزاد می‌کند تا احتمالاً شوهر را به اشتباه بیندازد.
 
کافی است در تلگرام و اینستاگرام جستجو کرد، به راحتی می‌تواند کانال‌ها و صفحات فروش این قرص‌ها را یافت. می‌توان قرص‌ها را سفارش داد و این بسته پستی بدون هیچ اشاره‌ای به ماهیت آن بر روی جعبه و بسته پستی به آدرس مورد نظر شما فرستاده خواهد شد. قیمت‌ها نیز متفاوت هستند، از سی هزار تومان تا ۳۵۰ هزار تومان.
نمونه‌هایی از آگهی‌های قرص‌های باکرگی در شبکه‌های اجتماعیمارک‌هایی که بیشتری حضور را در شبکه‌های اجتماعی در ایران دارند مارک‌هایی مانند "نوال"، "بیوتی ویرجین"، "باترفلای"و "رابرت"هستند. جستجو برای یافتن آدرس یا کارخانه و یا کوچک‌ترین ردی از آنها به زبان‌های انگلیسی، فارسی و فرانسه غیرممکن است، این کمپانی‌ها با این اسامی در دنیای مجازی و احتمالاً واقعی وجود خارجی ندارند.
 
تنها با جستجوی نام "بیوتی وریجین"با یک کمپانی چینی رو به رو می‌شویم که این کمپانی آرایشی بهداشتی چینی نیز "قرص باکرگی"تولید نمی‌کند. همچنین با جستجوی "نوال"تنها رد به یک دفتر بدون شماره تلفن و بی نام و نشان در سنگاپور با عنوان "نوال کسمتیک"می‌رسیم و دیگر هیچ، اینکه این قرص‌ها واقعاً همان کاری که مدعی هستند را انجام می‌دهند و یا مایع و غشای آنها برای سلامتی زنان مضر هستند یا سوالاتی که در این شرایط نمی‌توان به آنها پاسخ داد.
 
با این حال کارخانه‌هایی با اسم و رسم در برخی از کشورها مانند چین، هند و حتی انگلیس وجود دارند که این قرص‌ها را تولید می‌کنند اما هیچ نشانی از این قرص‌ها از کارخانه‌های اسم و آدرس‌دار در بازار ایران یافت نمی‌شود.
حضور گسترده آگهی قرص‌های باکرگی در فضای مجازی این ایده را قوت می‌بخشد که مصرف آنها نیز باید گسترده باشد. اما این رازی است که کمتر کسی حاضر به گفتگو درباره آن است. اما بر اساس پژوهشی که از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس در سال ۹۳ منتشر شد، ۷۴٫۳ دختران و پسران نوجوان در سنین دبیرستان، رابطه جنسی را تجربه کرده‌اند، البته در این گزارش به نحوه رابطه جنسی و اینکه این رابطه جنسی شامل دخول نیز می‌شود اشاره‌ای نکرده است.
 
یک رسانه محلی نیز در ایران در گزارشی که همان سال منتشر شد از قول یک فروشنده این قرص‌ها عنوان کرده است که او روزانه حدود ۱۰۰ تلفن دارد و هر روز حدود ۱۵ بسته از این قرص‌ها را می‌فروشد.
عمل جراحی "سودآور"
عمل جراحی پرده بکارت همچنان در ایران صورت می‌گیرد و حتی کلینیک‌هایی در این زمینه مشغول به کار هستند. تابو بودن این موضوع هرگونه تحقیق و آمار در این زمینه را غیرممکن کرده است اما بر اساس شهادت ناظران ما از ایران کمتر جراح زنانی است که چنین پیشنهاد پول‌سازی را رد کند. یک عمل جراحی ساده که زمان آن‌چنانی هم نخواهد گرفت و در یک کلینیک به سادگی قابل اجرا است، هزینه‌ای حدود ۵ تا ۷ میلیون برای مشتری به بار خواهد آورد.
 
با این حال پزشک‌های زنان در ایران چندان مایل به گفتگو در این رابطه نیستند. "ناظران"با چندین پزشک زنان از جمله اعظم موسوی عضو انجمن علی سرطان‌های زنان ایران تماس گرفت تا نظر آنها را در این رابطه جویا شود، تمامی آنها از گفتگو درباره عمل جراحی خودداری کردند و از وجود قرص‌های باکرگی اساساً اظهار بی‌اطلاعی کردند. دو پزشک زنان دیگر که با بسیاری از رسانه‌های ایرانی در رابطه با بیماری‌های زنان گفتگو می‌کنند نیز از گفتگو در این رابطه خودداری کردند.
 
"گواهی بکارت"پزشکان، عامل فشار در جامعه است نازنین در این رابطه توضیح می‌دهد:
 
    تا به امروز، پزشکان زنان از هرگونه همکاری حتی گفتگو با کنشگران مسائل زنان خودداری کرده‌اند. پزشکان زنان در ایران نقش مهمی در روند مهم ماندن پرده بکارت در جامعه بازی می‌کنند. آنها کسانی هستند که با یک درخواست ساده خانواده‌ها حاضر می‌شوند برگه گواهی بکارت بدهند و از این راه پول به جیب بزنند. این کار نه تنها مخالف علم پزشکی است بلکه در تناقض با قسم آنها به عنوان یک پزشک نیز هست. آنها حق ندارند مسائل خصوصی بیمار خود را با افراد دیگر به اشتراک بگذارند. .
 
ناظران"با یک پزشک زنان ایرانی ساکن انگلیس در این رابطه گفتگو کرد، این پزشک نیز تأیید کرد که بارها برای بسیاری از زنان از کشورهای مختلف از جمله زنان ایرانی در انگلیس گواهی بکارت و یا گواهی‌ای که اذعان کند پرده آنها به دلیل دیگری جز رابطه جنسی پاره شده است صادر کند.
 
ناظر ما اضافه می‌کند:
 
    مسئله‌ای که حتی از گواهی بکارت هم بدتر است این است که پزشک‌های زنان از انجام برخی از آزمایش‌های مهم پزشکی بر روی زنانی که ازدواج نکرده‌اند خودداری می‌کنند. به عنوان مثال بسیاری از پزشک‌های زنان از انجام تست پاپ اسمیر [این آزمایش برای بررسی بافت درون واژن برای پیش‌بینی سرطان دهان رحم صورت می‌گیرد] از زنانی که ازدواج نکرده‌اند خودداری می‌کنند. آنها می‌گویند انجام این آزمایش بدون آسیب زدن به پرده بکارت ممکن نیست در نتیجه بسیاری از زنانی که ازدواج نکرده‌اند می‌توانند به مراحل پیشرفته سرطان دهانه رحم برسند به این خاطر که دکترها از آزمایش پاپ اسمیر بر روی آنها خودداری می‌کنند.
سرطان دهانه رحم چهارمین سرطان کشنده در ایران و پنجمین عامل مرگ زنان در ایران است.
+49
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  متاسفم برای مردان احمقی که هنوز دنبال دختر باکره برای ازدواج هستن. حتی اگر دختری واقعا باکره باشه آیا دلیل بر این میشه که هیچ رابطه جنسی نداشته؟ البته این ترفندها پاسخ خوبیه برای اون دسته از پسران خودخواهی که خودشون تا ازدواج هر رابطه ای داشتن اما می خوان دختر دست نخورده بگیرن برای ازدواج که جالب اینه که در بیشتر موارد به طلاق می رسه.
  9
  83
  ‌سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  ولتر میگوید یکی از بدبختیهای بشر این است که بکارت را جزیی از فضایل خویش قرار داده است
  8
  63
  ‌سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  داستان آلت تناسلی انسان بسیار جالب است انسان با استفاده از شرع دین آلت تناسلی مرد را برای کرامات بیشتر قسمتی از آنرا بر میدارد وآلت تناسلی زن را برای حفظ نجابت وشرافت او حفظ میکند این در حالی است که طرفداران ختنه در مردان برای توجیه قضیه میگویند ختنه برای سلامتی وپاکیزگی مرد مفید است ، اگر این حرف درست باشد که نیست نتیجه میگیریم که پس کار خدا در مورد درست کردن خلفه آلت تناسلی مرد اشتباه بوده وایشان هیچ اطلاعی از نظافت نداشته در حالی که طبیعت در کار خود اشتباه نمیکند هم بکارت هم خلفه آلت تناسلی مرد را طبیعت برای حفظ ارگان جنسی در نوع بشر قرار داده است نه بکارت دارای فضیلت است نه ختنه دارای کرامت فقط این حماقت انسان است که پایانی ندارد
  19
  61
  ‌سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
  ۵۲
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  در حال حاضر اعتراض خانمها برای رفع حجاب اجباریست , بعداز رفع حجاب اجباری انگاه نوبت اعتراض رفع داشتن بکارت اجباریست !
  10
  29
  ‌سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
  ۵۳
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا
  از پرده صحبت شد یادم افتاد باید پرده سالن رو بشورم
  4
  20
  ‌سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  ۳۷
  بچه طهرون - لندن، انگلستان
  یادم هست دهه ۸۰ًدوستم امد ایران از امریکا دنبال تمسر میکشت . یک شب مست کرد تو جمع گفت نمیگم طرفم باکره باشه حالا حد اقل کم کار کرده باشه!! نصف جمع منفجر شد از حرف اش ولی بعد اینهمه سال همان نصف جمع هم خوب میفهمند چی میگفت !! مردی که تا مکان پیدا میکنه سریع یاد زیر ناف اش می افته دنبال باکره میگرده ! نه اینکه خود مرد باکره هست حالا متاسفم برای ما مردهای عقب افتاده
  3
  4
  ‌چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
  نظر شما چیست؟