چرا نباید مدام کاشت ناخن را تمدید کنیم؟

در تایید خطرات این عملیات زیبایی روی ناخن‌ها می‌گوید: «عجیب است که باوجود این همه هشدار و زنگ خطر درباره تغییراتی غیرطبیعی که این روزها به شکل‌های مختلف در سالن‌های استاندارد و غیراستاندارد ارائه می‌شود هنوز هم خیلی‌ها سلامت‌شان را قربانی می‌کنند. کاشت ناخن با مشکلاتی که برای ناخن‌ها ایجاد می‌کند، باعث می‌شود یک فرد تا مدت‌ها ظاهری نازیبا و زحمت و هزینه زیادی را متحمل شود.

چسب و مواد مصرفی سبب ایجاد آلرژی در پوست‌های اطراف ناخن و حتی صورت می‌شود چون دست مرتب با صورت در تماس است. از طرفی استفاده طولانی‌مدت از این راه برای آراستگی ناخن‌ها رشد و شکل طبیعی آنها را دچار اختلال کرده که درنهایت باعث ازبین رفتن بافت ناخن می‌شود. البته گاهی صدمه‌ای که به کوتیکول (لایه محافظ انتهای ناخن) وارد می‌شود موجب نفوذ مواد شیمیایی به داخل ریشه و آسیب دائمی ناخن خواهد شد. .
آلرژی‌زاست 
 مسئله‌ای مهم که بیشتر ناخن‌کارهای سالن‌ها هم صحت آن را تایید می‌کنند و با وجود استفاده از دستکش و ماسک حین کار باز هم به علائم حادی ازجمله خارش، تورم، سوزش و حتی ناراحتی‌های ریه مبتلا می‌شوند که ناشی از ترکیبات قوی و البته مضر برای سلامت است.
 بیماری‌های معده در کمین
 درواقع برخی محصولات در خود ترکیبی به نام هیدروکسی آنیزول به‌عنوان یک ماده نگهدارنده شیمیایی دارند که برای سلامت بسیار خطرساز هستند، به‌ویژه افرادی که عادت به جویدن ناخن یا بردن دست به دهان خود دارند. این ماده در برخی افراد به سرعت وارد بدن شده و موجب بیماری معده می‌شود.
 عفونت و قارچ
 اسمش هم دلهره‌آور است اما این شایع‌ترین بیماری در افرادی است که مدت‌های طولانی از مواد کاشت روی ناخن‌های طبیعی خود استفاده می‌کنند. درواقع فضای بین ناخن و ماده‌ اضافه شده روی آن دلیل نرسیدن هوا و آب و مکان مناسبی برای رشد قارچ‌های پوستی و عفونت خواهد بود.
+5
رأی دهید
-1
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟