یک ایرانی‌زاده ضدمهاجرترین سیاستمدار اتریش است

العربیه می نویسد :
اودو لاندباور عضو پارلمان ایالت نیدراوسترایش اتریش، که از او به عنوان ضدمهاجرترین سیاستمدار این کشور نام برده می‌شود و از طرح نگهداری مهاجران در خارج از شهرها حمایت می‌کند، خود از مادری ایرانی و مهاجر به دنیا آمده است.
 
اودو لاندباور از پدری اتریشی و مادری ایرانی در 12 آوریل 1986 به شهر نوینکیرخن استان نیدراوسترایش اتریش به دنیا آمد. او در دانشگاه وین حقوق خواند و در سال 2011 به عنوان عضویت «رینگ فرایهایتلیشر یوگند اوسترایش»، شاخه جوانان حزب آزادی اتریش درآمد و از سال 2013 تا کنون به نمایندگی از این حزب در پارلمان محلی استان نیدراوسترایش حاضر است. او همچنین برای دوره جدید پارلمان محلی نیز از سوی حزب راست‌گرای پوپولیست FPÖ (حزب آزادی اتریش) به رهبری هاینتس کریستیان اشتراخته، نائب فعلی صدراعظم اتریش کاندیدا شد. این انتخابات در 28 ژانویه 2018 برگزار می‌شود.
 لاندباور به همراه مادر ایرانی‌اش اودو لاندباور در آوریل سال 2017 از شهردار وین، پایتخت اتریش خواست دستور دهد یک کیوسک کباب‌فروشی که متعلق به یک ترک مهاجر بود، تعطیل شود، به این دلیل که کیوسک‌دار به خوبی نمی‌توانست آلمانی حرف بزند.
 
در این کیوسک که با نام "کباب‌علی" در منطقه "وینرنویشتانت" قرار داشت از 11 سال پیش کباب ترکی، شاورما، دوروم، فلافل و همبرگر عرضه می‌شد. لاندباور در این‌باره گفته بود شکل کیوسک با آنچه او برای مرکز شهر تصور می‌کند، تطابق ندارد.
اودو لاندباور لاندباور همچنین از فراگیر شدن غذاهای دیگر کشورها در مهدکودک‌های اتریش عرضه می‌شود و جشن‌های دیگر فرهنگ‌ها نکو داشته می‌شود، انتقاد کرده بود. در مصاحبه روزنامه آلمانی زبان "دی پرسه" در تاریخ 15 ژانویه 2018 اودو لاندباور در پاسخ به این سوال که آیا او از غذاها و جشن‌های ایرانی لذت می‌برد، گفت: «هرگز. مادر من به اتریش سفر کرد و در سفر با پدرم آشنا شد… من ریشه‌های [ایرانی] او را به عنوان یک کودک هیچ‌گاه تجربه نکردم».
یوهانا میکل لایتنر لاندباور همچنین درباره اینکه آیا از اینکه یک فرد چندزبانه نیست، حسرت نمی‌خورد، گفت: «نمی‌دانم. من با وضع فعلی کاملا راحت هستم».
 
این سیاستمدار ایرانی-اتریشی پیش از این یوهانا میکل لایتنر، رئیس دولت محلی استان نیدراوسترایش را به دلیل خوشرفتاری و پذیرفتن مهاجران، "موزلیم‌ماما" به معنای مادر مسلمانان خوانده بود و با انتشار تصویری از یوهانا میکل لایتنر که با فوتوشاپ حجاب به او پوشانده بود، خواستار این شده بود مردم در انتخابات 28 ژانویه به او رای ندهند.
اودو لاندباور اودو لاندباور از سرسخت‌ترین هواداران طرح پیشنهادی هربرت کیکل، وزیر کشور فعلی اتریش است. براساس طرح پیشنهادی کیکل برای بالا بردن امنیت در شهرهای این کشور، پناهجویان در کمپ‌هایی خارج از شهرها نگهداری شوند تا امکان تماس و ارتباط‌شلن با شهروندان اتریشی به حداقل برسد.
+83
رأی دهید
-136

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  مهمان چشم دیدن مهمان را ندارد! گدا گشنه بی اصالت، گر کره ماه رود، باز کره خر است!
  78
  236
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  ۴۵
  kawir - فرانکفورت، آلمان

  واقعا یک لاندهو به معنی واقعی است(در ضمن لاند باور یحنی مزدور کسی که روی زمین دیگران کار میکنه)این هم اعتراف کرد ننش در هنگام سفر اشتباها رفته حموم مردانه و با بابای این تصادف کرده تا پلیس امده که کروکی صحنه را بکشه و این تخم صیغه هم درست شده،از این نمونه تو اخوند دونی معروف به مجلس تو ایران زیاد داریم که ننشون هنگام خرید در بقالی یا قصاب محله با پدرشون اشنا شدن!
  81
  155
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
  ۴۱
  مسافران - انکارا، ترکیه

  اون اروپای هردمبیل رو باید با هرچی توش هست و نیست با سیفون کشید بره پایین فرق نمیکنه یکی مثل این .... اقا توش هست یا نیست البته غربزده های ذوب شده در غرب ایرانی الان حمله میکنن. ادم انقد بیوجدان میشه پاش برسه اروپا بیمذهب بیخدا بشه ؟ ایا می ارزه بخاطر پولی که میگیری پا رو همه چی حتا مادرت بذاری؟
  135
  94
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
  ۳۳
  rouzbeh_ma - لندن، انگلستان

  این اگه تو جمهوری اسلامی می موند حتما یکی از سردارهای بزرگ سپاه می شد و بعدش رئیس جمهور ضد صهیونیستی و ضد استکبار. دیگه شورش رو در آورده و از اون ور بوم افتاده.
  14
  91
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  ۴۰
  Herzl - امستردام، هلند

  چرا این شخص که از مادر ایرانى و پدر اتریشی زاده شده ایرانى اتریشی خطاب مى کنید و از شاهرودى جنایتکار که از پدر و مادر ایرانى اصل زاده شده به عراق نسبت مى کنید! جواب سوال من دو کلمه کینه از عراق
  62
  25
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
  ۱۰۰
  گربه_سگ - لوزان، سوییس

  علناً داره میگه. ایرانی نیستم. و هیچ ربطی هم بهشون ندارم!. باید خیلی حقیر باشی تا اصالت خودت رو نفی کنی.
  25
  83
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
  ۵۴
  Sepas - تهران، ایران

  دو رگه ایرانی تو دنیا خیلی هست شاید تا رقم نصف جمعیت خود ایران باشند اما این جون رییس جمهور ایران بشه دهن هر چی خیانتکار سرویس میشه
  8
  28
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴
  ۳۷
  rahjoo - بابل، ایران
  کارش درسته! پدر اروپا رو همین مهاجرا درآوردن!این هم از یه طرف مهاجره و دیده که چقدر گند میزنن به اروپا!حالا میخاد ازتوشون 5درصد صاف و سالم دربیاد نمی ارزه به اونهمه ریسک
  41
  46
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۲
  ۳۷
  rahjoo - بابل، ایران

  هرکسی باید کشور خودشو بسازه! همه دارن فرار میکنن برن یورو که چی؟! وایسین حقتونو بگیرین.ازین 80میلیون ایرانی اگه 10میلیون دوهفته سرتاسر کشور رو به اعتراض علیه نظام اسلامی قیام کنن سر یه ماه بساط جمهوری آخوندی جمع میشه ! همش میخوایم مفت بخوریم و بقیه قربانی ما بشن و مجانی به رختخواب گرم و نرم برسیم
  21
  59
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴
  ۴۰
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک

  این حرفهایی که شما در کامنتهاتون به این آقا زده و نسبت دادید، این آقا هنوز در عمرش نزده! حالا کدومتون راسیست و افراطی هستید؟! هین؟!!
  73
  28
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
  ۴۶
  سگ سبیل - کنت، انگلستان
  تو خوبی ببا - ویاند تو حرف اظافه نزن لال بمون بهتره کی از مهاجرینبه ایران اروپپاحرفیزد که خودتو دخل میکنی؟یه گلکلم وشلغم خاسیتش ازامسال توبیشتره این اقا/ ایراننی نیس.ت دیگه موزوع چیز دیگهست تو یه چیزدیگه میگی عآدم به بیخاسیتی وبیکاری تو ندیدم
  18
  15
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶
  ۴۶
  سگ سبیل - کنت، انگلستان
  یهبار نشد بیام اینجا یکیدونفر حرفه بیربط نزده باشن همیشه یکی سازه مخالف میزنه
  18
  13
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۰
  ۳۹
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان
  ضد مهاجرت بودن با ضد مهاجر بودن فرق می کنه. من هم فکر می کنم مهاجرت بصورت فعلی برای هیچ کس خوب نیست اما در عین حال باید به پناهندگان واقعی کمک کرد.
  8
  9
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۸
  ۵۲
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  این ثابت میکنه که حتی در اروپا بدنیا بیایی و نصفت هم اروپایی باشه وبه مقام پارلمان هم برسی، اگر قربانی نژاد پرستی جامعه شده باشی و غرورت شکسته شده باشد، اون احساس حقارتت از نیمه ایرانیت باعث میشود واکنش های رادیکال اینچنینی از خودت نشان بدهی
  4
  11
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۴
  ۴۰
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::سگ سبیل - کنت، انگلستان: سگ سبیل بیسواد و کولی. مگه باید اینجا رو به افتخار سیبیل های کلنگیت واسه تو خلوت کنیم آقا لاته. تو یک نگاهی به دیکته یللی و بیسوادیت بکن تا بفهمی چی بارته. برو خودتو عوص کن . آفرین. اینجا فقط نطرتو بنویس سیبیل. سگ سیبیل بازی فصلش گذشته. آفرین.
  9
  5
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۶
  ۴۰
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  آقا. مطلب مگه سخت بود؟! عرض کردم این حرفهایی که شما در کامنتهاتون به این آقا نسبت دادید، ایشون هنوز در عمرش به کسی نگفته.دروغه؟! تا کی سر خودتونو میخواید کلاه بزارید؟! جماعت شوت!
  13
  7
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۹
  ۴۰
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  به دیکته فارسی این سگ سبیل هم نگاه کنید تا بفهمید با کیا طرفیم و چه خبره. بعله!
  11
  6
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۲
  ۴۵
  Elfar - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - انکارا، ترکیه::]. مشخص هست. توالت معمولاً انتهاى منزل قرار داره و جایى که بوى گند وارد منزل نشه.ترکیه هم به زور خودش را به قاره اروپا قالب کرده تا حکم چاه توالت اروپا باشه. راستى چه خبر از اردوغان؟ خوش میگذره؟
  5
  15
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵
  ۵۶
  ملاخوری - منچستر، انگلستان
  چرا بی انصافی میکنید!!! . جای دور نریم، انصافاً همین ایرانیهایی که در انگلیس هستیم، چند در صد از ما در زندگی موفق بودیم تا چه اندازه توانستیم به هم نوعئمون کمک کنیم؟ حالا حساب کنید چه جماعتی از سوریه و افغانستان و پاکستان و سومالیا و غیره سرازیر شده اند و فقط میخواهند با هر کلکی فقط از امکانات اینجا استفاده کنند و طلبکار هم هستند،
  4
  14
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۹
  ۴۸
  Pezhman - وین، اتریش
  مرده شور خودش و اون مادر خاک برسرش که چنین چلغوزی پس انداخته.
  10
  13
  ‌پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۸
  نظر شما چیست؟