دانشمند ایرانی، نامزد جایزه کاشف سال ۲۰۱۷ شد

پروفسور علیرضا مشاقی، دانش‌آموخته‌ی دانشگاه علوم پزشکی تهران و از اعضای سابق مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان این دانشگاه است. وی هم اکنون محقق دانشگاه‌های لیدن و هاروارد آمریکا است و نامزد جایزه کاشف سال ۲۰۱۷ شده است.
 
مشاقی به خاطر پژوهش‌های میان‌رشته‌ای، به‌خصوص استفاده از روش‌های نوین فیزیکی و مهندسی برای حل مسائل پیچیده پزشکی، نامزد دریافت جایزه شده است. وی در ایران هم به دنبال نزدیکی رشته‌های مختلف علمی بود و به‌خاطر تلاش‌هایش، امکان تحصیل همزمان دانشجویان نخبه در دو رشته در دانشگاه‌های ایران فراهم شد. پروفسور مشاقی عضو بورد نشریاتی از جمله نانو ریسرچ و گروه نیچر است و به‌تازگی لوح افتخار انجمن شیمی آمریکا به وی اعطا شد.
 
جایزه کاشف سال به یکی از ۸ نامزد که با رأی عموم انتخاب می‌شود، اهدا خواهد شد. دانشگاهیان تا ۱۹ دی‌ماه ۹۶ فرصت دارند از طریق این لینک با رأی دادن به پروفسور مشاقی، در انتخاب وی به عنوان برگزیده جایزه کاشف سال ۲۰۱۷ کمک کنند.
+155
رأی دهید
-5
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۲
  منوچهری - کرمان، ایران

  اگه تو ایران مونده بود تا حالا یا سر از زندانهای این حکومت فاسد در آورده بود. یا باور و رفیقاش دنباله پول فشانگاشون زیر مشت و لگد له ش کرده بودن! اخوی!!
  5
  63
  ‌چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۴
  نظر شما چیست؟