ترامپ: دولت ایران بزرگترین حامی تروریسم و ناقض حقوق بشر، اینترنت را مسدود کرده است

صدای آمریکا : رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در سومین اشاره خود به اعتراض‌های گسترده در ایران، از اینکه رهبران ایران اینترنت را قطع کرده اند و مانع دسترسی مردم به اطلاعات آزاد می شوند، انتقاد کرد.
 
پرزیدنت دونالد ترامپ، یکشنبه ۱۰ دی در توئیتر خود نوشت: ایران، نخستین دولت حامی تروریسم با موارد زیادی از نقض حقوق بشر که به صورت ساعتی اتفاق می افتد، حالا اینترنت را هم قطع کرده تا تظاهرکنندگان دوستار صلح نتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. اصلا خوب نیست!
پیش از این آقای ترامپ در موضع گیری جداگانه اعلام کرد با مردم ایران همراهی می کند. رئیس جمهوری آمریکا در اولین واکنش به اعتراضات در مشهد و کرمانشاه، خواستار توجه حکومت ایران به مطالبات مردم و تظاهرات مسالمت آمیز ایران شده بود.
 
رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه هم همزمان با سومین روز اعتراضات در ایران، یک نقل قول خود در سازمان ملل در شهریور را در توئیتر گذاشت که در آن گفته بود، مردم ایران با گزینه های مقابل خودشان درباره سرنوشت شان روبرو هستند.
 
سومین واکنش آقای ترامپ در حالی است که اعتراض های گسترده در ایران برای چهارمین روز متوالی در بیش از ۱۵ شهر دیگر ادامه یافت.
 
در حالیکه رئیس جمهوری ایران پس از چهار روز، قصد داشت معترضان را آرام کند، سخنان او اثری بر روند اعتراضات نداشت و تجمعات مردم در چهارمین روز اعتراض‌ها ادامه یافت. آقای روحانی در این سخنان بدون اشاره به برخورد خشن پلیس با مردم و کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان، اعتراض را حق مردم دانست اما تاکید کرد که نباید منجر به تخریب شود. او همچنین گفت که حل برخی مشکلات اقتصادی زمان می‌برد.
 
بر اساس تصاویری و گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، تجمع غروب یکشنبه دهم دی در میدان فردوسی تهران به دخالت خودروهای آبپاش پلیس منجر شد. پلیس همچنین تلاش کرد معترضان در مناطق مختلف خیابان انقلاب، از جمله تقاطع کارگر جنوبی و چهارراه ولی عصر را متفرق کند.
 
ویدئویی دیگر نشان می‌دهد که معترضان در خیابان ولی‌عصر تهران با پلیس درگیر شده و خودروی پلیس را واژگون می‌کنند.
​محسن محمدیان، مدیر روابط عمومی سازمان مترو به رسانه ها گفته است که ایستگاه متروی تئاترشهر به دلیل تجمع‌های اعتراضی و مسائل امنیتی مسافرگیری نمی‌شود و مسافران نیز تخلیه شده‌اند.
 
تصاویر دیگری از درگیری پلیس و حتی تیراندازی در شهر تویسرکان استان همدان حکایت دارد. هنوز گزارشی از زخمی یا کشته شدن معترضان در تجمع های روز یکشنبه منتشر نشده است.
 
خبرهایی که کاربران شبکه‌های اجتماعی برای صدای آمریکا فرستاده اند همچنین از برخورد پلیس با تجمع معترضان در شهرهای اصفهان، شاهین شهر و شهررضا حکایت دارد.
 
تصاویر ارسالی به صدای آمریکا، برگزاری تجمع و راهپیمایی در شهر چابهار استان سیستان و بلوچستان را نشان می‌دهد.
 
در این تصاویر، تجمع کنندگان شعار می‌دهند «استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی» و «ملت گدایی می‌کند، رهبر خدایی می‌کند».
 
تصاویر دیگری نشان می‌دهد که معترضان یکشنبه در شهرهای سنندج، بهشهر، اراک و رشت نیز راهپیمایی کرده‌اند.
 
یک گردهمایی اعتراضی هم مقابل فرمانداری شهر مراغه در آذربایجان شرقی برگزار شده است.
 
تجمع‌های اعتراضی در روز شنبه نیز در برخی از شهرها با برخورد خشن پلیس مواجه شد به طوری که در استان لرستان دو کشته و شش زخمی در پی داشت. یکی دیگر از پیامدهای تجمع‌های اعتراضی روز یکشنبه، بستن شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام از سوی دولت بود.
+88
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Iranemaa - قم، ایران

  مردم ایران به حمایت های بین المللی هم نیاز دارند و امید وارم ترامپ به عنوان رییس جمهور مهمترین و قدرتمندترین کشور دنیا تا اخر از این انقلاب حمایت کند و البته به نظر میرسد غیر از روسیه و چین و کشورهای بی ارزشی چون کره شمالی دیکتاتوری و سوریه ویران شده ، تقریبا همه کشورها ار نابودی. رژیم ملاهای ایران خوشحال خواهند بود
  6
  59
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۶
  ۶۰
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد

  کاملاً درست می‌گویید، البته این خط و ربط‌ها از دکان سازنده آخوند صادر میشود، که خودتان بهتر از ما می شناسید و اوباما و کلینتون هم در همین گروه و دسته بودند، اکنون هم که باز جنازه سیاه شده او را می خواهند بیرون بکشند و به خوردِ جماعتِ بی‌ خرد و تعقل دهند. کشور ما زخم خورده سالیان ساله اینهاست و رونق و پیشرفت و پادشاهان ایران ساز و میهن پرست پاک نهاد خاری در چشمشان بود. چنان بارشان را با این نظام اهریمنی و دست پروردگانشان بسته بودند که گمان داشتند خدا هم دیگر اینها را جا به جا نتواند کرد، همان‌ها که به عنوان ماسون‌ها آب منی خود را به عنوان والاترین و مقدس‌ترین چیز به سر و گوش هم میکشند و نر سالاری را پاس میدارند و لژ‌هایشان در کلِ دنیا با ابزارِ دیوانِ حضرتِ سلیمان در حال پیچ و مهره کردنِ بشریت و بر تخت نشاندن خدأیی است که خود با دست خود ساخته اند. و لژ‌هایشان در بیت خبیث رهبرِ ضحاک و دجالِ حاکم بر ایران رونق دارد تا روحانی سر سپرده آنها و خاتمی دست بوسشان و تا واتیکان دامنه اصلی‌ خود را کشانده و جهانی‌ را هولِ محورِ این ماده کثیف میگردانند...
  11
  35
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۴
  ۶۰
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد
  2- ...همان ماده ایی که یک موش صد‌ها برابر آن‌ را دارد، همان ماده ایی که خداوند خطاب به انسان می‌گوید تعقل کن از چه ساخته شده ایی تا بند جسم که مرکبی برایِ روحت و دور انداختنی ست نشوی، و این بیمارانِ تن تمام تلاششان بر گرانبها کردن جسم فانی ست تا گوهر انسانیت ظهور نکرده همه در تاریکی‌ روح بسر برند و چراغ راهشان شوند عده ایی قشری و مامور تن یا سیاست بازانی که ریشه‌شان در دیو‌هایِ تحت فرمانِ حضرتِ سلیمان بوده و همچنان ادامه دارد. زمانی‌ که خداوند به ابلیس اجازه میدان داری در صحنه دنیا را داد، پیروان و یاران ابلیس از هر فرصتی برای میدان گرفتن بهره برده ابزار و آلاتِ خود را مهیا کردند، در هیچ دوره ایی چون زمانِ حضرتِ سیمان جنیان و دیوان و پریان و حیوانات و باد و دیگر نیروهایِ طبیعی مسخر انسان نبودند، که سلیمان حشمت الاه نامیده شد، زمانی‌ که فوت شد خداوند دیوان و دیگران را سرِ کار گذاشت همانهأیی که انگشتری او را یکبار به سرقت برده بودند تا سالی‌ آنها به کار مشغول بودند تا به امر حق موریانه‌ها عصایِ سلیمان را که بر آن‌ تکیه داده بود را خورده و پیکر بی‌ جان سلیمان نقش بر زمین شد...
  23
  7
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۵
  ۶۰
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد
  3- . اینگونه بود که دیوان متوجه مرگ حضرتِ سلیمان شده و دست از کار کشیدن ماجرا را فهمیدند، و از آن‌ روز تا کنون ابزار خود را برای تعمیر و جلوه دادن دنیا در اختیار کسانی‌ گذاشته اند که روحشان را به آنها فروخته اند. این قصه سر دراز دارد !! و اینگونه بود که دیوان متوجه مرگ حضرتِ سلیمان شدند برایش کشیدند و تلاش کردند ادامه امور را خود به اتفاق انسانهأی که روحشان را به آنها می فروشند ادامه دهند، مهمترین ابزار‌شان هم این بود که همه اینها را زیر نام خداوند انجام دهند و اینگونه است که ماسون‌ها کنترل دنیا را تا کنون به دست گرفته اند ، شریف امامی که به لژ ۳۳ رسیده بود یکی‌ از عاملان مهم آنها در به ثمر رسیدنِ شورش ۵۷ بود و خمینی سیک و هندو زاده هم از عاملان اصلی‌ آنها بود، همانگونه که بساط شان در بیتِ خبیث و مهره‌های اصلی‌ این نظام جهنمی است. این قصه سر دراز دارد !!
  21
  6
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۳
  ۳۵
  Gottobegood - بندر انزلی، ایران
  نه اینجا لیبیا هستش نه ایرانیها عرب . اینجا ایرانه ما ایرانیها ‌خوب میدونیم که شما پاپتهایه ایلومیناتی از کارتر گرفته تا جورج بوشه رپتالیان تا اون اوباما مترسک تا همین بچه دلقک ترامپ فقط به فکر رخنه به ایران و تجزیه ایران هستین. ایران از نژاد کوروش و داریوشو، بابک هستن
  4
  8
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.