مقام ارشد دولت ترامپ در گفتگوی اختصاصی با صدای آمریکا: در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم

صدای آمریکا : «مایکل انتان» معاون مدیریت ارتباطات استراتژیک پرزیدنت ترامپ در شورای امنیت ملی کاخ سفید در گفتگوی اختصاصی با ستاره درخشش رئیس بخش فارسی صدای آمریکا می گوید در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم.
 
متن کامل این گفتگو را در زیر بخوانید:
 
ستاره درخشش: متشکرم که با بخش فارسی صدای آمریکا گفتگو می کنید. شما اوضاع ایران را زیرنظر دارید. گزارش شده است که چند نفر کشته شده اند. واکنش شما چیست؟
 
مایکل انتان: از جانب پرزیدنت ترامپ و تمامی دولت او، نگران هرگونه خشونت، تلفات، و ضایعاتی هستیم که به مردم وارد می شود؛ مردمی که به طور مسالمت آمیز و برای خواسته های به حق‌شان تظاهرات کرده اند. ما در عزاداری قربانیان و آسیب دیدگان، با آنها شریک هستیم.
 
درخشش: وقتی اعتراض‌ها در ایران شروع شد، پرزیدنت ترامپ در بیانیه ای تاکید کرد که مردم در ایران، از فساد در دولت به ستوه آمده اند و ثروت های شان، برای حمایت از تروریسم روانه خارج می شود. ممکن است بگوئید در چه زمینه هایی رفتار بد ایران، مایه نگرانی آمریکاست؟
 
انتان: من نمی توانم بهتر از آنچه که رئیس جمهوری در ماه اکتبر در یک سخنرانی مهم درباره ایران و سیاست آمریکا مطرح کرد، توضیح بیشتری بدهم. سالهاست که جزئیات نگرانی های آمریکا درباره ایران، علنی شده است.
 
مسلما حمایت از ترور، صدور ترور، بی ثبات کردن خاورمیانه و منطقه در سطحی گسترده تر در راس نگرانی‌های ماست.
 
برنامه موشکی بالستیک، ادامه دادن به برنامه های اتمی حتی پس از آنکه آمریکا با ایران به توافقی رسیده بود - که دولت فعلی معتقد است، توافق خوبی نبود - جزو نگرانی های ماست.
 
همچنین ما نگران آن هستیم که بخش کلانی از ثروت مردم ایران، در تمامی این موارد و یا موارد دیگری خرج می شود که نه تنها به منطقه و همسایگان ایران آسیب می رساند بلکه این ثروت صرف بهبود اقتصاد و وضعیت مردم ایران نمی شود.
 
درخشش: پرزیدنت ترامپ در بیانیه خود همچنین تاکید کرد که دنیا اوضاع ایران را زیر نظر دارد. ممکن است، جزئیات بیشتری را در این زمینه ارایه بدهید؟
 
انتان: آمریکا با هماهنگی با متحدانش در اروپا و سراسر جهان، به دقت اوضاع ایران را زیر نظر دارد تا با همکاری آنها، رژیم ایران را زیر فشار بگذارد که هم اجازه بدهد مردم به تظاهرات شان ادامه بدهند و هم به خواسته‌های به حق‌شان عمل کند.
 
ما همچنین اوضاع را زیر نظر داریم تا از خواست های مشروع و به حق مردم ایران حمایت کنیم و به آنها نشان دهیم جهان متمدن در کنار آنهاست و می خواهد مطمئن شود که خواست های به حق آنها عملی می شود و در عین حال مخالف رفتار بی ثبات کننده ظالمانه رژیم هستیم.
 
درخشش: گزارش های دیگر از ایران حاکی از مسدود شدن اینستاگرام و تلگرام توسط دولت ایران است و می خواهند ارتباطات تلفن های همراه را قطع کنند. واکنش شما به این جریان‌ها چیست.
 
انتان: مسلما خیلی مایه نگرانی است اما کار عمده ای از خارج در این زمینه نمی توان انجام داد. ما انتظار داریم شرکت های بزرگ آمریکایی و دیگر شرکت های بزرگ غربی در ارائه خدمات‌شان به ایران، به گونه ای مشابه عمل کنند و هیچ گونه امتیازی به رژیم ایران ندهند و تسلیم هیچگونه درخواستی برای سانسور و اعمال محدودیت نشوند و با ادامه کار به سبک معمول، به آنها بفهمانند که باید آزادی گردش اطلاعات و اخبار به ایران حفظ شود.
 
درخشش: مجددا از اینکه با بخش فارسی صدای آمریکا صحبت کردید، از شما متشکرم .
+48
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۸
  IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  در کنار مردم ایستادی ولی‌ به شهروندای معمولی‌ ویزا نمیدی اونوقت آقازاده ‌ها به راحتی‌ می‌تونن بیان آمریکا یا تحریم ‌هایی‌ که میکنی‌ و ضررو مردم می‌کنن و نه حکومت
  5
  25
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷
  ۶۰
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد
  حق یاورتان باشد، بیهوده نیست که آقای دنیا شده اید.
  9
  18
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
  ۴۲
  press - لندن، انگلستان
  ننگ به نیرنگ تو امریکا. شما چهل سال قبل هم کنار مردم بودید. اگه چهل سال قبل به مردم ایران و شاه خیانت نمی کردید، ایران امروز می درخشید
  8
  18
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
  ۴۲
  baba bekheyal - اسپارت، ایران
  [::press - لندن، انگلستان::]. خدا کنه 80 میلیون مردم فقط اینو بفهمند
  6
  8
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
  ۳۴
  سخت کوش - کردستان، ایران
  خواهشا خفه بشید
  12
  8
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
  ۳۸
  raha.com - آمستردام ، هلند
  جوک سال ۲۰۱۸ ،ما کنار مردم ایران هستیم ؟ مایه خواند بچه توی تخت خواب. شما از رژیم سرکوب گرا حمایت نکن ،حمایت مردم پیش کش
  6
  9
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.