روحانی: مردم علاوه بر وضعیت اقتصادی، به فساد و عدم شفافیت هم اعتراض دارند

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در نخستین واکنش علنی خود به اعتراض‌های اخیر گفت که اعتراض حق مردم است و دستگاه‌های مسئول باید زمینه راهپیمایی و اعتراض را فراهم کنند، اما در عین حال هشدار داد که دولت تخریب اموال عمومی و برهم زدن نظم اجتماعی را تحمل نخواهد کرد.
 
آقای روحانی امروز یکشنبه ۱۰ دی (۳۱ دسامبر) در جلسه هیئت دولت گفت که مردم مشکلات اقتصادی زیادی دارند، اما "نقد مردم فقط به اقتصاد نیست، آنها راجع به فساد و عدم شفافیت حرف دارند و می‌گویند مسائل باید شفاف باشد."
 
او از انتقادهای معترضان به عملکرد مجلس، دولت، قوه قضائیه و "دیگر بخش‌های کشور" یاد کرد و گفت: "این که در رسانه همه نقدهای مردم را به دستگاه اجرایی برگردانیم، بی‌دقتی است".
 
شهرهای مختلف ایران از روز پنجشنبه گذشته شاهد تجمع‌ها و تظاهرات اعتراضی بوده که در مواردی به خشونت کشیده شده است. معترضان در این تجمع‌ها علیه رئیس جمهور، رهبر، سپاه و روحانیان شعار می‌دادند.
 
رئیس جمهور ایران تلویحا از عملکرد صداوسیما انتقاد کرده و گفته که "همه اقشار" باید رادیوتلویزیون را متعلق به خود بدانند: "باید همه احساس کنند در این رسانه ملی حضور دارند و می‌توانند نظراتشان را بیان کنند. مردم باید احساس کنند که در رسانه‌ها می‌توانند حرف‌هایشان را بیان کنند".
 
او گفته در عین حال "دولت گروهی را که بخواهند اموال عمومی را تخریب کنند یا نظم اجتماعی را به هم بزنند و در جامعه اغتشاش ایجاد کنند، حتما تحمل نخواهد کرد."
 
آقای روحانی با اشاره با اعتراض‌ها به اوضاع اقتصادی ایران گفت که "وضعیت بهداشت و درمان، آرامش اقتصادی، وضعیت روستاها و کمک به قشرهای ضعیف" بهتر شده و وضعیت تحریم‌ها و شرایط بین المللی ایران در سالهای اخیر تغییر کرده، اما معنای این حرفها این نیست که مشکلات مردم حل نشده است.
 
او از جوانان خواست که بر یافتن راه حل مشکلات تمرکز و برای حل آنها به دولت کمک کنند.
 
رئیس جمهور ایران از مسئولان بخش‌های مختلف دولتی خواست که مستقیما با شهروندان در تماس باشند و مشکلات را برای آنها توضیح دهند.
 
آقای روحانی گفت: "هیچ مسئولی نمی تواند بدون ارتباط و استمداد و توضیح با مردم در کار خود موفق باشد."
+32
رأی دهید
-125

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Salabat - تهران، ایران

  خطاب به رژیم سفاک آخوندی: چنان نسلتان را از روی زمین منقرض کنیم که هر کجا در تاریخ اسمی از دایناسورها آورده شد، یادی هم از شما کنند. به زودی.
  12
  174
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Dine tahavo - اسلو، اتریش
  جیره خواران رژیم آخوندی،تاریخ مصرفتون تمومه،حاصله ۴۰ ساله این رژیم عقب ماندگی ۵۰۰۰۰۰ ایران،هیچ دینی هیچ مذهبی‌ برای بشریت آرامش پیشرفت نداشته،احترام به حقوق انسانها نیاز به سیستم دموکراسی داره.واقعا شرم آور مزدوران رژیم مردم خودشونو بیگانه و اجنبی خطاب می‌کنن،فقر،فساد،ریا.....،شرم کنید این مردم خیلی‌‌هاشون چیزی برای از دست دادن ندران.بس کنید از گفتن تکفیری فلانو فلان،می‌خواهید کشتن مردم رو توجیه کنید،فکر نکنم شیر پاک خورده باشید،زنده باد ایرانو ایرانی‌.
  102
  118
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  ما مگیم خامنه اى را نمى خواهیم شما پالان او را عوض مى کنید.
  13
  154
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  shaboruz - پاریس، فرانسه
  دوستان من دیدم چهارتا زرد پوش مریم لچک زن فروش رفتن جلو کاخ سفید شعار های مردم ایران رو تکرار کردن ! مردم از امروز باید مرگ بر رجوی رو در شعارهایشون بگنجونند . مرگ بر رجوی
  79
  70
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ANTI JAHL - هامبورگ، آلمان

  برو حسن کلید ساز تورو چه به ریاست جمهوری آخه مردک آخوند. بیشتر به درد دلاکی تو حموم عمومی‌ می‌خوری تا این غلطا
  10
  109
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد

  بیهوده نیست می‌گویند روباهِ بنفش، این را در آب و نمک خوابانده اند و دکترای نمایشی تغییر شریعت به او برای همین روزها داده اند، نظام دجالی که یک سرش به استعمار غرب وصل است، یک سرش به استعمار شرق، مدعی یانش توده‌ ایی‌ها و مارکسیست ها، تئورری سین‌هایش تروریست هأیی چون نواب صفوی و مجریانش خمینی هندو و سیک زاده و خامنه ایی نوکر روس و حافظانش دزدان و قاتلانی به نام کمیته چی‌ باشند و سپاهیانش جنود شیطان و در زد و بند قاچاق و بسیجیانش مداحان مدیحه گویِ در بار فرعون و روان پریشانی چون قاسم سلیمانی و غیره و سردارانش ، سردار ابلیس و فتنه گری، بیش از این کیفیت ندارد. حال باز دستورات اربابان را مو به مو اجرا کنید.
  8
  89
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  scandal - برلین، آلمان

  ۴۰ سال مردم را چپاول کردید و به آنها وعده های پوچ دادید و در همین حال جیب خود و خرس الله ها را پر کردید و به نیازهای اولیه مردم ریشخند زدید و یا تمام "تمرکز" خود را در خفه کردن مردم بیگناه کردید که با کمال متانت و سرشکستگی خواهان کمک از شما ددمنشان اسلام ایرانی داشتند، زمان خفت و خواری پایان یافته زیرا ندای جاوید شاه، بر الله اکبر دروغین شما چیره شده و شما را روانه زباله دانی تاریخ خواهیم انداخت.
  8
  79
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان

  خیلی پستی هتی پست تر از ارباب هات،جوری چرند میگه انگار ملت عاشق و دلباخته پروپا قرص تو توله صیغه هستند
  8
  79
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  باباجان - لندن، انگلستان

  می گوید " مردم باید احساس کنند که حرفهایشان را در رسانه های ملی می گویند " . والا چهل سال هست که احساس می کنیم و باز می گویند احساس کنید بدخت مذهبی ، احساس با عمل زمین تا آسمان فرق دارد و مردم باید عملا حرفهایشان در صدا و سیما که با پول بیت المال کار می کند بزنند نه احساس کنند که شما شاید بگویی از یکی از هزار !
  5
  66
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  اگر کمی شرف داشتی استعفاء میدادی
  2
  33
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::shaboruz - پاریس، فرانسه::]. عزیز؛ اون خائن که الان استخون‌هاشم پوسیده! کدوم رجوی؟ این زنیکه مری لچک هم که گفتیم اگر قدش بلند بود سِمت پری بلندِه رو میدادیم بهش. ولی چشم؛ به فرمایش شما: «مرگ بر رجوی»
  20
  20
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  دیگه دیره مرحله بعدی خیلی‌ برا ما بدتره اگه پای اون ترامپ ازگل یا ممد از سعودی باز بشه ، من اینرا نمی‌خوام فقط آزادی و راحتی‌ هموطنانم مهم می‌باشد
  5
  13
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  حسن کلیدی 38 سال دیر خر فهم شدی .مردم کلا به وجود لاشخورایی مثل تو اعتراض دارند
  1
  28
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  منوچهری - کرمان، ایران

  ما به "آخوند, سپاهی, بسیجی" آلرژی داریم!
  4
  25
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  ای مردک آخوند نابکار.تنها و تنها یک آخوند انگلیسی میتواند اینجوری دروغ ببافد.مجتبی خامنه ای پفیوز به انکلیس گوروخت نوبت تو هم میرسه الدنگ.آیت الله بی بی سی چه زوری میزنه در تحریف واقعات خیزش مردم ولی دستش رو هستش.آخوند و حکومت ستمگرش انکلیسی است و بی بی سی و ومن و تو و ...لندنی همه مزدور رژیمند و از آخوند باج میگیرند.میکشیمتون اگر دستمون بتون برسه.
  5
  12
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اخوند روحانی اگر در این اخر میخواهید خودتان را از اینکه هستید منفور تر و سیاه تر نکنید کول بارتان را جمع کنید و از کشور ایران فرار کنید و گرنه مثل سگ هار, مردم با طناب میبندنتان !
  6
  15
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.