دویست نفر در اعتراضات شنبه شب تهران دستگیر شده‌اند

فرمانداری تهران کسانی که هدایت تجمع دیروز تهران را بر عهده داشتند و دستگیر شده‌اند را حدود ۴۰ نفر اعلام کرده است به گفته علی اصغر ناصربخت، معاون امنیتی انتظامی فرمانداری تهران، حدود ۲۰۰ نفر در تجمع‌های اعتراضی روز شنبه ۹ دی (۳۰ دسامبر) در محدوده خیابان انقلاب و ولیعصر تهران بازداشت شده‌اند.
 
فرمانداری تهران اعلام کرده که این افراد "قصد درگیری و تخریب اموال داشتند".
 
گفته شده که شماری از بازداشت شدگان در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفته‌اند و عده‌ای هم آزاد شده‌اند.
 
معاون امنیتی انتظامی فرمانداری تهران "مجموع لیدرهایی" که در تجمع دیروز تهران دستگیر شدند را حدود ۴۰ نفر اعلام کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، آقای ناصربخت گفته است: "تجمع‌کنندگان با سنگ ماشین همشهریان را مورد اصابت قرار می‌دادند و یا نسبت به تخریب اموال عمومی اقدام می‌کردند، اما نیروی انتظامی برخوردی توأم با مدارا داشت؛ امروز هم مثل دیروز است و هیچ تفاوتی ندارد."
خبرگزاری فارس امروز با انتشار تصاویری از "تشنج و ناآرامی" در حوالی میدان فردوسی تهران خبر داده بود فرمانده انتظامی رباط کریم هم از دستگیری دو نفر در ارتباط با ناآرامی‌های اخیر خبر داده است.
 
امروز یکشنبه ۱۰ دی گزارش شده که تجمعات پراکنده‌ای در مسیر خیابان انقلاب از جمله چهارراه ولی‌عصر برگزار شده و ماموران پلیس از قبل در چهارراه ولی عصر، پارک دانشجو، میدان فردوسی و خیابان انقلاب مستقر شده‌ بودند.
 
خبرگزاری فارس هم از "اغتشاش و ناآرامی" در میدان فردوسی خبر داده بود.
 
تصاویر فارس نشان می‌دهد که پلیس از ماشین آبپاش استفاده کرده است.
 
معاون امنیتی انتظامی فرمانداری تهران درباره تجمعات امروز تهران گفته: "بنا بر اخبار واصله، در حال حاضر در برخی از فواصل در محدوده چهارراه ولیعصر به سمت انقلاب شاهد تجمعات پراکنده هستیم و پلیس به لحاظ سهولت در عبور و مرور مردم و جلوگیری از ضرر و زیان به شهروندان، وظیفه قانونی خودش را با رعایت تمامی جوانب انجام می‌دهد."
 
علی اصغر ناصربخت همچنین گفته: "تا این لحظه هنوز گزارشی مبنی بر درگیری و یا دستگیری تجمع‌کنندگان نداشتیم"
 
ویدیوهایی که کاربران در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند حکایت از آن دارد که برخی تجمعات در تهران تا نیمه شب دیشب ادامه پیدا کرده و گروهی از مردم در نزدیکی پل کالج - تقاطع خیابان انقلاب و خیابان حافظ - علیه آیت‌الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، شعار "مرگ بر خامنه‌ای" می‌دادند.
 
مقام‌های استان لرستان تأیید کرده‌اند که دست کم دو نفر در جریان تجمع اعتراضی شنبه شب در شهر دورود کشته شده‌اند، اما می‌گویند که مأموران حکومتی به آنها تیراندازی نکرده بودند.
+46
رأی دهید
-31

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران

  خیلی جالبه که حداقل ۲۰۰ نفر به خاطر اعتراض به فساد عمیق و گسترده دولتی و اقتصاد ورشکسته در یک شب در تهران دستگیر شدن و بسرعت محاکمه و اعدام خواهند شد ولی ۳۹ ساله که حتی یک آخوند یا آقازاده و مدیر فاسد دولتی حتی از کار برکنار نشدن چه رسد به دادگاهی شدن.
  7
  63
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  داد ستان چیز بد مزیی خورد نوبت مردمه که سران اجنبی و فاسد را زندانی کنن پیروز باد ملت ایران مرگ بر خائنین به وطن
  7
  42
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  دوستان بسیجی وراج دیروز و شرمسار امروز ،اگر از اعمال و رفتار گذشته خود قلبا پشیمان بشین و ریخت و قیافه بسیجی وار خود را مثل اکثریت مردم کنید یعنی ریش بلند را بزنید و از لباسهای گشاد ،پیراهن بلند روی شلوار لباس دست بردارید و به ما بپیوندید،قول میدیم ببخشیمتون ،چون ما از الله عرب پیروی نمیکنیم که مجازات کنیم ما الله شدیدو العقاب قران نیستیم .
  6
  27
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  باباجان - لندن، انگلستان

  تبریز مرکز ترکهای ایران هنوز صبر می کند چون شعار ش فکر می کند، مناطق فارس شعار ضد استبدادی می دهند ولی شعار ما ترکها ضد استعماری هست !
  51
  11
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  جناب خان - لیدز، انگلستان

  هم میهنم ‌: اندکی صبر سحر نزدیک است ، دژخیم و ضحاک زمانه با هم بستگیتان به زودی زانو خواهند زد و وجود نا پاکش از مام میهن برای همیشه پاک خواهد گشت به امید پیروزی •
  2
  24
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  جناب خان - لیدز، انگلستان
  هم میهنم ‌: اندکی صبر سحر نزدیک است ، دژخیم و ضحاک زمانه با هم بستگیتان به زودی زانو خواهند زد و وجود نا پاکش از مام میهن برای همیشه پاک خواهد گشت به امید پیروزی •
  5
  18
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  حالا این دستگیری یک دستگیری کاملا محترمانه هست. اما اگر گروهی اصرار کردند بر نپذیرفتن دولتی که دقیقا بدون تقلب و برآمده از صندوق آرا بوده، همان دولتی که میگفتند (مچکریم) ، دیگه نوع بازداشتها فرق خواهد کرد . دو ساعته آزاد میشن . با دست و پای بر عکس خرد شده که هر بار سه ماه بشینن تو خونه، بی دردسر، بدون نیاز به اعزام به کهریزک یا دستگاه قضایی . فعلا باز هم باید سکوت کرد و کار را سپرد به نیروی انتظامی چوب به دست و دولت تحقیر و فریب . روحانی برو جلو داداش مچکریم
  36
  4
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  پشم علی بی نیاز - مکسیکو سیتی، مکزیک

  اونهایی که بیگناه هستند و فقط صرفا برای تحسین اوضاع معیشتی به خیابون اومده بودن باید به سرعت آزاد بشن و یک مو از سرشون کم نشه ولی اگه ثابت بشه کسی اغتشاشگر بوده و بر اثر تحریک و.مزدوری دستگاهای امنیتی امریکا و اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس به جان و مال مردم بیگناه دست درازی کردن باید زیر شکنجه نفله بشن یا اگه خیلی گردن کلفت بودن و از شیشه نوشابه های کهریزک جان سالم بدر بردن به دار مجازات محکوم بشن، بچه ها دارن براتون وطن فروشان مزدور نوکر اجنبی
  35
  10
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  منوچهری - کرمان، ایران
  با اینکه معتقدم در آخرین لحظه عبا و عمامه رو در میاری و کت و کروات میزنی, ولی آرزو دارم جایی رو در رو بشیم تا دست و پای شکسته رو نشونت بدم, اخوی!! ;)
  10
  24
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Dine tahavo - اسلو، اتریش
  جیره خواران رژیم آخوندی،تاریخ مصرفتون تمومه،حاصله ۴۰ ساله این رژیم عقب ماندگی ۵۰۰۰۰۰ ایران،هیچ دینی هیچ مذهبی‌ برای بشریت آرامش پیشرفت نداشته،احترام به حقوق انسانها نیاز به سیستم دموکراسی داره.واقعا شرم آور مزدوران رژیم مردم خودشونو بیگانه و اجنبی خطاب می‌کنن،فقر،فساد،ریا.....،شرم کنید این مردم خیلی‌‌هاشون چیزی برای از دست دادن ندران.بس کنید از گفتن تکفیری فلانو فلان،می‌خواهید کشتن مردم رو توجیه کنید،فکر نکنم شیر پاک خورده باشید،زنده باد ایرانو ایرانی‌.
  13
  20
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  shaboruz - پاریس، فرانسه
  دوستان من دیدم چهارتا زرد پوش مریم لچک زن فروش رفتن جلو کاخ سفید شعار های مردم ایران رو تکرار کردن ! مردم از امروز باید مرگ بر رجوی رو در شعارهایشون بگنجونند . مرگ بر رجوی
  11
  10
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Majid38 - ملبورن، استرالیا
  درود بر این مردم. ✌🏿
  2
  20
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  گشتاسپ - شیراز، ایران
  ما مردم چیزی واسه از دست دادن نداریم.نمیترسیم و بزودی ایرانمان را از بیگانگان اجنبی بازپس میگیریم.مرگ بر خامنه ای
  5
  13
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  سیدعلی چلاق تا کی میخواهی مردم را سرکوب کنی تا کی آزادیخواهان را در بند کنی؟خشم مردم دردکشیده ایران سیلابی است که تو و مزدورانت را چه در فضای مبارزه و یا فضای مجازی همه را غرقه خواهد کرد.مرگ برروحانی و خامنه ای و بسیجی مزدور.انگلان زالو صفت دزد فاسد.فاسدترین حکومت هزاره ها.
  5
  12
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  اخوی اگر این خاله ها با بیل از کف خیابون جمع شدن و باز تو اینجا پیدات شد، پس یعنی خیلی حرف مفتی زدی البته اگه اینترنتی باقی بمونه تا اون موقع
  3
  0
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.