روسیه از دستگیری عامل بمبگذاری سن‌پترزبورگ خبر داد

مقام‌های روسیه می‌گویند که یک بمب دست‌ساز انفجاری معادل قدرت ۲۰۰ گرم تی‌ان‌تی ایجاد کرد مقامات روسیه از دستگیری عامل بمبگذاری اخیر در فروشگاهی در شهر سن‌پترزبورگ خبر داده‌اند.
 
رسانه‌های روسیه به نقل از سازمان امنیت فدرال (اف‎اس‌بی) گزارش کرده‌اند که «سازمان دهنده و اجرا کننده» حمله روز چهارشنبه دستگیر شده است. مقامات نام مظنون را اعلام نکردند.
 
گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسوولیت آن حمله - که به زخمی شدن حداقل ۱۳ نفر منجر شد - را برعهده گرفت ولی سند یا شواهدی درباره‌ ادعای خود ارائه نداد.
 
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، پیش‌تر این انفجار در شعبه فروشگاه زنجیره‌ای پرکرستوک را یک اقدام تروریستی خوانده بود.
 
او روز جمعه قانون جدیدی را ابلاغ کرده بود که مجازات برای افراد مرتبط با گروه‌های تروریستی را تشدید می‌کند.
 
گروه داعش در سال‌های اخیر هزاران نیرو از روسیه و جمهوری‌های سابق شوروی جذب کرده است. آقای پوتین درباره عواقب بازگشت این نیرو‌ها به کشورهای زادگاه‌شان هشدار داده است.
 
حضور در جنگ سوریه در حمایت از حکومت بشار اسد هم روسیه را بیش از پیش به هدفی برای داعش و گروه‌های شبه‌نظامی دیگر تبدیل کرده است.
 
گزارش‌های اولیه بعد از انفجار سن‌پترزبورگ حاکی از آن بود که مقام‌های محلی آن را به عنوان یک اقدام جنایی و تلاش برای قتل حساب کرده‌اند.
 
مقام‌های روسیه می‌گویند انفجار از یک بمب دست‌ساز با اجزای کشنده بوده است که انفجاری معادل قدرت ۲۰۰ گرم تی‌ان‌تی ایجاد کرد.
+8
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.