«علم‌الهدی» خطاب به معترضان: حاضرید مطالبه شما به قیمت سرکوب نظام تمام شود؟

«احمد علم‌الهدی» در نماز جمعه مشهد به اعتراضات روز گذشته در شهرهای استان خراسان رضوی اشاره کرد و ضمن انتقاد از دولت «روحانی» به‌دلیل وضعیت اقتصادی، به معترضان گفت: «خواسته‌های خود را طوی بیان نکنند که نظام زیر سئوال برود.»
 
به گزارش «آمدنیوز»، یک روز پس از تظاهرات معترضان به گرانی در چند شهر استان خراسان رضوی، «احمد علم‌الهدی» در نماز جمعه ۸ دی مشهد دولت را به‌باد انتقاد گرفت و گفت: «مسئولان باید به مطالبات مردم توجه کنند تا کارد به استخوانشان نرسد و بیایند وسط خیابان فریاد بزنند.»
 
او در سخنان خود به مال‌باختگان مؤسسات مالی، گرانی بنزین و مرگ‌ومیر در جاده‌ها اشاره کرد و مطالبات مردم را «به‌حق» خواند اما خطاب به معترضان گفت: «شما حاضرید که محسن حججی سرش را بدهد، اما برای مطالبه جناب‌عالی یک عده اراذل اوباش جمع شوند و بگویند که «سوریه را ول کن، مشکل مارو حل کن؟»
 
«محسن حججی» از اعضای سپاه پاسداران بود که مردادماه گذشته در مرز سوریه و عراق به دست گروه «دولت اسلامی» (داعش) کشته شد.
 
«علم‌الهدی» با بیان این‌که «هیچ وقت با هر فراخوانی به عرصه نیایید»، به معترضان گفت: «شما فکر کردید اگر یک میدانی درست کردند برای مطالبه شما به نفع‌تان تمام می‌شود، این میدانی که برای مطالبه شما درست کردند می‌خواهند در این میدان بچه شهید تو را آتش بزنند، آیا حاضری برای مطالبات و گرانی به این میدان بروی؟ آیا واقعاً وجدان ما اجازه می‌دهد این کار را بکنیم و این درست است؟»
 
امام جمعه مشهد شعارهای ضدحکومتی در تظاهرات معترضان را «لجن‌پراکنی‌های یک مشت مزدور نابکار خارجی» نامید که «به وسط مردم آمدند و مطالبه بر حق مردم را به هم زدند باشد». او همچنین به خیابان آمدن مردم را خوراک «رسانه‌های دشمن» دانست و گفت حاضرید «[دشمنان] بیایند این نظام و انقلاب وابسته به ولایت بقیه‌الله را سرکوب کنند. حاضرید مطالبه شما به این قیمت تمام شود و این درست است؟»
 
روز پنج‌شنبه ۷ دی صدها نفر از مردم مشهد در اعتراض به گرانی مقابل شهرداری مشهد گرد آمدند. این تجمع که تحت عنوان «نه به گرانی» برگزار شده بود، با دخالت مأموران انتظامی به خشونت کشیده شد. حسن حیدری، سرپرست دادسرای انقلاب مشهد اعلام کرده که ۵۲ نفر از معترضان بازداشت شده‌اند. در چند شهر دیگر استان خراسان رضوی نیز تجمع‌های مشابهی برگزار شد.
 
در پی این اعتراضات، امروز، جمعه ۸ دی در بیش از ۱۰ شهر ایران نیز تظاهرات اعتراضی برپا شد و معترضان شعارهای «ساختارشکنانه» سر دادند.
 
در دو روز اخیر در برخی شبکه‌های اجتماعی و در میان گروهی از اصلاح‌طلبان سازماندهی اعتراضات به نیروهای مخالف دولت و اصول‌گرایان نسبت داده شد. «علم‌الهدی» نیز پیش از این گفته بود که یک «مرجع ناشناس» تجمعات «نه به گرانی» را برگزار کرده است. اما شعارهای سر داده شده در تظاهرات نشان داد که دست‌کم گروهی از معترضان فراتر از رقابت‌های جناح‌ها در حکومت ایران دست به اعتراض زده‌اند.
+4
رأی دهید
-250

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  scandal - برلین، آلمان

  حاضرید مطالبه شما به قیمت سرکوب نظام تمام شود؟ بللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللله!
  1
  244
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
  ۶۵
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  بزرگواری میگفت که که برای رسیدن به آزادی, باید از مرز ترس عبور کرد....
  1
  216
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  ۶۱
  hamid swed - مالمو، سوئد

  کثافت خرفت , تمام موضوع همینه که این نظام کثافت زده پوسیده رو بکشن پائین, همزمان با اون سر شما رو با عمامه هاتون بکشن بالای دار!!!! بزودی!!!
  1
  206
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  ۵۳
  Dine tahavo - لینز، اتریش

  جیره خواران رژیم آخوندی،تاریخ مصرفتون تمومه،حاصله ۴۰ ساله این رژیم عقب ماندگی ۵۰۰۰۰۰ ایران،هیچ دینی هیچ مذهبی‌ برای بشریت آرامش پیشرفت نداشته،احترام به حقوق انسانها نیاز به سیستم دموکراسی داره.واقعا شرم آور مزدوران رژیم مردم خودشونو بیگانه و اجنبی خطاب می‌کنن،فقر،فساد،ریا.....،شرم کنید این مردم خیلی‌‌هاشون چیزی برای از دست دادن ندران.بس کنید از گفتن تکفیری فلانو فلان،می‌خواهید کشتن مردم رو توجیه کنید،فکر نکنم شیر پاک خورده باشید،زنده باد ایرانو ایرانی‌.
  2
  167
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران

  میلیونها بار,,,البته بله.
  1
  181
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  امام جمعه مشهد غلط فرمودند که به معترضان توهین میکند و اینکه محس حججی سرش را داده بخاطر حماقت خودش و توطئه گری جمهوری اسلامی در کشور سوریه بوده.
  2
  172
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
  ۳۹
  زنده باد ایرانی آزاد - تهران ، ایران

  بله ما حاضریم مطالبه ما به قیمت سرکوب نظام تمام شود و ریشه هرچی آخوند نجس،وحشی، جنایتکار، عقب مانده و خونخوار مثل تو و ارباب گدات از کشورمان ایران خشک بشه. ایران زمانی آزاد میشه که شما آخوندهای حـ... به برادران همفکر و هم عقیدتون داعش، تو کوه و بیابان بپیوندید. به امید ایرانی آزاد و درود به ایرانیان معترض، . به امید سرنگونی این رژیم فاسد و قرق در خون.
  1
  168
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
  ۶۰
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد

  کسی‌ که کمتر از سرنگونی نظام بخواهد در جنایت و خیانت شما دجلان شریک است گاو میشِ پلید، تو به شغلِ شریفات ادامه بده و نان‌ آن‌ را بخور.
  2
  149
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  ۵۲
  پایتخت - اتریش، اتریش

  هموطنان شناسایی کنید اقا زاده ها رو در خارج و درون کشور، دنبال سوراخ موشند...الان وقت انتقام ما ملت ایران رسیده،چهل سال غارت ثروت عمومی که حق همه ملت ایران بود نه فقط یک مشت مفت خور ...از شمال تا جنوب-از شرق تا غرب...باید از حلقومشون در بیاریم
  1
  135
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
  ۵۲
  پایتخت - اتریش، اتریش

  هموطنان شناسایی کنید اقا زاده ها رو در خارج و درون کشور، دنبال سوراخ موشند...الان وقت انتقام ما ملت ایران رسیده،چهل سال غارت ثروت عمومی که حق همه ملت ایران بود نه فقط یک مشت مفت خور ...از شمال تا جنوب-از شرق تا غرب...باید از حلقومشون در بیاریم
  1
  114
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
  ۵۱
  oghab - هلسینکی، فنلاند

  این انگل های اجتماع غیراز مفتخوری احمق هم هستند الاغ ملت میخوان سربه تن سماها نباشه
  1
  127
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  واقعا این ها میفهمن چی میگن؟ دیگه مخاطب و خطیب رو قاطی کردن. اخه چاه مستراح! به خاطر همین نظام و رهبری داهیانه یه عده مفتخور مثل شماهاست که وضع رو به اینونده. حالا میخوای حساب نظام (رهبری) رو از بقیه جدا کنی؟
  1
  97
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
  ۲۹
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  چه سوال احمقانه‌ای این دلقک پشمالوی انگل اشغالگر میکنه! بله که حاضر ریمممممممممممممممممممممممممم با کمال میل آخوندک پشکل جمع کن.
  1
  97
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  من میدانم که اخوند جماعت از نظر درک عقب مانده است .ولی نمیدانستم واقعا اینها تا این اندازه کم شعور هستند . این چه خزعبلاتی است که میگوئی .ای شیخ . ای خمس و زکوت بگیرو ای قبر کن این چه خزعبلاتی است میگوئی ابله
  1
  93
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
  ۴۱
  Dara20 - تهران، ایران

  هدف اصلی‌ و نهائی ما سرنگونی و نابودی کامل حکومت فتنه و فساد آخوندی و پاکسازی ایران از وجود منحوس شما آخوند‌ها و اوباشان پلیدتان است.
  2
  73
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
  ۳۵
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  این مردک فقط بدرد این مخور باهاش زمینهای بایر شُخم بزنی
  1
  65
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  چه سوالی کرد این آیکیو.مخم صدا کرد. مردم مطالبه ندارند قصد سرکوب شما کثافتها را دارند.
  1
  71
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷
  ۵۰
  Pezhman - وین، اتریش

  حاجی ملت حاضرند، عمر ملعون را بجای این سدعلی لواطکار کهریزکی به بعنوان رهبر بپذیرند. حضرت عمر علیهم السلام ملعون، تنها جرم و خطایش حمله و غارت به همسایگان بود. ولی آدم صدیق و عادلی بود و اگر کسی خلاف قانون عمل میکرد.آن فرد را محاکمه و مجارات میکرد.
  5
  54
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۲
  ۳۱
  میهن پرست 2500 - لیختن اشتاین، لیختن اشتاین

  [::Pezhman - وین، اتریش::] اگر سالها کامنتهای قشنگ و میهن پرستانه ات را نخوانده بودم واین کامنت را اولین بار می دیدم فکر می کردم از تیمارستان فرار کردی!چرا شخصیت خود را زیر سوال میبری ؟ عمر آدم صدیق و عادلی بود؟؟؟ عمر ؟؟؟؟ یک کم دقت کن
  11
  32
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۳
  ۳۷
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  زالوی کثیف پست چشم کورت نمیبینه ؟؟ مردم از خودتون و نظامتون متنفرند
  0
  50
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
  ۳۱
  Tombehtar - نیورک، ایالات متحده امریکا

  خوک کثیف روزی خو اهد رسید که جواب تمامی جنایت هایتان را علیه مردم ایران و جهانیان پرداخت کنید، ان روز نزدیک است.
  0
  39
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳
  ۵۰
  Pezhman - وین، اتریش

  [::میهن پرست 2500 - لیختن اشتاین، لیختن اشتاین::]. مرسی از پیامتون. ولی خب این یک واقعیت است که عمرخطاب واقعن به دین اسلام معتقد بود و به دستورات بنیانگذار اسلام عمل میکرده. درحالی که خامنه ای بخاطر رسیدن به هدف، اسلام و قوانینش را زیر پا میگذارد.
  5
  25
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۷
  ۳۱
  میهن پرست 2500 - لیختن اشتاین، لیختن اشتاین
  [::Pezhman - وین، اتریش::] ببخشید برادر مسلمان من فکر کردم شما میهن پرست هستی.البته عمر شما به دستور های اسلام خوب شما عمل میکند. ما ایرانی ها کمی با شنا برادران مسلمان فرق میکنیم .
  0
  7
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
  ۳۱
  میهن پرست 2500 - لیختن اشتاین، لیختن اشتاین
  [::Pezhman - وین، اتریش::] خامنه ای قوانین اسلام را زیر پا میگذارد ؟؟؟؟؟ خامنه ای و خمینی مسلمانان واقعی مثل عمر شما بودند.اسلام واقعی برادر اتریشی یعنی محمد و عمر وعثمون و علی و خامنه ای و داعش و طالبان و اردوغان .ببخشید شما را میهن پرست خواندم.
  0
  7
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.