پنس: من و رئیس‌جمهوری آمریکا، حامی معترضان مسالمت‌جو در ایران هستیم

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته است: «من و رئیس‌جمهوری، حامی معترضان مسالمت‌جو در ایران، که خواستار آزادی‌اند، هستیم و بازداشت بی‌گناهان را محکوم می‌کنیم.»
 
آقای پنس افزود: «زمان آن رسیده که حکومت ایران به فعالیت‌های تروریستی، فساد و بی‌توجهی به حقوق بشر خاتمه دهد.»
به دنبال برگزاری تجمع‌های اعتراضی علیه حکومت و شرایط اقتصادی در شهرهای مختلف ایران، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز هشتم دی، از حکومت جمهوری اسلامی ایران خواست به حقوق مردم، از جمله حق بیان احترام بگذارد.
 
آقای ترامپ هشدار داده است که جهان رفتار حکومت ایران در قبال شهروندان را زیر نظر دارد.
 
در مقابل، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز شنبه ۹ دی، با انتقاد شدید از اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا درباره تجمع‌های اخیر، گفته‌های او را «فرصت‌طلبانه و ریاکارانه» دانست.
 
برخی از نمایندگان کنگره، از جمله سناتور مک کین، سناتور تام کاتن، سناتور ند کروز و پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان، از اعتراض‌ها در ایران حمایت کرده‌اند.
 
تجمعات و تظاهرات اعتراضی که از سه روز پیش در چندین شهر ایران آغاز شده است، شامگاه شنبه گسترش یافت.
 
اعتراض‌ها در چند شهر با دخالت مأموران امنیتی به خشونت کشیده شد و به تایید معاون سیاسی - امنیتی استاندار لرستان دو تن، شنبه شب، در این استان جان باختند. همچنین شاهدان عینی از ضرب و شتم دانشجویان داشنگاه تهران خبر دادند. معترضان در تهران شعارهایی مانند: «مرگ بر خامنه‌ای» و «رفراندوم، رفراندوم، اینه شعار مردم»، «اصلاح گرا اصول گرا دیگه تمومه ماجرا» سر داده‌اند.
+76
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  «زمان آن رسیده که حکومت ایران به فعالیت‌های تروریستی، فساد و بی‌توجهی به حقوق بشر خاتمه دهد.»!!! آخه مشرک صلیبی یانکی دستمال طهارتی؛ یه نمونه از «فعالیت‌های تروریستی» رو؛ رو کن. از شما بچه ترنسیا که در «فعالیت‌های تروریستی» هزاران مدرک داریم!!!
  51
  6
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  raha.com - آمستردام ، هلند

  تو طرف حکومت رو نگیر لازم نیست از مردم حمایت کنی‌ اشغال عوضی‌ .مردم یادشون نرفت امسال توی زالو بودین که آخوند رو سر کار اوردین .
  5
  33
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  علی میهن - میلتونکینز، انگلستان

  شما دلتون به حال مردم بدبخت ایران نسوخته شما به فکر خودتون هستید نه مردم ایران آقا پنس اگر شما هم بیاد نمی یاد که کاریک برا مردم ومملکت نمی سوزه برای قارت میخاید بیاد
  7
  29
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد
  تفکر شیطانی- ترانس‌ها در بیت دجال و رهبرِ ابلیست، هستند امثال سعید طوسی که به هوای آموزش قرآن، نوجوانان ایرانی را مورد تجاوز قرار میدهد، همان قرآن در حال زدنشان است، تو هم کلاهت را بالاتر بگذار و بیشتر برای دجال مفعول و عواملش سینه چاک ده. از بس با دیو و دد همنشین و دم‌خور بوده ایی ، شمیم و نسیم انسانیت از کنترل خارجتان کرده و اصل خود را مینمأیید.
  1
  20
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::shirzan e irani - استکهلم، سوئد::]. شما هم حوصله دارید با این تهوع اسـ... مشاجره میکنید این روانی اصلا ایرانی نیست مثل همه توله اخوندها توله صیغه است وادم عاقل وقتی سگی براش واق واق میکنه با سگ درگیر نمیشه!
  0
  4
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  ننگ بر سیدعلی پلید
  0
  3
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد
  kawir - فرانکفورت، آلمان - این مقدار برایِ آگاهی‌ عموم است، واگر نه جدال اصلی‌ با این عوامل دجال در پشت صحنه است، مبارزه شان هم مانند دیگر کارهایشان با خدعه و کلک است، اینها آموخته نامردی و از پشت خنجر زدن هستند، و خبر ندارند از سال ۲۰۰۰ تا کنون بدون وقفه با فرزندان ابلیس و عواملی چون اینان ظاهری و باطنی در حال جدال تن به تن هستم و البته با یاری و همراهی حق. چیزی که اینجا می بینید دانه ارزنی است که ناچار باید مشاهده شود.
  0
  1
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.