معاون استانداری لرستان:‌ شلیک نکردیم؛ یک نماینده مجلس: پلیس راهی جز تیراندازی در «دورود» نداشت

در حالی که معاون استاندار لرستان شلیک نیروی انتظامی و امنیتی به سوی تجمع کنندگان در دورود را تکذیب کرده و این اقدام را به «گروه‌های تکفیری و معاند» نسبت داده، حمیدرضا کاظمی، عضو مجمع نمایندگان استان لرستان، در مجلس اعلام کرد که «پلیس، راهی جز شلیک به هنجارشکنان نداشت».
 
وی در مصاحبه با وب‌سایت «اعتماد آنلاین» درباره کشته شدن دو تن از تجمع کنندگان در دورود گفت که نیروی انتظامی در برابر معترضان «خویشتنداری می کند» اما «زمانی‌که هنجار شکنی می‌کنند و به حریم عمومی جامعه تعرض می‌کنند طبیعی است که باید برخورد کند».
 
وی درپاسخ به این سئوال که آیا شلیک گلوله از سوی نیروی انتظامی به تجمع کنندگان اقدامی طبیعی بود، گفت:«بله، اگر الان کسی در خیابان بیاید و هنجار شکنی کند، شما چه کارش می‌کنید؟».
 
این نماینده اصولگرای مجلس در دفاع از اقدام نیروی انتظامی گفت: «کسانی که علیه همه مقدسات و جایگاه‌های قانونی نظام تخریب می‌کنند و شعار می‌دهند، چطور باید آرام‌شان کرد. نیروی انتظامی هدایت‌شان می‌کند که شعار دادید، متفرق شوید و آنها متفرق نمی‌شوند و شروع می‌کنند به آتش زدن، باید با آنها چه کار کرد. چهار تا آدم لاابالی که به اموال عمومی تعرض می‌کنند را که نمی‌توانیم بگوییم آرام‌شان کنید».
 
پیشتر نیز شمار زیادی از کاربران شبکه های اجتماعی دراستان لرستان اعلام کرده بودند که تیراندازی‌های در شهر درود که منجر به کشته شدن دو نفر از تجمع کنندگان شده بود، از سوی نیروهای ضد شورش جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.
 
با این حال، حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی - امنیتی استانداری لرستان، روز یکشنبه ضمن تایید اخبار مربوط به کشته شدن دو تن در «درگیری‌های دورود»، از «ردپای گروه‌های تکفیری و معاند» در این درگیری‌ها خبر داد.
 
او بدون ارائه مدرک یا سندی گفت که «در بررسی‌های به‌عمل‌آمده، رد پای سرویس‌های خارجی کاملاً نمایان شده است» و عنوان کرد: «هیچ تیری از ناحیه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی به سمت مردم شلیک نشده است».
+45
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  جناب مزدوررژیم ملت ما تجربه سینمارکس آبادان ومسجدکرمان و.....دردوران انقلاب ننگین57 که بدست ایادی خمینی پلید صورت گرفت راازیادنبرده امروز هم ماانتظاراینگونه جنایات کثیف راازمزدوران رژیم داریم و آمادهء مقابله هستیم. بروگم شوکارزیادداریم ووقت نداریم
  1
  70
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  پشم علی بی نیاز - مکسیکو سیتی، مکزیک

  شلیک کنید و بکشید این اراذل و اباش مزدور را ولی نه با اسلحه معمولی با توپ و تانک و خمپاره انداز که اینها زبان خوش حالیشون نمیشه
  82
  6
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Dine tahavo - اسلو، اتریش

  حامیان احمق جیره خا ر‌‌ رژیم.ما ایرانی‌ هستیم،آزاده،شما آشغال‌ها رفتنی هستید،بی‌ تعفن می‌دیدید لاشخورها.اگه غیرت داری ببین چه روزی به سر توده‌ مردم آوردید.ننگ‌ بر شما عرب پرستان.
  1
  33
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Dine tahavo - اسلو، اتریش
  جیره خواران رژیم آخوندی،تاریخ مصرفتون تمومه،حاصله ۴۰ ساله این رژیم عقب ماندگی ۵۰۰۰۰۰ ایران،هیچ دینی هیچ مذهبی‌ برای بشریت آرامش پیشرفت نداشته،احترام به حقوق انسانها نیاز به سیستم دموکراسی داره.واقعا شرم آور مزدوران رژیم مردم خودشونو بیگانه و اجنبی خطاب می‌کنن،فقر،فساد،ریا.....،شرم کنید این مردم خیلی‌‌هاشون چیزی برای از دست دادن ندران.بس کنید از گفتن تکفیری فلانو فلان،می‌خواهید کشتن مردم رو توجیه کنید،فکر نکنم شیر پاک خورده باشید،زنده باد ایرانو ایرانی‌.
  0
  17
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  ای مرگ بر تو نماینده شیطان
  0
  21
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.