دفتر علم‌الهدی احضار او به شورای عالی امنیت ملی را تکذیب کرد

دفتر احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، گفته که خبر احضار او به شورای عالی امنیت ملی کذب بوده است و دفتر حقوقی نمایندگی ولی فقیه استان خراسان رضوی انتشار این شایعه را پیگیری قضایی خواهد کرد.
 
بعضی رسانه‌های ایران صبح امروز یکشنبه ۱۰ دی (۳۱ دسامبر) به نقل از کانال تلگرام غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، نوشتند که آقای علم‌الهدی به دلیل "اقدام پشت‌پرده او در تجمعات خیابانی مشهد" که جرقه اعتراضات روزهای اخیر را زد، به شورای عالی امنیت ملی احضار شده و علی شمخانی، دبیر این شورا، به تندی به او تذکر داده است.
 
گفته شده بود که آقای شمخانی تهدید کرده که پرونده آقای علم‌الهدی را به دادگاه ویژه روحانیت می‌فرستد و آقای علم‌الهدی هم عذرخواهی کرده بود و گفته بود که خواهان بخشایش "امام زمان و مقام معظم رهبری" است.
 
اما خبرگزاری تسنیم به نقل از دفتر آقای علم‌الهدی نوشته که وی در زمان مورد ادعا در مدرسه علمیه نواب مشهد و در جمع علما و طلاب سخنرانی داشته و در تهران نبوده است.
 
ناآرامی‌های اخیر ایران روز پنجشنبه (۷ دی) در مشهد شروع شد، هنگامی که عده‌ای در اعتراض به وضعیت نابسامان اقتصادی تجمع کردند و علیه دولت و حسن روحانی، رئیس جمهور، شعار دادند.
 
گروهی از نزدیکان دولت آقای روحانی گفتند که این تجمع به تحریک نزدیکان جبهه پایداری و از جمله آقای علم‌الهدی برنامه‌ریزی شده است.
 
اما شعارهای تجمع مشهد به مخالفت با دولت محدود نماند و شعارهایی مثل "مرگ بر دیکتاتور"، "نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران" و "اسلام رو پله کردین، مردم رو ذله کردین" هم سر داده شد.
 
روز جمعه (۸ دی) دامنه اعتراض‌ها به شهرهای دیگر از جمله تهران، اصفهان، کرمانشاه، رشت، قم، ساری، همدان و قزوین کشید و شعارهای تندی در آنها علیه رهبران حکومت داده شد.
 
دیروز شنبه و همزمان با تجمع‌ها و راهپیمایی‌های هواداران حکومت در سالگرد راهپیمایی ۹ دی سال ۱۳۸۸، معترضان در شهرهای مختلف دوباره به خیابان آمدند که اعتراض آنها و واکنش مأموران امنیتی گاه به خشونت کشیده شد.
 
مقام‌های ایران کشته شدن دو نفر در جریان اعتراضات شهر دورود استان لرستان را تأیید کرده‌اند، اما می‌گویند که مأموران به این افراد تیراندازی نکرده‌اند. مقامات مسئولیت تیراندازی را متوجه "گروه‌های تکفیری، معاند با نظام و سرویس‌های بیگانه" دانسته‌اند.
+6
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  قیافه سرخ وسفید وچاق این خوک رو با ملت گرسنه وبچه های فقیر مقایسه کنین که مردم رو به اشکنه خوردن تشویق میکرد !
  2
  28
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد
  فعلا که همه تان جهت محاکمه به شورایِ عالی‌ حق اعزام شده اید و امیدوارم بدون کمترین تخفیفی رأی به نابودی تان بدهد، تا هم خلق از دستتان بیاسایند و هم خودتان بیش از این گناه و معصیت نکنید، انحراف تمام جوانهای شستشویِ مغزی شده دست شما پلیدان است، بعضی‌‌هایشان که در تسخیر کامل دیو هستند و از دست رفته ، که حتما بی‌ علت نیست ، مستعد بوده اند، امیدوارم آن گروه که کور سوی امیدی به بازگشتشان میرود مورد رحمت حق قرار گیرند. کل ملت را به سوی دزدی ، فساد ، خیانت ردوق و تقلب رهنمون شده‌اید، بدحکمی در انتظارتان است، گردن‌هایتان را آماده تقاص حق کنید. تا با این بار به ابدیت بپیوندید و مابقی اش را آنجا پس دهید. گمان کرده‌اید با زبان بازی و از حق گفتن کار درست است و میتوانید بت پرستی‌ کفران و فرعونی خود را زیر نام بزرگ او پنهان کنید!! زهی خیال باطل و کور باطنی.
  2
  13
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  طرز برخورد با اینگونه افراد در شورای امنیت انقدر تحقیر امیز است که گح باینها در انجا میدهند و قاشق نمیدهند که انرا میل کند.احضار به شورای امنیت هر کشوری یعنی خط اخر جریان. خدا بکند این کره بزغاله را بانجا احضار کنند
  2
  13
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.