مدیر تلگرام: ایران دسترسی به تلگرام را مسدود می‌کند

مدیر تلگرام تأیید کرده است که مقامات ایران در حال مسدود کردن دسترسی کاربران به این پیام‌رسان اینترنتی هستند.
 
پاول دوروف می‌گوید که مقامات ایران از تلگرام خواسته بودند که کانال‌های مربوط به تظاهرات مسالمت‌آمیز را مسدود کند، اما وقتی تلگرام با این درخواست مخالفت کرد، مقامات ایران مسدود کردن دسترسی به کل تلگرام را برای اکثریت کاربران ایرانی آغاز کرده‌اند.
 
این در حالی است که تعدادی از کاربران در ایران هنوز به این پیام‌رسان دسترسی دارند.
 
آقای دوروف در حساب توییتر خود نوشته که مقامات ایرانی مشخصا خواهان مسدود شدن کانال تازه ای شده بودند که گردانندگان آمدنیوز پس از مسدود شدن کانال‌های قبلی شان ایجاد کرده بودند.
 
دیروز و در حالی که دامنه اعتراضات در ایران به چندین شهر بزرگ و کوچک در سراسر کشور گسترش یافته بود، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران در توییتر از آقای دوروف خواست که "یک کانال تلگرامی" خاص را مسدود کند که به گفته او معترضان را به استفاده از بمب دست ساز و اسلحه تشویق می‌ کرد.
 
ساعتی بعد تلگرام اعلام کرد که کانال آمدنیوز را به دلیل نقض سیاست عدم تشویق به خشونت تلگرام و تشویق معترضان ایرانی به استفاده از کوکتل مولوتف علیه مأموران امنیتی مسدود کرده است.
 
پس از آن دو کانال جایگزین که از قبل از سوی گردانندگان آمدنیوز ایجاد شده بود هم مسدود شدند.
 
آقای دوروف صبح امروز اعلام کرد که آمدنیوز به او اطلاع داده که ادمین مسئول فرستادن پست‌های مورد مناقشه را برکنار کرده است و بنابراین کانال تازه ای که آمدنیوز ایجاد کرده را مسدود نخواهد کرد.
 
او گفته بود که دو کانال جایگزین آمدنیوز که دیشب مسدود شد، در زمان وقوع تخلف هم فعال بودند و به همین دلیل مسدود شدند.
+20
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  II PARSA II - هانوفر، آلمان

  آخوند ها خوب سیبیلت رو چرب کردند. این حکومت یا با ایجاد ترس و ارعاب یک عده رو ساکت می کنه و یا با پول و امکانات.آخه بی شرف یک کانال تلگرامی داره به تنهایی جلوی یک حکومت استبدای که دستش به هر کثافتی عاقشته است داره مبارزه می کنه شما بجای همایت از اون کانالشون را مسدود می کنید؟ به حق که تخم همون روس های جانی هستید. زنده باد آزادی خواهان ایرانی
  11
  75
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد
  چقدر خر هستید که گمان دارید راه ارتباط تنها دنیایِ مجازی کنونی است، بینوا ها، حق شبکه اتصال سراسری و بدون واسطه و اغیار بین دل لشکریانش بر قرار کرده، زهی نادانی و سطحی نگری.
  6
  12
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.