"بى‌اعتبار کردن اعتراضات مردمى، تاکتیک تازه‌ى مدافعان پنهان جمهورى جهالت اسلامى" - رضا علامه‌زاده

رضا علامه‌زاده
 
آنان که مشوق حضور مخالفان جمهورى اسلامى نه تنها در راى‌گیرى‌هاى رنگ‌باخته‌ى حکومت مذهبى ایران بلکه حتى در مراسم تشییع جنازه‌ى هاشمی رفسنجانی، به صرف اختلاف منافعنش با سیدعلى خامنه‌اى بودند و این حرکات را ابراز مخالفت با رژیم اسلامى جا مى‌زدند حالا که بخشى از مردمِ به ستوه آمده در مشهد و کرمانشاه و تهران و حتى قم دست به اعتراض خیابانى زده‌اند تمام خلاقیتشان را به کار گرفته‌اند تا این اعتراضات را بى‌ریشه و مشکوک جلوه دهند یا دستکم بر بى‌نتیجه بودن آن تاکید کنند و ادامه‌اش را موجب سخت‌تر شدن شرائط سیاسى و اقتصادى همان مردم بدانند.
 
شعارهائى مثل "زندانی سیاسی آزاد باید گردد" که دیروز در کرمانشاه سر داده شد تنها تنِ سردمداران رژیم را نمى‌لرزاند، این‌گونه به‌اصطلاح مخالفان را هم به وحشت مى‌اندازد. آنان شعار "یا حسین میرحسین" را ترجیح مى‌دهند چون هم رنگِ شیعه‌گرائى غلیظ دارد و هم داراى شکل روشن حمایت از بخشى از حاکمیت است؛ گیرم بخشى که مورد بى‌لطفى بخش دیگر قرار گرفته. حالا اگر شعارهائى ازین دست با شعار خالى‌بندانه‌ى "کروبى دستگیر بشه، ایران قیامت میشه" همراه شود یک شکل انقلابى هم به آن داده خواهد شد!
 
تردید ندارم که اگر از دهان اعتراض‌کنندگان روزهاى اخیر در ایران شعار "الله اکبر" شنیده مى‌شد دیگر خیال مدافعان پنهان جمهورى جهالت در رسانه‌ها و نشریات داخل و خارج از کشور راحت مى‌شد و ککشان هم نمى‌گزید که این شعار نه تنها سال‌هاست از دهان حامیان حکومت فاسد اسلامى ایران در مى‌آید بلکه هر آدمکش تروریست اسلامى قبل از این‌که خودش را وسط یک بازار یا ایستگاه قطار منفجر کند همین شعار را سر مى‌دهد.
حالا وقتى شعارهائى که در اعتراضات مردمى شهرهاى مختلف ایران سر داده شده را مرور مى‌کنم مى‌بینم وحشت هر سه دسته - اصول‌گرایان، اصلاح‌طلبان و مدافعان پنهانشان - وحشتى به جاست.
 
اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا!
سیدعلى حیا کن، مملکتو رها کن.
اسلامو پله کردین، مردمو ذله کردین!
 
این‌که این اعتراضاتِ خودجوش و مردمى تا کجا ادامه خواهد یافت و چه نتیجه یا نتایجى به بار خواهد آورد چیزى نیست که پاسخش برایم روشن باشد چرا که نه خود پیشگویم نه به پیشگوئى پیامبرانه هیچ پیامبرى اعتقاد دارم. همین‌قدر اطمینان دارم که اگر کسى واقعا مخالف رژیم فاسد اسلامى حاکم بر وطنمان است و خود مستقیم یا نامستقیم به این یا آن جناح حاکمیت وابسته نیست باید به‌روشنى و بى‌پرده‌پوشى از حرکات اعتراضى مردم در ایران به هر طریق ممکن حمایت کند.
 
مى‌دانم که این حرف به گوش بسیارانى نخواهد رفت. آنان هم‌چنان اعتراض مردمى را در دادن راى به کسى که یک وجب از خواست "رهبر" دور باشد، و یا در تشییع جسد دوستِ گله‌مند "رهبر" مى‌بینند حتى اگر همان "رهبر" در مقابل دوربین‌هاى تلویزیونى بر جنازه او نماز خوانده باشد!
+100
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  scandal - برلین، آلمان

  نکته بسیار کلیدی و حیاتی‌ در اعتراضات مردم شجاع ایران در این میباشد که آنان در زمان "حیات" آن رهبر ضحاک صفت دست به اعتراض زدند که در تاریخ انقلاب جهانی "بی‌ نظیر" است، که مثلا در زمان حیات لنین، مائو و یا کاسترو مردم دست به سرنگونی وعده‌های "پوچ و انقلابی" که به آنان داده شده بزنند! پس سر تعظیم باید فرود آورد در برابر "اراده" آهنین مردم ایران زمین!
  8
  86
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  درود بر شما اقای رضا علامه‌زاده ! مطالبی کوتاه و بسیار مفید را نوشته اید . امیدوارام این نوشته بسیار مفیدت مثل اطلاعیه ای بدست تک تک مردم ایران برسد .
  6
  72
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد

  دست خداوند بالای همه دست هاست، زمانش را نیاز دارد تا همه چیز برسد و میوه اش به بار نشیند.
  15
  49
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  rouzbeh_ma - لندن، انگلستان

  حرف دل من و بسیاری رو زدید . ولی خوشحال باشیم که مردم می دونند و فهمیدند بدون اینکه رهبری داشته باشند. رهبر مردم ایده های مترقی اونها هست . مردم از مرحله پنهان شدن پشت یک شخص به پیگیری و حق خواهی آرمان های نیک رسیدند. شاید هنوز پخته نباشه اما شروع بسیار نیرومندی هست . فریب دیگر کارا نیست . امثال بی بی سی و صدای امریکا با نهایت توان دارند مردم رو نا امید می کنند. گستاخانه می گویند که بی هدف هست و نتیجه ای ندارد. هدف آیا از شعار مردم معلوم نیست ؟ اینکه جمهوری اسلامی و دیکتاتوری نمی خواهند براحتی از شعار ها پیداست . مردم آبرو و آسایش و آرامش می خواهند. حق خود را طلب می کنند. زین پس اوضاع همین هست.پا پس کشیدن بس هست . طلب کاریم و فریاد خواهیم زد . از مردم خواهش میکنم خانه نشین نباشند. چنین فرصت هایی کمتر دست می دهد
  3
  46
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::] تو یکی .....لطفا !تو همان نبودی که برای خراب شدن مملکت و اختلاف بین مردم کرد و فارس و لر خودت را برای نوکر صدام بارزانی جر میدادی؟تو همان نبودی که جدایی کرد و فارس را میخواستی؟ برو مزدور امثال تو هستند که جا برای آخوند هموار میکنند.همان بارزانی آزادیبخش خلق کرد بود که بار دیگر بروی کردها آتش گشود و پنج را کشت تا قبیله اش بر سر قدرت بماند،برو خجالت بکش مگر تو......؟.
  9
  26
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::shirzan e irani - استکهلم، سوئد::] خجالت بکش حاج خانم! تا کی ماله کشی و خود را به .....زدن ؟این منظورش به امثال تو است که همیشه مثل گربه روی چانگول تان پایین میآیید. کدام خدا را میگویی ؟ الله بت خانواده هاشمی؟ آنکه دستور داد زنان شوهر دار خدا پرست که هیچ نامی از این الله جنایتکار نشنیده بودند بین عرب ها تقسیم شود؟الله که به جرم کشتن یک مسلمان 700 نفر یهودی را با رسولش گردن زد؟دست بردار خانم برو عربستان و الله ات را پرست کن و دست از سر این سرزمین بردار! ما آریایی هستیم عرب نمیترسم. برو خجالت بکش .
  10
  27
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
  86
  3
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  لشگر ششم ورماخت - هامبورگ، آلمان

  خخخخخخ مملکت با انقلاب و تظاهرات پس گرفته نمیشه . اینا بیناموس تر از اونی هستن که فکرشو بخوایین بکنین . به حرف این سیاسیونِ مغز فسیلی هم اصلا توجه نکنین اینا خودشون از آخوندها هم خون خوار تر و لجن تَرَن ، کافیه یه ذره قدرت بهشون بدین .
  46
  4
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Dine tahavo - اسلو، اتریش

  لعنت بر کسانی که این دین شیطا نی رو به جان و نا موس مردم انداختند.هر تفکرمذهبی دینی در قالب مذهب ثمرتاش فقر جهل فساد بیش نیست.دوستان اصلا لازم نیست جواب حامیان این حکومت فاسد بدید.روز ارامش ایران و ایرانی تنها با به انزوا کشیدن مذب سیاسی ممکنه.سالهاست ما دشمن خود را پرستش می کنیم.این اشغال گران به زودی در دادگاهای جهانی جواب پس خواهند داد.زنده باد ازادی و درود بر ازاد مردم ایران.
  1
  25
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::iran2015 - وین، اتریش::]. عوضی , اول دهان ....را خوب مسواک بزن و انگشتانیکه با ان این کامنت زشت را نوشتید ضد عفونی کن انگاه در مورد کسانی همچون من یاوه گوئی کن. در هرحال چون انسان هستم و طرفدار ازادی و حکومتی انسانی هستم,کورد سهل است از هر قوم وملتیکه تحت حاکمیت قوم و ملت دیگری باشند و شهروند دست دو و سه خطاب شوند دفاع خواهم کرد . و هیچ قوم وملتی را با هر پیشینه تاریخی که داشته باشد برتر از قوم و ملت دیگر نخواهم دانست. تو اروپای دیده هستید و شاید هم در اروپا زندگی کنید هنوز هم نتوانستید درک کنید و شعور انرا داشته باشید انسانها هیچ کدام از هیچ کدام برتر نیستند چون همه انسانند . در جایکه مردم ازاد اندیش باشند و دمکراسی حاکم باشد, هرگز یک ملیت بر قومی دیگر برتر پیدا نخواهد کرد . حالا هم میگویم کوردهای عراق حق خودشان بود به استقلال برسند چون بارها توسط عربها به نابودی تهدید شده اند و هزاران نفرشان را شیمیای و زنده بگور کردن تا کی باید تحمل کنن که عربها انها را بکشد زنده بگورشان کند و درنهایت با بمب شیمیای سمیشان بکند تا ازبینشان ببرد ؟
  9
  11
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.