گروه انصار الفرقان مدعی انفجار یک لوله نفت در امیدیه شد

امیدیه در استان خوزستان گروه جهادی انصارالفرقان، مدعی شد که یک خط لوله نفت در امیدیه واقع در استان خوزستان را منفجر کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این گروه در ویدئویی که شنبه منتشر کرده، مدعی است که خط لوله‌ای را در امیدیه منفجر کرده است.
 
در این ویدئو گفته می‌شود که این انفجار از سوی «گردان شهدای اهواز» انصارالفرقان انجام شده است.
 
گروه انصار الفرقان حدود چهار سال پیش از ادغام گروه‌های «حرکت انصار ایران» (منشعب شده از گروه جندالله) و حزب الفرقان (تأسیس در ۱۳۷۵) اعلام وجود کرد.
 
سپاه پاسداران خرداد ماه امسال اعلام کرد جلیل قنبرزهی، رهبر گروه «انصارالفرقان» را در عملیاتی کشته است.
 
گروه انصارالفرقان در چهارم خرداد ۱۳۹۴ در ویدویی که برای شبکه العربیه متعلق به عربستان سعودی فرستاد، اعلام کرد یک قطار مسافربری حامل نیروهای سپاه را منفجر کرده است.
 
ابوحفص بلوچی، سخنگوی انصار الفرقان، آن هنگام در تماس با شبکه العربیه گفت این حمله، پاسخی است به حمایت تهران از بشار اسد و سیاست‌های ایران در منطقه.
 
خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از وبسایت «سایت» که فعالیت‌های گروه‌های جهادی را دنبال می‌کند، نوشته، اگر این ادعا ثابت شود، این نخستین اقدام این گروه بلوچ است که در خوزستان عملیات کرده است. پیشتر گروه‌های جدایی‌طلب عرب اقدام‌های مسلحانه مشابهی در این استان انجام داده بودند.
 
انصارالفرقان می‌گوید برای «احقاق حق» اهل سنت ایران و «مظلومان» منطقه فعالیت می‌کند.
+19
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  kawir - فرانکفورت، آلمان

  ولیعهد عربستان تهدید کرده بود که نمیگذارد اخوندها جنگ را به عربستان بکشاند ،انها جنگ را به ایران خواهند کشاند،این سیاست فرقه بازی اخوندهای تخم صیغه و شیعه و سنی بازیشون مملکت را به باد فنا میده،امدوارم انچه در عراق اتفاق افتاد دامنگیر ایران نشه.
  21
  41
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۶
  ۴۲
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک

  یکی از ابزار ترساندن و مضطرب کردن ملت در این روزها، همین مطلب تمامیت ارضی و حفظ کیان کشور ایران است. خیلیها هراس دارند که مبادا ایران تکه پاره شود و اقوامی بخواهند مستقل شوند. خیر. بهیچوجه چنین نمیشود. هرگز. اینهایی که دم از استقلال میزند چهار تا و نصفی آدم ناراحت و پریشان هستند که در مناطق خود نیز هیچکس برایشان تره خرد نمیکند. درست مثل همین چهار تا و نصفی آدمی که در این سایت نفرت حواله میکنند و بر طبل جدایی قومیتها در ایران میکوبند. زیبایی و شکوه ایران در گوناگونی و اقوام بیشمارش بوده و هست. اگر این هراس و این اضطراب نباشد، همه و همه یکدل و یکصدا این رژیم جهنمی و پوسیده را به عمق چاه جمکران به خدمت امام غایبشان خواهند فرستاد. به چند نفری هم که در اینجا و در هر جا بر طبل نفرت و هتاکی و توهین به اقوام ایرانی میکوبند باید گفت: خودتان را علاج کنید و نفرت را کنار بگذارید. زندگی بسیار کوتاه است.
  14
  59
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۴
  ۲۹
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  گروه انصار الفرقان غلط کرد و به اونجاش خندید که لوله نفت منفجر کرد، احمق‌ها این‌ها سرمایه و دارایی‌های مردم و سرزمین ایران هست، اگر خیلی‌ احساس رامبو بودن بهتون دست داده بریدخونه خامنه‌ای گدا زاده پشمالو را منفجر کنید یا خانه بت بزرگ الله رو در مکه فاسده.
  14
  75
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۳
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  مردم ایران از شما گروه های نوکر اجنبی متنفرند، واختلاف های سیاسی د ر میان میان ما ایرانیان چیزی از نفرت ما به شما خیانت کاران کم نمی کند
  8
  62
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۱
  ۴۷
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان::]. اگر قراره این نفت خرج سوریه و عزه و لبنان و یمن ادم خورهای وحش الشعبی عراق بشه نه خرج ملت ایران بهتره بسوزه!
  29
  18
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۵
  ۴۲
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک

  [::kawir - فرانکفورت، آلمان: دوست عزیز اصلا اهمیتی ندارد که ولیعهد عربستان چه گنده ایی خورده بود و چه غلطی کرده بود. ملتی میخواهد مملکت و ثروت به باد رفته مملکتش را پس بگیرد. همین. اینهایی هم که در خیابان میبینید نه ولیعهد عربستان را به آنجایشان حساب میکنند و نه کاری به جنگ های زرگری خدا فروشان دارند. اینها میخواهند دزدها را از خانه شان بیرون کنند. همین.
  6
  40
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۰
  ۳۹
  rahjoo - بابل، ایران
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک. موافقم.تو اینروزای سرنوشت ساز باید باهوش بود و فریب و نیرنگ ترس از چیرگی قوم خاصی بر دیگری رو کناری انداخت و کشور رو نجات داد.زنده باد ایران
  0
  9
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۸
  ۴۷
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک::]. رفیق عزیز من نمیخواستم عرض کنم که این ابو سوسمار داخل ادمه،منظورم این است که متاسفانه جنایات رژیم همه را در منطقه دشمن ایران کرده و و همه عربها از اسد و اسماء جون بگیر تا ادمخورهای حشدالوحشی و همه در کمین هستند که به ایران و ملت ایران ضربه بزنند،همه در کمین روزی هستند که در خیابانهای شهر های ایران تصاویری را که در عراق و سوریه دیدیم را ببینند!،و اخوندها و مزدورهاشون هم اگر ببینند که کلکشون کنده میشه همان جنایاتی را که در عراق و سوریه مرتکب شدن در ایران هم تکرار خواهند کرد!.
  0
  5
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  ۴۲
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::kawir - فرانکفورت، آلمان: دوست ارجمند شکی نداشتم که شما ایشان را رقمی حساب کرده اید اما اشاره شما میتواند تردید و شک در دل انسانهایی ایجاد کند که به قصد و نیت رهایی از دست این جانوران برخاسته اند. بهر جهت ریسک در هر انقلابی وجود دارد. این مطلب تنها به هوشیاری و درک مردم بستگی دارد. با مهر و دوستی.
  0
  3
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.