حمایت فرح پهلوی از اعتراض‌های مردم ایران؛ «نور بر تاریکی پیروز خواهد شد»

پیام شهبانو فرح پهلوی روز شنبه ۹ دی به صورت صوتی و مکتوب در شبکه‌های اجتماعی منسوب به وی منتشر شده است. رادیو فردا : شهبانو فرح پهلوی، آخرین ملکه ایران، با انتشار پیامی خطاب به ملت ایران از اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی حمایت کرد و «آزادی» و «یکپارچگی مملکت» را خواستار شد.
 
پیام شهبانو فرح پهلوی روز شنبه ۹ دی به صورت صوتی و مکتوب در شبکه‌های اجتماعی منسوب به وی منتشر شده است که در آن ضمن از ستایش مردم ایران، گردانندگان جمهوری اسلامی را به «بیداد و فساد» متهم می‌کند.
در بخشی از این پیام آمده است: «فشار تباه‌کاری، اختناق و سوءرفتار گردانندگان از یک طرف و ناامیدی از تغییر وضعیت اقتصادی به آنجا رسیده که اکنون ملت ایران بار دیگر جایگاه خود را در دنیای مترقی امروز طلب می‌کند.»
 
بسیاری از شهرهای کوجک و بزرگ ایران از روز چهارشنبه تاکنون صحنه اعتراضات مردم به نظام حاکم بر کشور بوده است. اعتراضات از خراسان و شهر مشهد آغاز شد و به نیشابور، همدان، کرمانشاه، اصفهان، ابهر، یزد و تهران سرایت کرد.
 
شعارهای معترضان در نفی وضعیت موجود و علیه سران جمهوری اسلامی از جمله آیت‌الله علی خامنه‌ای، حسن روحانی و به طور کلی نهاد روحانیت حاکم بر کشور بوده است. برخی شعارها نیز در ستایش از رضا شاه، بنیان‌گذار حکومت پادشاهی پهلوی، و «پشیمانی» از انقلاب سال ۵۷ بوده است.
 
در این حال شهبانو فرح پهلوی وعده داده که «ایرانی پیشرو و سربلند در انتظار این ملت بزرگ است» و نیز ابراز اطمینان کرده که ملت ایران «این بار نیز بر سختی‌ها فائق خواهد و نور بر تاریکی پیروز خواهد شد».
 
یک روز قبل از آن نیز شاهزاده رضا پهلوی، ولیعهد پیشین ایران، با انتشار پیامی، حرکت اعتراضی مردم ایران را ستود و آن را «حق‌طلبانه» و «بیانگر آگاهی و دانایی» ملت دانست.
 
او در پیام خود تأکید کرده بود که «فرقه تبهکار» حاکم بر ایران «در مقابل اراده» مردم سرانجام سر فرو خواهد آورد.
+284
رأی دهید
-113

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک
  نور قطعا بر تاریکی غالب خواهد شد تنها مشکل این است که به عمر ما قد نخواهد داد..
  89
  74
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  sarbaz007 - المان، آلمان
  درود به شاه بانوی ایران ، زنده باشی‌ همیشه برای ملت ایران ، روح شاه ایران شاد ،این ملت به آرزوی خودشون میرسن
  213
  198
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  scandal - برلین، آلمان
  درود بیکران بر مادر گرامی ایران زمین، «نور بر تاریکی پیروز خواهد شد»!
  200
  183
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  ققنوس تا بحال نشنیده بودم! چیچیه؟ جونوره؛ حیوونه؟
  211
  203
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  معلم فراری - کیف، اوکراین
  ارزو دارم این رستاخیز ادامه پیدا کنه و دوباره به انحراف نره و لاشخورهایی مثل اصلاح طلب یا مجاهد و از این دسته خائنین رهبری جنبش رو بر عهده نگیرن.بی شک تنها راه رسیدن به یک رفراندوم عادلانه و جبران دهه ها عقب ماندگی شخص ولیعهده و جنبش حاضر به رهبری این شخص برای پیروزی نیاز قاطع داره.
  169
  173
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  shaboruz - پاریس، فرانسه
  عاشقتم بانو!
  126
  111
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  oghabe - سنت گا لن، سوییس
  الهی زنده باشی مادرایرانزمین وایرانرادوباره آبادسازید
  134
  140
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان
  شهبانوی عزیز، یادگار شاهنشاه آریامهر بله پیروزی نور بر تاریکی‌‌ها نزدیک است، منتظر شماییم، زنده و همیشه سربلند باشید مادر ایران، در سرزمین شاهان و شیر و خورشید، شاه و ملکه هرگز از یاد رفتنی نیست. جاوید حکومت مشروطه سلطنتی در ایران بزرگ.
  137
  130
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  amin832 - تهران، ایران

  درود بر شهبانوی ایران زمین .بر دستانت بوسه میزنم . بعد از صده ها در ایران ما دلسوزی امد و ما مردم با دست خود انها را از خانه و وطنشان بیرون انداختیم. بسیار زن شایشه و فرهیخته ای هستند . امیدوارم دوباره به خاک مادری خود برگردید و همچون گذشته به این مردم نادانی که در جمع ما کم هم نیستند درس انسانیت بدهید
  187
  114
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. یک موجودی است که مثل مهدی تو خیالی و حـ... نیست!،کره عرب نیست،موجودی نیست که پدرش معلوم نباشه کیه،مثل تمام امامان مسلک منحرف و مرده پرست تو.
  98
  104
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Compatriot - لیون، فرانسه
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. بیا من برات توضیح بدم شاید به راه راست هدایت بشی‌ چون همتون از دم بیسوادید که بر مملکت گل و بلبل حکومت می‌کنید. قفنوس، سیمرغ یا فینکس phoenix نام پرنده ایست افسانه‌ای که خود را میسوزاند تا به خاکستر تبدیل شود بصورت دوره‌ای تا دوباره از ابتدا متولد شود.
  89
  94
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::معلم فراری - کیف، اوکراین::]. با پیدا شدن سرو کله لاشخور کروبی معلومه که این باند کته صیغه فکه این روزها را کردن و مغول زاده ای مثل موسوی و توله صیغهای مثل کروبی را پروار کردند که ملت را به دوران طلایی امام کره سیک برگردونه یعنی ملت را فوج فوج بی محاکمه برای محکم کردن پایه های حکومت فاسدش اعدام کنه!،امیدوارم که ملت اینبار گول نخورند یا حسین میر حسین سر ندهند.من سال ۹۴ در جریان درگیریهای زاهدان ،ایرانشهر تا مشهد شاهد این نوع اعتراصات بودم کار به جایی رسید که رفمانده نیروهای انتظامی حاضر نشد حکم خامنه ای برای تیر اندازی به روی ملت را اجرا کنه،ولی اخرش متاسفانه بعد از دو هفته خوابید، یک کوپن دوبله برنج سر و صداها را خواباند.این اخوندها میدونند،اگر ملت سیر بشه مثل شاه به سرشون میاد به این خاطر ملت را گرسنه و چشم بدست ۴۰ ساله نگه داشتند.
  55
  63
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  گل پام چال - هاسلت، بلژیک
  شهبانوی عزیز الان وقت اونکه ترامپ فشار بیاره به اروپا تا با ایران هیچ معامله ای انجام ندند.اون طرفش با شما. دمت گرم. برس به داد این مردم
  72
  58
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  hamid swed - مالمو، سوئد
  خوشم میاد تا اسم خاندان پهلوی میاد این جیره خوارهای رژیم کثیف آخوندی حمله میکنن که مثلا بگن خاندان پهلوی منفورن ولی نمیدونن که این خاندان تو قلب مردم جای دارن و خداماتشون به ایران و ایرانی هیچوقت از یاد مردم ایران نخواهد رفت, حتی اگر حکومت بعدی ایران جمهوری باشد, حقیقت رو نمیشه زیر خاک کرد , یه روز میزنه بیرون و امروز اون روز هست بدبختهای وطن فروش , شرم بر شما که نون مملکتتون رو میخورید و برای یک مشت عرب زاده بی وطن خدمت میکنید, مرگ بر خائنین ایرانزمین.
  74
  57
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::Compatriot - لیون، فرانسه::]. اونی رو که شما نوشتی بهش میگن اژدها که دو سرش هم روایت شده. دو تا بالم داره، دهنش رو هم که باز میکنه، بغیر از زبون دود و آتیش هم میزنه ازش بیرون مثل یه چیزی که آهنگرا با هاش قفلی رو که کلیدش گم یا حالا به هر حال دلیلی باز نمیشه، میبرن.
  66
  62
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  زجر رو مردم ایران میکشن خون رو مردم ایران میدن اما امثال این نون به نرخ روز خورها نشستن تو خونه گرم و نرمشون و از درد مردم غافل اما شهر که شلوغ میشه میان بیانیه میدن و خودنمایی میکنن . یک عده هم که برای اینها غش و ضعف میکنن جای تاسفه که بیشتر کسانی که برای سلطنت ش و ضعف میکنن در خارج از ایران هستن و هنوز نفهمیدن که قدرت نباید در دست یک خانواده یا گروه خاص باشه چون اخر به دیکتاتوری میکشه مثل زمان شاه و آخوند ووووو . این خاندان چهلوی خودش چه گلی به سر ایران زد ؟؟؟ مایه تاسفه که کسانی مثل مصدق و مصدقها جایی در ذهن و خاطره مردم ندارن اما این موجودات منفعت طلب شدن بت یک عده .
  60
  121
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  درود بر شما بانوی خیر اندیش ایرانزمین . درود بر سلسله خوشنام پهلوی در طول تاریخ سیاسی و مملکت داری ایران کهن. درود بر شاهزاده رضا پهلوی که خواهان اتحاد و همدلی و بدور از جناح بندی سیاسی و قومیتی در انتخابات آزاد و دمکراتیک است .
  67
  54
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Compatriot - لیون، فرانسه
  [::تهوع اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. حقا که بیسوادی. حالا فکرش را بکن که این مملکت توسط تو و دار و دستت اداره بشه. بخاطر همینه که توی این 40 سال مملکت را به باد فنا دادید. مملکتی که روزی کره جنوبی آرزو میکرد تا مثلش بشه.
  43
  49
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  درود بر شما مادر عزیز و بزرگوار ایران زمین که 40 سال از عمر خودرا در تبعید و در مبارزه با رژیم جنایتکار اخوندی گذراندید!
  51
  35
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  نور نوه نازنین و زیبای خودشه که مصاحبه و عکسهای زیبایش در یک مجله فرانسوی در ماه اوت چاپ شده بود. چقدر داشتن یک ملکه در ایران زیبا و دلنشین است. افسوس.
  54
  36
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک: تفکر جان زیاد فکرش رو نکن. افسانست. یه چیزی مثل اکیر و نکیر باید باشه که با غذای مکزیکی نچس درست میکنن و برای رحلت حضرت جقجقه در کشور بولیوی دوشنبه ها خیرات میکنن. میخوامت.
  30
  33
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Dr.Alex - واشینگتون، ایالات متحده امریکا
  زنده باد سلطنت ایران! سرنگونی نزدیک است! مرگ بر دیکتاتور اسلامی (داعش ایران). مرگ بر حکومت دینی از هر نوعی!
  51
  37
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  بابا عزیزان چند بار بگم جوابِ این تفکرِ مالیخولییی را ندید! این یارو به دنبال مطرح شدن هست .هی‌ یارو " ققنوسم تو چشات " !
  29
  33
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  در مشهد مسجد گوهر شاد که رضا شاه بزرگ چنتا آخوند را سگکش و سقط کرد طنین زیبای روحت شاد رضا شاه بسیار زیبا و واسه آخوند و هر چی‌ مفلوک زده‌ها تو پوزی محکم و جانانه هست .
  35
  17
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران

  از آخوند حکومتی پرسیدن: کدام شعار برای شما تکان‌دهنده تر بود؟. این که یاد شاه رژیم طاغوت می‌کنند، تکان دهنده بود. شاه با تمام مقدسات اسلام و امام حسین و حجاب، برخورد کرد، بعد اینها از رضا شاه تمجید می‌کردند. مسلما یک انسان متدین نمی‌آید در این اوضاع برای شاه و رضا شاه شعار تمجیدی بگوید. بگویند مثلا گرانی را بردارید، بیکاری را بردارید،مستضعفان را حمایت کنید.، اگر این شعارها و این خواسته‌ها فقط مطرح می‌شد، می‌گوییم بله این‌ها خواسته مردم است اما وقتی از شاه رژیم طاغوت تمجید می‌کنند که همه مردم می‌دانند چگونه با اسلام و دین و ناموس مردم بازی کردند، در جامعه انقلابی و اسلامی ما پذیرفته نیست و مشکوک به نظر می‌رسد.😂😂
  30
  7
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.