گسترش تجمع‌های اعتراضی؛ «خشونت مأموران امنیتی علیه تظاهرکنندگان»

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از تجمع اعتراضی در زنجان تجمع‌های اعتراضی علیه حکومت و شرایط اقتصادی شامگاه شنبه ۹ دیدر شماری از شهرهای ایران برگزار شد. گزارش ها حاکی است که هم اکنون در نقاط مختلفی از تهران تجمع های اعتراضی در حال برگزاری است.
 
در همین حال تصاویری تأیید نشده‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد نیروهای امنیتی به سوی تجمع‌کنندگان در شهرستان درود در استان لرستان شلیک کرده‌اند، و دو نفر زخمی شده‌اند.
 
گزارش‌های تأیید نشده‌ای از کشته شدن برخی معترضان نیز منتشر شده است.
 
تظاهرات اعتراضی «نه به گرانی» ابتدا روز پنجشنبه هفتم دی ماه در مشهد و چند شهر دیگر آغاز شد، اما با تداوم این تجمع‌ها،‌ معترضان علاوه بر شعارهای اقتصادی، شعارهای سیاسی علیه رهبر و مقام‌های جمهوری اسلامی سر دادند.
 
گزارش‌ها و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی است که تجمع اعتراضی شامگاه شنبه درمیدان توحید تهران برگزار شده است و معترضان شعارهایی مانند: «مرگ بر خامنه‌ای» و«رفراندوم، رفراندوم، اینه شعار مردم» سر داده‌اند.
 
در همین زمینه، خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران تصاویری از تجمع عده‌ای در میدان فردوسی تهران را منتشر کرده که در حال کندن میله‌های خطوط اتوبوسرانی و انداختن آنها در خیابان هستند.
 
این خبرگزاری همچنین تصاویری از به آتش کشیده شدن برخی از اشیا در خیابان‌های منتهی به میدان فردوسی تهران منتشر کرده است.
 
با این حال گزارش‌ها حاکی است، شامگاه شنبه تظاهرات اعتراضی در شهرهای خرم‌آباد، اراک، بندرعباس، دزفول و کرمانشاه برگزار شده است.
 
این اعتراض‌ها در حالی ادامه دارد که، وزیر کشور از مردم خواست که «در تجمعات غیرقانونی شرکت نکنند» و اگر قصد تجمع دارند، درخواست دهند تا «بررسی شود».
 
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، روز شنبه، ۹ دی، با اشاره به فراخوان‌ها در فضای مجازی برای دعوت مردم به تجمع‌های اعتراضی اعلام کرد که «این تجمعات قطعاً غیرقانونی است».
+86
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  arian1 - ابادان، ایران

  سران حکومت فاسد اسلامی ترسیده اند و کنترل اوضاع را از دست داده اند. اخوند علم الهدی و دامادش اخوند جنایتکار رئیسی از ترس جانشان از مشهد به تهران فرار کردند و مجتبی خامنه ایی امروز خانواده اش را به خارج از ایران فرستاد.
  8
  93
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۰
  ۳۳
  سوشا-هلند - أمستردام ، هلند

  پیروزی نزدیک هست، جمهوری عسلامی به زباله دان تاریخ خواهد پیوست. زنده باد خاندان ایران ساز پهلوی🌹
  3
  36
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۰
  ۵۳
  yahya3212000 - برگن، نروژ

  آخوندهای کثافت و سگای پاسدار رو بجز زبان زور نمی‌شود از ایران بیرون کرد! ایران کشور نیمه دمکرات نیست و این بختک فقط با زور از سر مردم به جهنم میره! پیروزی نزدیک است ولی‌ با تلاش بی‌ پایان! شناسایی سگا ا و خانواده کثافتشان در خارج از کشور از وظایف مردم هست!
  2
  37
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۴
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  بزنید همه جا رو داغون کنید کی‌ به کی‌ هست مردم سوریه و لیبی همین غلط رو کردن ولی‌ الان ۶ سال جنگ داخلی‌ دارن، جالب تر می‌شه وقتی‌ عرب‌ها و تجزیه طلب‌ها سلاح بدن به مردم و جنگ داخلی‌ رو شروع کنن اون وقت همتون به غلط کردن میوفتید همینطور که بد از بهمن ۵۷ به غلط کردن افتادید.
  25
  8
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.