تظاهرات اعتراضی «در چند شهر» به خشونت کشیده شد‎ - این لینک به روز میشود

نیروهای پلیس سوار بر موتور سیکلت در حال عبور از محل تجمع معترضان در یکی از محلات تهرانخبرگزاری ایلنا در واپسین دقایق شامگاه شنبه ۹ دی، تأیید کرده است که اینترنت اپراتورهای همراه اول و ایرانسل قطع شده است. پیشتر برخی کاربران اینترنتی در ایران از قطع اینترنت موبایل خبر داده بودند.
ایلنا در عین حال گزارش کرده که از ساعت ۲۳ روز شنبه بیشتر دستگاه‌های پرداخت در محل (پوز) از دسترس خارج شده و عملاً امکان هرگونه پرداخت و خرید شارژ اپراتورهای تلفن همراه میسر نیست.
این خبرگزاری می‌گوید که اپلیکیشن‌ها و شماره‌های مربوط به خرید اینترنتی یا نقل و انتقالات بانکی نیز از دسترس خارج شده‌اند.
 
اعتراض در زنجان، چهارراه انقلاب
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که پیشتر در پیامی از حکومت ایران خواسته بود به حقوق مردمش احترام بگذارد، بخش‌هایی از سخنرانی خود را در مجمع عمومی سازمان ملل، در مورد ایران در پست توئیتری بازنشر داده است.
آقای ترامپ در این سخنان تأکید کرده که همه جهان درک کرده‌اند که مردمان خوب ایران خواستار تغییرند و بیش از قدرت عظیم نظامی آمریکا، رهبران ایران از مردم این کشور می‌ترسند.
در توئیت دیگری که بازنشر بخش دیگری از سخنان آقای ترامپ در سازمان ملل است، تأکید شده که رژیم‌های سرکوب‌گر برای همیشه تحمل نمی‌شوند و روزی می‌رسد که مردم ایران با یک انتخاب روبه‌رو خواهند شد. دنیا نظاره‌گر است:
19:55
اختلال در دسترسی به اینترنت و تلفن در ایران
گزارش‌ها از ایران حاکی است که اینترنت گوشی‌های تلفن همراه در بعضی مناطق قطع شده و بعضی خطوط تلفن هم دچار اختلال شده است. اما این قطعی و اختلال سراسری نیست.
19:09
کانال تلگرامی آمدنیوز مسدود شد
کانال تلگرام آمدنیوز از دسترس خارج شده است. کاربران با مراجعه به این کانال با این پیام روبرو می‌شوند که این کانال دیگر در دسترس نیست. محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران ساعاتی پیش بدون اشاره مستقیم به آمدنیوز، در توییتر از مدیر تلگرام خواسته بود که جلوی فعالیت "یک کانال تلگرامی" را بگیرد که به گفته او خشونت را در میان معترضان ایرانی ترویج می‌کرد. پاول دوروف، مدیر تلگرام هم در پاسخ نوشت که اگر این حرف درست باشد، تلگرام ناچار خواهد بود چنین کانالی را مسدود کند. آمدنیوز در روزهای اخیر در بعضی پست‌های خود معترضان را به پاسخ دادن به خشونت مأموران انتظامی و امنیتی فرا خوانده بود. آمدنیوز پس از توییت آقای آذری جهرمی، کانال‌های جایگزینی را به کاربران خود معرفی کرده بود. این کانال پیش از مسدود شدن حدود یک و نیم میلیون مشترک داشت.
پاول دوروف در صفحه توییتر خود ضمن تأیید مسدود شدن کانال آمدنیوز، نوشته که این کانال استفاده از کوکتل مولوتف را علیه مأموران پلیس به مشترکان خود توصیه کرده و از این طریق اصل "عدم فراخوان به خشونت" در قواعد تلگرام را نقض کرده است.
18:41
گزارش از حمله به اماکن دولتی
تصاویر و گزارش‌هایی از تهران، مشهد، اراک، اهواز، دورود، گوهردشت، کرج و چند شهر دیگر در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های رسمی ایران منتشر شده که آتش زدن و حمله به بانک‌ها، ساختمان‌های دولتی و خودروهای نیروی انتظامی را نشان می‌دهد. از جمله خبرگزاری فارس نوشته که گروهی از معترضان "با یورش به ایستگاه اتوبوس و نرده‌های بی.آر.تی اقدام به تخریب آنها کرده و با به آتش کشیدن سطل های زباله برای سایر شهروندان مزاحمت ایجاد کردند". در بعضی ویدیوها صدای معترضان شنیده می‌شود که در باره روشن کردن آتش برای خنثی کردن اثر گاز اشک آور حرف می‌زنند.
تصویر خبرگزاری فارس از خیابان انقلاب تهران
18:33
تظاهرات در تنکابنمعترضان در شهر تنکابن (شهسوار) در استان مازندران با مأموران امنیتی درگیر شده‌اند.
18:16
جزئیات بیشتر از تیراندازی در دورود
گزارش شده که تیراندازی به سوی معترضان در شهر دورود استان لرستان پس از آن بوده که عده‌ای از معترضان در مقابل ساختمان فرمانداری شهر تجمع و آتش روشن کردند. گزارش‌های تأیید نشده حاکی از کشته شدن عده‌ای از مصدومان است. تصاویری هم از جسد یک نفر منتشر شده که به نظر می‌رسد گلوله به چشم او خورده و گفته می‌شود از کسانی است که امروز در تظاهرات دورود مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.
18:09
پیام فرح پهلوی در مورد ناآرامی‌ها در ایران
فرح پهلوی، ملکه سابق و همسر آخرین شاه ایران با صدور پیامی به تظاهرات اعتراضی روزهای اخیر در ایران واکنش نشان داده است. او با انتقاد شدید از عملکرد ۳۹ ساله جمهوری اسلامی ایران، نوشته: "اطمینان دارم ملت ایران که هر بار چون ققنوس برپا می‌خیزد، این بار نیز بر سختی‌ها فائق خواهد آمد و نور بر تاریکی پیروز خواهد شد". در تظاهرات روزهای اخیر در مواردی شعارهایی هم در ستایش از دوران سلطنت سلسله پهلوی داده شد.
17:52
هشدار 'منبع امنیتی' در فارس: پروژه 'کشته‌سازی' در پیش است
خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران به نقل از "یک کارشناس مسائل امنیتی" پیش‌بینی کرده که "رسانه‌های ضدانقلاب برای جلوگیری از سرد شدن اعتراضات در فاز بعدی وارد پروژه افزایش شدید خشونت‌های خیابانی و درنتیجه پروژه کشته‌سازی خواهند شد". او همچنین پیش‌بینی کرده که "خشونت‌های خیابانی" افزایش خواهد یافت تا جلوی سرد شدن اعتراض‌ها گرفته شود. این مطلب خبرگزاری فارس پس از آن منتشر شد که در شبکه‌های اجتماعی تصاویر و گزارش‌هایی از تیراندازی در دورود و اصابت گلوله به دست کم دو نفر منتشر شده بود.
گزارش‌ها از تیراندازی به معترضان در دورود لرستانگزارش ها از اصابت گلوله به دست کم دو نفر از معترضان در شهر دورود استان لرستان حکایت دارد. مقام‌های رسمی هنوز این خبر را تأیید یا تکذیب نکرده‌اند.
16:43
پاسخ مدیر تلگرام به وزیر ارتباطات ایران
مدیر عامل تلگرام در پاسخ به درخواست وزیر ارتباطات ایران برای جلوگیری از فعالیت "یک کانال تلگرامی" که به گفته او معترضان را در ایران به استفاده از بمب دست ساز و اسلحه دعوت می‌کرد، در توییتر نوشته است: "دعوت به خشونت بر اساس مقررات تلگرام ممنوع است، اگر چیزی که شما گفته‌اید درست باشد، ما ناچاریم چنین کانال را بدون توجه به محبوبیت و گرایش‌های سیاسی آن مسدود کنیم".
16:23
پایین کشیدن تصویر رهبر ایران در ابهرمعترضان در شهر ابهر در استان زنجان عکس آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران را پایین کشیده‌اند.
16:03
تظاهرات در زنجان
15:47
اعتراضات ایران
 •     ناآرامی‌ها روز پنجشنبه در مشهد شروع شد، هنگامی که عده‌ای در اعتراض به وضعیت نابسامان اقتصادی تجمع کردند و علیه دولت و حسن روحانی، رئیس جمهور شعار دادند. اما شعارها به مخالفت با دولت محدود نماند و شعارهایی مثل "مرگ بر دیکتاتور"، "نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران" و "اسلام رو پله کردین، مردم رو ذله کردین" هم سر داده شد. فراخوان این تجمع در شبکه‌های اجتماعی، به ویژه تلگرام منتشر شده بود. مأموران امنیتی با تظاهرکنندگان برخورد کردند و بیش از ۵۰ نفر بازداشت شدند.
 •     روز جمعه دامنه اعتراض‌ها به شهرهای دیگر کشید. تهران، اصفهان، کرمانشاه، رشت، قم، ساری، همدان و قزوین شاهد راهپیمایی‌های اعتراضی بودند که گاه شعارهای تندی در آنها علیه رهبران حکومت سر داده شد. "ما آریایی هستیم، عرب نمی‌پرستیم" از جمله شعارهایی بود که در نقاط مختلف کشور به کرات شنیده شد. عده‌ای از تظاهرکنندگان در تهران بازداشت شدند.
 •     امروز شنبه، همزمان با تجمع‌ها و راهپیمایی‌های هواداران حکومت در سالگرد راهپیمایی ۹ دی سال ۱۳۸۸، معترضان در شهرهای مختلف دوباره به خیابان آمدند. در تهران اعتراض‌ها از خیابان انقلاب و دانشگاه تهران آغاز شد و به میدان انقلاب کشید. دو ایستگاه متروی انقلاب و ولی‌عصر "به دلایل امنیتی" تعطیل شدند.
 •     کرمانشاه، شهرکرد، بندرعباس،کرمان، ایذه، اراک و چندین شهر دیگر هم امروز شاهد تظاهرات اعتراضی بودند.
 •     وزیر کشور ایران از معترضان خواسته برای تجمع‌های خود درخواست مجوز کنند.
 •     وزیر ارتباطات ایران در توییتر از مدیر تلگرام خواست که جلوی فعالیت "کانال تلگرامی آمد نیوز "را بگیرد که به گفته او استفاده از بمب دست‌ساز و اسلحه را ترویج می‌کرد.
15:43
اعتراض‌ها در کرمان
تجمع‌کنندگان در کرمان شعار دادند : ملت گدایی می کند ، آقا خدایی می کند.
15:28
پاره کردن تابلوی بسیج در اراکمعترضان در اراک تابلوی متعلق به یک پایگاه بسیج سپاه پاسداران را پاره می‌کنند.
15:22
درگیری پلیس و دانشجویان جلوی ورودی اصلی دانشگاه تهران تصاویری از درگیری مأموران با دانشجویان معترض زیر سردر دانشگاه تهران.
15:22
ناآرامی در ایذه برگزاری تجمع اعتراضی در شهر ایذه در استان خوزستان
14:57
تظاهرات اعتراضی در بندرعباس
تصاویری از تجمع اعتراضی در بندرعباس هم منتشر شده که در آن تجمع کنندگان شعار می‌دهند "ایرانی باغیرت، حمایت حمایت".
14:02
تعطیلی دو ایستگاه متروی تهران به دلایل امنیتی
به گزارش ایلنا، محسن محمدیان، مدیرکل روابط عمومی متروی تهران گفته است که ایستگاه‌های مترو انقلاب و ولیعصر تهران به دلیل تجمع‌های اعتراضی و مسائل امنیتی تعطیل شده‌اند.
13:32
عزت‌الله ضرغامی: اگر مردم احساس کنند رهبری تنهاست خودشان صدایشان را بلند می‌کنند
13:26
ماشین آب‌پاش پلیس در خیابان‌های تهران
13:22
معاون امنیتی استان تهران قانون منع رفت و آمد در تهران را تکذیب کرد
13:12
رئیسی: دشمنان می‌خواهند فتنه جدید ایجاد کنند
ابراهیم رئیسی، متولی آستان قدس رضوی گفته است: "مردم درگیر مشکلات معیشتی و اقتصادی هستند که حتماً باید این مشکلات و موانع برطرف شود. همه مسئولان بویژه دولت باید خود را نسبت به حل این مشکلات موظف بدانند و در میدان عمل ثابت کنند که تلاش آنها برای گره گشایی از مشکلات مردم است. دو قطبی کردن جامعه در این عرصه کارساز نیست؛ زمان انتخابات گذشته است، مسئولان باید با وحدت ملی به دنبال رفع مشکلات باشند، همه بخش‌های کشور با دولت همکاری کنند و دولت هم اراده جدی داشته باشد تا گره‌ها گشوده شود. دشمنان می‌خواهند با سوار شدن بر موج مطالبات معیشتی و اقتصادی مردم، فتنه جدید درست کنند؛ اما مردم هوشیار هستند و ضمن اینکه مطالبات خود را مطرح می‌کنند اجازه سوء استفاده نخواهند داد."
12:51
درگیری در مقابل دانشگاه تهرانگزارش‌ها از ایران حاکی است که مأموران نیروی انتظامی با دانشجویان معترض در مقابل دانشگاه تهران درگیر شده‌اند. گروهی از اعضای بسیج هم وارد دانشگاه شده‌اند.
12:19
مراسم سالگرد 'راهپیمایی نهم دی' در ایران
به دعوت "شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی" در ایران تجمعاتی در تهران و شهرهای مختلف به مناسبت هشتمین سالگرد راهپیمایی نهم دی برگزار شده است.
در روز نهم دی ماه سال ۱۳۸۸ حامیان دولت محمود احمدی نژاد و آیت الله خامنه‌ای با دعوت نهادهای رسمی در واکنش به درگیری های عاشورای آن سال، در تعدادی از شهرهای ایران دست به تظاهرات زدند که به گفته صدا و سیما ایران و رسانه های نزدیک به دولت تعداد آنها "چند میلیون نفر" بوده است.آیت الله خامنه ای آن زمان گفت که راهپیمایی ۹ دی "حجت را بر همه تمام کرد".
مشهد

همدان

قم

مصلی تهران

مصلی تهران
12:16
دلیل سکوت صدا و سیما در باره تجمعات، 'دستور دستگاه‌های ذی‌ربط بود'
صدا و سیمای ایران در پاسخ به انتقادها در مورد سکوت در مورد تجمعات دو روز اخیر گفته است چنین کاری به دلیل ابلاغ "دستگاه‌های ذی‌ربط" بوده است.
یک منبع آگاه در صداوسیما به شبکه خبر گفته است نپرداختن به تجمعات دو روز گذشته به علت "ابلاغ دستگاه‌های ذیربط مبنی بر منعکس نشدن موضوع در صداوسیما صورت گرفته است."
12:16اعتراض‌های اخیر از نگاه احمد توکلی
احمد توکلی، نماینده پیشین مجلس ایران و از چهره‌های سیاسی جناح اصولگرا در ایران گفته است: "بی اعتنائی برخی از دستگاه‌های دولتی به مطالبات معیشتی مردم، کار را به اعتراضات خیابانی کشانده است. هرچند باید توجه داشت در چنین تجمعاتی، گرچه شروع کننده مردمند ولی تمام کننده الزاما مردم نیستند."
11:54
شعارهای سیاسی در تجمع میدان انقلاب تهران
خبرگزاری فارس نوشته است که شعارها در تجمع میدان انقلاب تهران سیاسی بوده است. این خبرگزاری نوشته که معترضان شعار "مرگ بر روسیه"، "نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران" و "دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد" داده‌اند.
11:37
گزارش از ادامه اعتراض‌ها در کرمانشاه
شبکه حقوق بشر کردستان با انتشار فیلمی در توییتر نوشته که معترضان در کرمانشاه با نیروهای امنیتی درگیر شده‌اند.

11:39
صادق محصولی، وزیر کشور سابق ایران از محمود احمدی‌نژاد برائت کرد
11:37
دادستان کل ایران: به پرونده سهیم بودن مسئولان و فرزندانشان در قاچاق کالا ورود کرده‌ایمدادستان کل ایران گفته است در روزهای آینده مفصل در این باره صحبت خواهد کردمحمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران گفته است دادستانی به موضوع سهیم بودن بعضی از مقام‌های ایرانی و فرزاندانشان به قاچاق کالا وارد شده و "هم‌اکنون مشغول بررسی است."
به گزارش خبرگزاری فارس، آقای منتظری به خبرنگاران گفته است: "درباره این موضوع در روزهای آینده مفصل صحبت خواهم کرد."
محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت در اواخر آذر ماه گفته بود: "چنین سخن گفتنی در شان دادستان کل کشور نیست. باید قوه قضاییه هرکس که در فساد و در قاچاق دست دارد را دستگیر کند یا مورد بازخواست قرار دهد."
این اظهارات واکنشی به سخنان قبلی دادستان کل کشور درباره دست داشتن فرزندان مقامات در قاچاق بود.
 
11:22
وزارت امور خارجه ایران: اظهارات مقام‌های آمریکایی بی‌ارزش و فاقد اعتبار است وزارت امور خارجه ایران اظهارات مقام‌های آمریکایی در باره تجمعات روزهای اخیر را سخیف، بی‌جا و مداخله‌جویانه خوانده و گفته است این اظهارات بی‌ارزش و فاقد اعتبار است.
 
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است حکومت ایران باید حقوق مردمش از جمله حق بیان را به رسمیت بشناسد.
 
آقای ترامپ در توییتر خود نوشت شهروندان ایرانی که تظاهرات مسالمت‌آمیز کرده‌اند، "از فساد حکومت و بر باد دادن ثروت کشور برای تامین مالی تروریسم در خارج، جان‌به‌لب شده‌اند."
 
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته است مقام‌های آمریکایی "در موضعی نیستند که برای ملت بزرگ و فهیم ایران دلسوزی کنند."
 
آقای قاسمی گفته است "حمایت فرصت‌طلبانه و فریبکارانه" مقام‌های آمریکایی از برخی تجمعات روزهای اخیر، "چیزی جز نیرنگ و ریاکاری دولت آمریکا نیست."
وزیر کشور: تجمعات اخیر غیرقانونی است
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران تجمعات اخیر در شهرهای مختلف ایران را غیرقانونی خوانده است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) آقای رحمانی فضلی گفته است: "از مردم تقاضا داریم در تجمعات غیر قانونی شرکت نکنند، اگر قصد تجمع دارند درخواست دهند، بررسی می‌شود."
او همچنین گفته: "ما گزارش‌های در این زمینه داشته‌ایم و این تجمعات قطعا غیرقانونی است."
10:20
نگاه فیض الله عرب سرخی به اعتراض‌های اخیر
فیض الله عرب سرخی، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب در توییتر خود نوشته که اعتراض حق قانونی کسانی است که با مشکلات اقتصادی و اجتماعی مواجهند، اما در مورد احتمال "فروپاشی" هشدار داده است.
 
10:07
گزارش‌ها از تجمع‌های پراکنده اعتراضی در تهران
تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از برگزاری تجمع‌های پراکنده اعتراضی در خیابان انقلاب و دانشگاه تهران حکایت دارد.
 
 
+85
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  زمان شاه که نه اینترنتی بود و نه تعداد افراد تحصیل کرده زیاد بود و مردم رژیم شاه را که در مقایسه با حکومت اخوندی خیلی خیلی خوب بود، عوض کردند، حالا که دگه مردم هم از همه چیز اگاهی دارند و هم از اینکه یه مشت عربپرست ،پول را خرج عرب عقب مانده مسلمان لبنان و یمن فلسطین و سوریه و حوزهای علمیه و مراکز دینی در سراسر جهان مثل جامعه المصطفی و بودجه برای شیعیان در سراسر دنیا و کلی اختلاس و دزدی و بی کفایتی ...این یعنی دگه نظام اخوندی نفسهای اخرش را میکشه .امیدوارم اسلام را هم بفرستیم به سوی خود عربا
  12
  147
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Compatriot - لیون، فرانسه

  مصلی تهران ، عکس آخر این فاطمه کماندو سیبیولها را باش! آدمو یاد زنان قاجار میندازه! این ۲ تا وسطیها فکر کنم مذکرند. آدم باید کفاره بده اینها را می‌بینه :)
  12
  103
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  amir-amir - تورنتو، کانادا

  این مردم ایران هستند که حرف آخر را مى زنند و تعیین خواهند کرد که چه نوع حکومتى را طالب هستند. خمینى گور به گور شده در ابتداى ورودش نیز به این مسئله اذعان داشت {که حکومت پهلوى اگر در گذشته با راى مردم آن زمان به وجود آمده حال حقى ندارد که سرنوشت ما را در این زمان معین کند}.
  3
  52
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان

  چه گوارا های پای اینترنت.هروقت وجود داشتید ورفتید بیرون یا رفتید وخودتون عکس وفیلم وگزارش تهیه کردید وبه نام خودتون توو همین سایت گذاشتید باورمون میشه گنده گ.....ی نمی کنید.وجودش از خونه بیرون رفتنم ندارید چه برسه به گزارش.
  53
  6
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان

  قیامی دیگر از قیامهای تاریخی.بعد تنباکو و گوجه فرنگی وبستنی الان نوبت قیام برای تخم مرغه.این جماعت که یک روز میره زیر علم شعبان یک رو عکس آقاتو ماه میبینه یک روز سبز میشه یک روز زرد وبنفش انشالله دفعه بعدم قهوه ای هر چی به سرش میاد حقشه حقشه حقشه.
  54
  5
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند

  خدا کنه نتیجه بده، گفتن بنزین میشه 1200 نه 1500 باید ادامه بدهند رژیم عوض نشه حداقلش مجبورن گرونی را کنترل و دزدی را کمتر کنند.
  3
  34
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند

  بنزین 100 تومنی حق مسلم ماست.
  5
  36
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  پایتخت - اتریش، اتریش

  هموطنان شناسایی کنید اقا زاده ها رو در خارج و درون کشور، دنبال سوراخ موشند...الان وقت انتقام ما ملت ایران رسیده،چهل سال غارت ثروت عمومی که حق همه ملت ایران بود نه فقط یک مشت مفت خور ...از شمال تا جنوب-از شرق تا غرب...باید از حلقومشون در بیاریم
  2
  56
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  بزنید همه جا رو داغون کنید کی‌ به کی‌ هست مردم سوریه و لیبی همین غلط رو کردن ولی‌ الان ۶ سال جنگ داخلی‌ دارن، جالب تر می‌شه وقتی‌ عرب‌ها و تجزیه طلب‌ها سلاح بدن به مردم و جنگ داخلی‌ رو شروع کنن اون وقت همتون به غلط کردن میوفتید همینطور که بد از بهمن ۵۷ به غلط کردن افتادید.
  42
  8
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند
  از هیچ دینی دفاع و به هیچ دینی مثل خیلی هجوم حتی لفظی نکردم چون تخصص من دین شناسی و نقد ادیان نیست ولی ارتباط دادن اسلام به آخوند جماعت ابلهانه ست بنظرم چون از دید اینان دین زمانی ابزاری برای شکم سیر کردن و سپس برای بدست گرفتن قدرت ودر نهایت برای کنترل جامعه و حفظ قدرت بدست گرفته شده بود و در نهایت ابزاری برای ایجاد تفرقه مذهبی در منطقه برای گسترش سلطه خودشان بود نه بحث اعتقاد در میان است ونه بحث ایمان و امید به بهشت و ترس از جهنم. دین هم یک ابزار کاملا نسبی و قابل تغییر و تأویل حسب مزاج ونیاز شخصه واخوند جماعت خوب بلده چگونه این تغییرات وتفسیرات را بر حسب مزاج و نیازش در دین ایجاد کنه. در نتایج استفاده دین در سیاست وبه عبارتی دین سیاسی و تفکر نژاد برتر و نگاه تحقیر آمیز به دیگر اقوام و ملیتها و کلا باستانپرستی هیچ تفاوتی نمیبینم. هر کدام از این مکاتب قدرت را بدست بگیرند نتیجه یکیست. شاید دین بخاطر ماهیت اعتقادی ظاهری حداقل مراعات یک سری اصول را بکند و از یک سری خطوط عدول نکند ولی بقیه مکاتب قدرت مطلق را بدست گیرند داعش در مقابل آنها در حد جک خواهد بود. چه تفکر آریایی چه غیر آریایی
  14
  10
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. ... بسیجی شستشوی مغزی شده عربپرست ، نابودیتان نزدیکه
  5
  21
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند
  ضمن اینکه فقط یک نادان یا یک شخص مغرض و جهت دار متعمد بی ذات می‌گوید آخوند پول صرف فلسطین و سوریه وعراق و عرب و. می‌کند. آخوند جان به عزراییل نمی‌دهد پول به عرب بدهد. همه این هزینه صرفا برای ایجاد نا امنی و اغتشاش وتفرقه افکنی و. در کشورهای منطقه میباشد که خودش از آن سود ببرد و بقای خود را تمدید کند و گرنه با این همه هزینه هایی که اینها کردند الان فلسطین آزاد واسرائیل محو و لبنان و سوریه و عراق در حد سوئیس و ژاپن وسوئد بودند نه اینکه میلیونها نفر کشته و دهها میلیون آواره داشته باشند. ذره ای شرافت داشته باشیم خواهشا.
  15
  10
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  خامنه ای و باند جنایتکارش سپاه قدس که مزدورهای مرده پرست افغانی ،هندی پاکستانی ،تک،عراقی ،سوری لبنانی و یمنی و سمالیایی هستند را برای این روزها درست کردند ،امیلیاردها خرجشون کردند که در وقت مقتضی مثل سوریه و عراق ،زن و بچه ملت را تو ایران قتل و عام کنند،این اخوندها حـ... و کره صیغه هستند ،مثل شاه نیستند که میدون را به ملت بدن،اینها به معنای واقعی کلمه حمام خون راه میاندازند اگه پاش برسه،دیدیم که در سوریه چکار کردند!
  2
  13
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.