همایش حکومتی «۹ دی» در تهران و چند شهر ایران برگزار شد

خبرگزاری فارس حاضرین در تجمع ۹ دی تهران را «اقشار مختلف مردم و طلاب» معرفی کرده است. همزمان با ادامه واکنش‌ها به تجمع‌های اعتراضی روزهای اخیر در شهرهای مختلف ایران، تجمع حکومتی «۹ دی» روز شنبه در مصلی تهران و چند شهر دیگر برگزار شد.
 
تلویزیون دولتی ایران روز شنبه تصاویری را پخش کرد که چند هزار نفر در مصلی تهران گردهم آمده بودند و پلاکاردهایی در حمایت از آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و حاوی شعارهایی چون «مرگ بر فتنه‌گر» و «برجام را پله کردید/ ملت را ذله کردید» در دست داشتند.
 
خبرگزاری فارس حاضرین در این تجمع را «اقشار مختلف مردم و طلاب» معرفی کرده است. سایر خبرگزاری‌های دولتی نیز گزارش‌هایی از برگزاری تجمع‌های مشابه در شهرهای مختلف ایران مخابره کرده‌اند.
 
این تجمع برای گرامیداشت روزی برگزار شد که به گفته مقام‌های جمهوری اسلامی نقطه پایانی بر ماه‌ها اعتراضات و درگیری‌های خیابانی پس از انتخابات جنجال‌برانگیز ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ بود که در آن محمود احمدی‌نژاد به عنوان برنده انتخابات معرفی شد.
 
آیت‌الله محسن اراکی، سخنران اصلی مراسم حکومتی ۹ دی در مصلای تهران، با تأکید بر اینکه «ما تجربه ۱۴۰۰ ساله مقاومت در برابر فتنه را داریم» گفت: باید به شرایط قبل از برجام برگردیم.
 
وی افزود: «دشمن بار دیگر قصد ایجاد فتنه در بین ملت ایران دارد و می‌خواهد از طریق فضای مجازی و مسائل اقتصادی فتنه جدیدی به ملت تحمیل کند اما ملت ما، ملت ۹ دی است».
 
روزهای پنج‌شنبه و جمعه در شهرهای مختلف ایران، از جمله مشهد، کرمانشاه، اصفهان، شهرکرد، رشت، ساری و قم، تجمعاتی برگزار شد که در برخی از آن‌ها مأموران امنیتی با حمله به مردم شماری از آن‌ها را بازداشت کردند.
 
حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهوری ایران، محمود احمدی‌نژاد و «جریان پشت‌پرده حامی او» را در حوادث اخیر دارای «نقش مؤثر» دانست و در تلگرام خود نوشت: «می‌توان گفت که آتش فتنه‌های احمدی‌نژاد تا مدت‌ها دامنگیر نظام خواهد بود».
 
ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، نیز در پی تجمع مشهد در پیامی توئیتری نوشت: ‌ «مردم بویژه محرومین از لحاظ معیشتی تحت فشار هستند».
 
آقای رئیسی که برای حضور در مراسم حکومتی ۹ دی به بوشهر رفته است، همچنین در سخنانی که خبرگزاری مهر آن را بازتاب داده است، «از مطالبات به حق مردم به عنوان فتنه جدید از سوی دشمنان نام برد» و گفت: «دشمنان می‌خواهند با ترویج ناهنجاری‌ها این مطالبه به حق مردم را هم به نفع خود مصادره کنند».
 
فریدون احمدی، نماینده مجلس، هم به ایرنا گفته است: «این تجمع‌های اعتراضی که در برخی شهرهای کشور رخ داده اتفاق خوبی نیست و نباید آب در آسیاب دشمن ریخت».
 
احمد خاتمی، نماینده کرمان در مجلس خبرگان، نیز به اعتراض‌های چند روز اخیر واکنش نشان داده و از جمله گفته که «قاعدتاً باید دنیای استکبار از حماسه ۹ دی عبرت می‌گرفت اما حوادثی که این چند روز در کشور اتفاق افتاد، نشان داد ضدانقلاب آن عبرت بایسته را در این ماجرا نگرفته است».
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی افزود: «اعلام می‌کنم ضدانقلابی که در این ماجرا‌ها بودند، به خصوص آنها که در مشهد در جوار مرقد امام رضا شعارهای هنجارشکن دادند، شایسته اشد مجازات هستند».
+11
رأی دهید
-145

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  بارها و مکررأ در این مورد صحبت کرده‌ایم. کشتی عظیم ولایت با ناخدایی رهبر معظم ولی بر حق فقیه زمان در مسیر نور حرکت میکند. این امری است طبیعی؛ گه گاهی نسیمی ملایم بر خلاف جهت میوزد. ولی نمیتواند که در اراده ما حیدران کرار علی ع تأثیری بگذارد.
  205
  12
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  فرامرز تهرانی - تهران، ایران

  به دوستان و نزدیکان خود بگویید که یک تیغ موکت بری برای دفاع و حمله همراهشان باشد
  11
  127
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. بدبخت خشک پاره وسله برنمیداره،گندی< که اربابهای تو تومملکت به اسم مسلک منحرف شیعی مرده پرست زدند، کشور را به زمان قبل از یورش اعراب برگردوندند و،ملت نه تنها اربابها تو بلکه دین پلید تو را هم در اینده به چاه جمکران میریزند که به عنوان چاه اولین فاضلاب بردل در ایران استفاده خواهد شد
  13
  88
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد

  اسم حیدر کرار را از دهانی که مدح ابلیس را می‌کند و سر سپرده اوست نیاور. چنان کراری خود را نشانتان دهد که جبران این ۴۰ سالتان بشود. تو علاوه بر اینکه مرید ابلیس هستی‌ ، منافق و نان‌ به نرخ روز خور هم هستی‌، لعنت به هر چه منافق و پیرو ابلیس باد. فرعونیان زمان ننگتان باد از اینهمه بیشرمی و وقاحت.
  8
  51
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  [::shirzan e irani - استکهلم، سوئد::]. نه مادر؛ به مشتقات آرد آلرژی دارم؛ نون واسم خوب نیست؛ به خارش می‌افتم. سعی میکنم که بیشتر کباب چنجه و شیشلیک رو جایگزینش کنم.
  40
  6
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Compatriot - لیون، فرانسه

  آیت‌الله محسن اراکی: «ما تجربه ۱۴۰۰ ساله مقاومت در برابر فتنه را داریم» - تو نه‌ جنتی مفنگی! خیر سرش تازه رفته زن هم گرفته با پول ملت، بوزینه. ملت باید از این قارچهای سمی عکس بگیرند توی دادگاه‌های مصلحه محاکمه شون کنند. اینها نباید مثل داعش پراکنده شوند. باید به پایشون غل و زنجیر بست فرستادشون توی کوه‌ها و صخره‌ها تا سنگ بشکنند. باید تلافی این ۴۰ سال در بیاد.
  5
  26
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  [::shirzan e irani - استکهلم، سوئد::]. خوب بعضی ها نمیتونن. فیلم ترسناک تو مایه های جن گیر نیگاه کردی؟ مستر بین نیگاه کن. فردا شب میاد.
  39
  8
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Tombehtar - نیورک، ایالات متحده امریکا
  مرگ بر این رژیم شیعه داعشی حاکم بر ایران، رژیمی که عزت،شرف٬ ارامش٬ اسایش و رفاه ملت ایران اصلا برایش ارزش ندارد٬ تنها چیز با ارزش برای این غاصبان و جنایتکاران داعشی در وهله اول پر کردن جیب هایشان و دوم حمایت تمام و کمال از تروریستها در عراق٬ سوریه٬ لبنان٬ یمن و سیر نقاط جهان برای ترویج خشونت و ادم کشی و ایجاد بحران و اشوب٬ تا در سایه این افکار و اعمال ضد بشری و جنایتکارانه بتوانند هر چه بیشتربه چپاول ملت بزرگ ایران ادامه دهند٬ ای ملت قهرمان و ازادیخواه ایران دشمن اصلی و واقعی شما دین اسلام است با قوانین متوحشانه اش که این عمامه به سرهای خونخوار در طی بیش از ۱۴ قرن عامل و مجری این توحش بوده ا٬ند این جنایتکاران برای ماندن در قدرت حاضر به انجام هر کاری هستند تا دوباره بتوانند سلطه خود را بگسترانند٬ هیچگاه نباید به مسلمان جماعت بخصوص اخوند و افکار اخوندی فرصت خودنمایی داد چون ارمغانی جز کشتار ویرانی٬ فسادووووو برای جامعه ندارند. درود برمردم قهرمان و ازادیخواه ایران٬ مرگ و ننگ ابدی بر رژیم شیعه داعشی و سر دمداران و حامیاش در ایران و سرتاسر جهان٬ هرکس در کنار ملت از ستم به تنگ امده ایران نب
  5
  14
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Sharumm - لندن، انگلستان
  نمایش حکومتی نه همایش حکومتی. این رژیم با موسوی و کروبی و روحانی و احمدیی نژاد و خامنه ای و بقیه کلا باید زحمت رو کم کنند
  3
  13
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::Tombehtar - نیورک، ایالات متحده امریکا::]. اگر منظور شما خمس و زکات هست که این از تأکیدهای دین مبین است؛ پس بی‌خیال. اون چیزی هم که دنیا از تروریسم دیده؛ تروریستهای عمری هستند که هر رقمی میکشن؛ پس اینم بی‌خیال. چیز دیگه‌ای هم که تو چنتت نیست. در باره سیاست ولایت هم تجربه‌ای نداری چون عالم دین یا مجتهد نیستی.
  21
  4
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد
  تفکرِ شیطانی- سالیان سال است که مقابله و جدال تن به تن با ابلیس و اصحابش دارم، تو تازه به رسم مسخره خودت میخواهی میدان داری کنی‌، منتظرت هستم تا برایِ همیشه ضربه شوی و جأیی بروی که عرب نی‌‌ انداخت، مطمئن باش از دجال اصلی‌ قوی تر نیستی‌، چنان شده که از خشم و وحشت به زوزه کشی‌ افتاده. آسیاب به نوبت , شب دراز است و قلندر بیدار.
  0
  2
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.