هشدار وزیر کشور ایران در مورد تجمع‌های اعتراضی

وزیر کشور ایران از مردم تقاضا کرد در تجمعات غیرقانونی شرکت نکنند عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران گفته است که اگر معترضان قصد تجمع دارند باید درخواست مجوز بدهند تا درخواستشان در وزارت کشور و استانداری‌ها بررسی شود.
 
او گفت که نیروی انتظامی و قوه قضائیه تاکنون تلاش کرده‌اند که اوضاع را مدیریت کنند تا تجمع‌ها "تبدیل به مسئله‌ای نشود که نگرانی ایجاد کند".
 
آقای رحمانی فضلی از مردم تقاضا کرد در "تجمعات غیر قانونی" شرکت نکنند و "برای خودشان و دیگران ایجاد زحمت نکنند".
 
وزیر کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت ما گزارش‌هایی در مورد فراخوان‌های فضای مجازی که مردم را دعوت به تجمع می‌کنند داشته ایم و تأکید کرد که این تجمعات غیر قانونی هستند.
 
امروز نهم دی‌ماه، تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که حاکی از برگزاری تجمع‌های پراکنده اعتراضی در خیابان انقلاب و دانشگاه تهران و شهرکرد است.
 
در تجمع‌های دو روز گذشته به جز شعارهایی که علیه حکومت ایران، رهبر آن و دیگر مقام‌ها داده شده، شعارهایی در اعتراض به گرانی و وضعیت نابسامان اقتصادی شنیده می‌شد.
 
خبرها حاکی از آن است که نشست سران سه قوه که قرار بود امروز برگزار شود لغو شده و بنا بر این است که جلسه فوق‌العاده دولت برگزار شود.
 
محسن اراکی، عضو مجلس خبرگان ایران امروز در تجمع حامیان حکومت در مصلای تهران گفت "دشمن" می‌خواهد به واسطه مشکلات اقتصادی و از طریق اینترنت "فتنه" دیگری ایجاد کند.
 
آقای اراکی از اعضای دولت حسن روحانی خواست که "در رابطه با برقراری اقتصاد مقاومتی جدیت بیشتری نشان دهند، چرا که در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم".
 
او گفت: "دشمن بار دیگر قصد ایجاد فتنه در بین ملت ایران دارد و می‌خواهد از طریق فضای مجازی و مسائل اقتصادی فتنه جدیدی به ملت تحمیل کند، اما ملت ما، ملت ۹ دی است."
 
"فتنه" عنوانی است که در ادبیات مقام‌های ایرانی و به خصوص محافظه‌کاران به اعتراضات سال ۸۸ داده شده است. آنها می‌گویند با تظاهرات حامیان حکومت در ۹ دی ۸۸ اعتراضات پایان گرفت.
 
تجمع‌ها در سالگرد ۹ دی در تهران و شهرهای مختلف ایران در پی دو روز تظاهرات اعتراضی در چندین شهر این کشور برگزار می‌شود.
+4
رأی دهید
-124

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  مگر اعتراضات و تجمعات و تظاهرات سال پنجاه و هفت که به سرنگونى شاه منجر شد با مجوز وزارت کشور وقت بود!؟ اونموقع هم وزیر کشور و بعد ازچندى ، فرمانده حکومت نظامى هم مثل رحمانى فضله همچین هشدارى رو به ملت داده بودند! امروز هم مثل اون سال ، وقت خداحافظیه و الفراره!
  3
  97
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  tehran ziba - آمستردام، هلند

  خداوند نگهدار این ملت باشه چقدر ظلم و ستم بهشون روا شده بالاخره باید جلوی این آدمهای دزد یک روزی گرفته بشه پولهای ملت رو که میدن کشورهای دیگه هر روز هم که همه چیز داره گرون میشه حالا اینا غیر از دزدیهاشونه بازم یک کم ترسیدن.خدا کنه که این دفعه تظاهراتها به یه جایی برسه فقط ترس از این هست که ایران تیکه تیکه بشه چون این رژیم خیلی به کرد و ترک و عربهای جنوب و سنی ها ظلم کرده.
  2
  70
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  scandal - برلین، آلمان

  فتنه از عمامه خیزد نی زخم! ما بیشماریم. ‎
  2
  60
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  درخواست عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور از معرضان مثل این میماند که از گرگهای وحشی درخواست کنیداز شکاری که بدست اوردید کمی هم به شما بدهند ! اگر اقای وزیر شما اجازه اعتراضات به مردم معترض میدادی دیگر لازم نبود کسانی غیره قانونی , تظاهرات اعتراضی بر علیه سیاستهای رژیم برگذار کنند.
  3
  62
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  فرامرز تهرانی - تهران، ایران

  ایندفعه دیگر خشتک ها را میکنیم
  3
  66
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد

  این فتنه حق است با کارگردانی خودش، و چنان به بازی گرفته تان که بزرگترین فیلم‌ها هم به گردش نمی‌‌رسند، بر فلاکت رذالت و پلیدی خود ادامه دهید. چیزی به اتمامِ فیلم نمانده.
  2
  33
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  سر کارید.سر کارید.سرکارند.این اتفاقات هر از گاهی توو ایران هست وحکم سوپاپ رو داره.یک وقت موسوی میشه رهبر مقاومت یکبار احمدی نژاد.همگی این آدمها تحت فرمان سپاه پاسدارانن.
  18
  3
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۲
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  [::فرامرز تهرانی - تهران، ایران::]. شما حالا حواست جمع کار خودت باشه؛ خراب نکنی. پوشک یادت نره!
  28
  0
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  shaboruz - پاریس، فرانسه
  دهن گشاد اینا فقط با گلوله بسته میشه !
  1
  18
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۲
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  [::shirzan e irani - استکهلم، سوئد::]. مادر چرا شرک میگی؟ فیلم چیه؟ از تخیلات دست بردار. کارگردان حضرت آقا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هستند.
  23
  0
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  برف نو - دوسلدورف، آلمان
  مجوز هههههههههههه.... آدم اینقدر پررو . بیشتر جوک است تا نظر. مردم از دست این جانوران شاکی است تازه این کثافت صحبت از مجوز میکنه. تو خودت برای موجودیت باید از مردم مجوز بگیری.
  1
  16
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  بگیر بخواب بابا لحاف سرد شد! :o
  1
  17
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد
  تفکر شیطانی - فرزند ناخلف فروش و خیانتکار به مام میهن و فرزندان وطن، اتفاقا نکته اینجاست، فیلم آخر زمانی‌ ، که ۴۰ سال در حال بازی گری برایش هستید، اکنون حق دارد کاسه و کوزه بساطتان را به هم میزند، خیلی باید عقب مانده ذهنی‌ باشی‌ که هنوز ماجرا دستت نیامده باشد، بیهوده نیست می‌گوید ا مکر بورزید تا برایتان مکر بورزم، و چنان مکری با شما فرعونیان کرد که برای کل تاریخ بشریت پس از این جوابگو خواهد بود. چه بد عاقبتی!
  0
  12
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.