سناتور تد کروز: با مردم ایران که علیه حکومت ظالم ایستاده اند، اعلام همبستگی می‌کنم

سناتور جمهوریخواه تد کروز در بیانیه ای اعلام کرد با مردم ایران که علیه «حکومت سرکوبگر و ظالم» تظاهرات کرده اند، اعلام همبستگی می کند.
 
آقای کروز بامداد شنبه ۹ دی در بیانیه ای که منتشر کرد، نوشت: من از مردم ایران، که شجاعانه به خیابان‌ها می‌آیند تا علیه حکومت سرکوبگر و ظالم خود حرف زنند، با قدرت حمایت کرده و با آنها اعلام همبستگی می‌کنم.
 
این عضو جمهوریخواه سنای آمریکا نوشت: این اعتراض‌ها برای جهان آشکار می‌سازد که رژیم ایران ترجیح می‌دهد ترور را در خارج از مرزهایش – به ویژه به عوامل تروریست خود در سوریه، غزه، عراق، لبنان و یمن – صادر و آن را تامین مالی کند، تا آن که نیازهای اولیه شهروندان خود را تامین نماید.
 
آقای کروز یادآور شد: مردم ایران خواهان آزادی و پایان حکومت رعب و وحشت آیت‌الله‌ها هستند. کاهش تحریم‌ها، بر اساس توافق هسته‌ای فاجعه بار اوباما، غیر از پر کردن جیب ملاها، که تنها اشتیاق شان بسط ایدئولوژی تنفر آنهاست و هر کاری می‌کنند تا آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و متحدان ما در اروپا و خاور میانه را به کشتن بدهند، هیچ کار دیگری نکرده است.
 
سناتور کروز تاکید کرد: من دولت ترامپ را ترغیب می‌کنم تا هر آنچه را مقدور است برای حمایت از این معترضان شجاع انجام دهد، و از ملت‌های آزادیخواه در دیگر نقاط جهان هم می‌خواهم پشت مردم ایران باشند و از آنها بطور علنی حمایت کنند.
 
پیش از آقای کروز دولت ترامپ حمایت خود را از معترضان ایرانی اعلام کرده بود.
 
یک روز بعد از تجمع اعتراضی در مشهد و چند شهر دیگر خراسان و شاهرود، عده از مردم معترض به وضعیت موجود در ایران، در شهرهای کرمانشاه و خرم آباد تجمع کردند و شعارهایی علیه مقامات و حکومت جمهوری اسلامی ایران دادند.
 
در ویدئوهایی که برای صدای آمریکا ارسال شده است، مردم معترض در فضایی آرام، ایستاده اند و شعار می دهند. این شعارها در فیلم ها شنیده می شود: «رسانه‌ها کر شدند، از دزدها بدتر شدند»، «عدالت، عدالت، حق مسلم ماست»، «ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» و «ملت گدایی می‌کند آقا خدایی می‌کند»، «رضا شاه، رضا شاه، روحت شاد»، «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن» و «نترسید نترسید، ما همه با هم هستیم».
 
در دومین روز تجمع های اعتراضی در شهرهای مختلف ایران، برخی اعضای کنگره آمریکا ضمن موضع‌گیری درباره آن خواستار حمایت از مردم ایران شدند.
 
پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نخستین موضع گیری درباره اعتراض ها در ایران، در توئیتر خود نوشت: مهم است که ما از معترضان بدون خشونت در ایران حمایت کنیم.
وی افزود: این نتیجه رژیمی است که بیشتر بر حمایت از گروه‌های تروریستی تمرکز کرده، تا گرفتاری های مردم خودش.
 
واکنش عضو با سابقه سنای آمریکا
 
از سوی دیگر «اورین هچ» سناتور جمهوریخواه ایالت یوتا در سنای آمریکا در موضع گیری درباره اعتراضات گسترده ایران نوشت من در کنار مردم ایران و درخواست شان برای شفافیت و آزادی ایستاده ام و از همکارانم در کنگره آمریکا می خواهم با من همراه شوند.
آقای «هچ» از اعضای قدیمی سنای آمریکاست و برای اولین بار در سال ۱۹۷۷ به سنا راه یافت.
 
موضع گیری سناتور تام کاتن
 
تام کاتن سناتور جمهوریخواه و از منتقدان سیاست های جمهوری اسلامی ایران، به این اعتراض ها واکنش نشان داد و خواستار حمایت از این مردم معترض شد.
آقای کاتن روز جمعه در واکنش به اعتراضات در ایران گفت: رژیم ایران با تفکر الهام گرفته از نفرت پراکنی نمی تواند برای همیشه از حمایت مردمی برخوردار باشد و باید از مردم ایران که آماده اند جانشان را در اعتراض به این تفکر فدا کنند، حمایت کرد.
 
سناتور کاتن همچنین افزود: آیت الله ها در ایران با برخورداری از میلیارد ها دلار ناشی از خلاصی از تحریم ها قادر نیستند، نیازهای اولیه مردم ایران را بر آورده سازند زیرا پول های سرازیر شده به ایران را صرف فعالیت های تهاجمی در سوریه ، لبنان ، عراق و یمن می کنند.
 
مقام های ارشد کنگره
 
ایلیانا راس-لتینن نماینده فلوریدا در مجلس نمایندگان آمریکا از جمله دیگر نمایندگان ارشد کنگره آمریکا بود که جمعه شب به وقت واشنگتن در توئیتر خود درباره اعتراضهای گسترده در ایران موضع گیری کرد.
 
خانم راس-لتینن نوشت: مردم ایران به اعتراض به رهبر و رژیم فاسد و رادیکال او ادامه می دهند.
ایالات متحده نباید همان اشتباهی را بکند که در سال ۲۰۰۹ مرتکب شد. ما باید از مردم (ایران) حمایت کنیم و برای تهران روشن کنیم که ما همه ناقضان خقوق بشر را تنبیه خواهیم کرد.
 
«ران دی سانتیس» عضو مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت فلوریدا نیز جمعه شب در توئیتر خود نوشت ایالات متحده نیاز دارد که پشت معترضان در ایران بایستد.
این عضو جمهوریخواه افزود: مردم ایران علیه یک استبداد اسلامی بیرحم راهپیمایی می کنند و این می تواند فرصتی تاریخی برای مردم ایران باشد.
+138
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  درود بر شما سناتور بزرگوار امیدوارم تا بر افکندن حکومت اخوندی حمایتتان را از مردم ستم دیده ایران دریغ نکنید.
  13
  65
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  یا30ن - پارسایان، ایران

  شما را به مقدساتون سوگند!از ما حمایت کنید دوستانمان به انفرادی برده شدند و مورد ضرب و شتم قرار گرفتن و از آنها حتک حرمت شد و به آنها ناسزاگویی می کنند و آینده ای سیاه برایشان رقم می زنند!ما هم اکنون به یاریتان نیازمندیم!تا دیر نشده!من چیزی نمی خواهم چون خدایی دارم که چنین دوستانی برایم قرار داده!فدای تار تار مویشان که سیلی ها بر گونه ام زدن! دوستشان دارم بدون ایشان حتی لبخندی بر چهره ام نمایان نخواهد گردید!به ما کمک نمایید!
  6
  65
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  مرگ بر خامنه اى
  2
  72
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  حکومت ما حکومت مظلومان است گر نبود تمامی این عناصر وابسته به صهیونیست، ماتریالیسم، امپریالیسم و عمریست را تار و مار کرده بودیم. همانطور که شما جلادان با سرخپوستان و سیاه برزنگی ها کردید، قرطی بچه ترنسی.
  82
  8
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  abulolo al majoosi - برنو، چک

  برو گم شو یانکى. بیشتر کشورایى که از سیستم توتالیتر اسلامى بخصوص از نوع سلفى وهابى نفع مى کنن خود شما هستید
  65
  10
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  abulolo al majoosi - برنو، چک

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. واقعا برات متاسفم که فکر مى کنى سناتور آمریکایى دلش به حال ایران سوخته. . اونا الکى از کسى حمایت نمى کنن. اینم از باسواد ما که از سناتور آمریکایى و ممد بن سلمان تشکر مى کنه. اى زرشک. حیف کنجد
  44
  13
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mehran_pahlavichi - انزلی، ایران

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::] قبلا سنت توو سایت ۱۸ ساله بود. با چندتا اعتراض می بینیم که شلوار قهوه ای پوشیدی و کلی هم پیر شدی. منتظر باش که همکارانم را میفرستم خدمتت.
  2
  46
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد

  درود بر شما، ایران و مردم مورد ستمش حجت کل جهان هستند، هر که با آنهاست بر حق است، و هر که با نظام آدم خوار و اربابان و مزدورانش، کذاب و در جبهه‌ باطل. حق پیروز است و دست خدا بالاترین دست هاست .
  1
  35
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  [::mehran_pahlavichi - انزلی، ایران::]. آره همکارات رو بفرست. فقط بگو کله ماهی یادشون نره.
  27
  0
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  گشتاسپ - شیراز، ایران
  ننگ بر خامنه ای و نان بنرخ روزهایش و حکومت تزویر و ریا و دروغ.بشنو تفکر اسلامی مزدورروزمرگ اربابان پلیدت نزدیک میشود ودست انتقام طبیعت ننه همه تان را در میاورد
  1
  18
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::shirzan e irani - استکهلم، سوئد::]. ببین گشنیز دست منه. حکمت رو میبرم.
  16
  0
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد
  تفکر شیطانی - گشنیز که سهله تمام بساطِ جادوگری فرعون و سبوعیت شمر و ابن زیاد با شماهاست ، حرفه ایی جز این ندارید، اما وقت جمع شدن بساطِ جادوگری فرعونیان و جولان دادن عصای موسی ‌ست. به حرفه خود مشغول باش ، عمری به خطا رفته ایی، این چند صباح پایانی هم رویش. ما را ز سر بریده می ترسانی. ما گر ز سر بریده می ترسیدیم. در محفل عاشقان نمی رقصیدیم. در محفل عاشقان خوشا رقصیدن. دامن ز بساط عافیت برچیدن. در دست سر بریده ی خود بردن. در یک یک کوچه کوچه ها گردیدن. هرجا که نگاه میکنم خونین است. از خون پرنده ای گلی رنگین است. در ماتم گل پرنده میموید و گل. از داغ دل پرنده داغ آجین است.
  2
  7
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد
  2- فانوس هزار شعله اما در باد. می سوزد و سرخوش است و چین واچین است. یعنی که به اشک و مویه. خود گم نکنید. از عشق هر آنچه می رسد شیرین است. در آتش و خون پرنده پر خواهد زد. بر بام بلند خانه پر خواهد زد. امشب که دوباره ماه بالا آمد. می آید و باز پشت در خواهد زد. یک ساقه سبز در دلم خواهد کاشت. مهتاب بر آن شبنم تر خواهد زد. صد جنگل صبح در هوا می شکفد. خورشید به شاخه ها شرر خواهد زد.
  2
  7
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  درود فقط و فقط به کورش بزرگ یاد و ایدئولوژی تو‌ای بزرگوار زنده است
  0
  5
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.