اعتراضات در شهرهای ایران شبانه ادامه یافت

ادامه شبانه اعتراضات در رشت. هشتم دی  براساس گزارش‌ها، تجمع‌های اعتراضی روز جمعه در تعدادی از شهرهای ایران از جمله رشت، اصفهان، اهواز، قم، ساری، زاهدان، و قزوین پس از تاریک شدن هوا نیز ادامه یافته و در یکی از ویدئوهای منتشرشده از اهواز صدای شلیک گلوله به گوش می‌رسد.
 
پس از تجمع‌های اعتراضی در تعدادی از شهرهای استان خراسان رضوی و مناطق اطراف در روز پنج‌شنبه، صبح روز جمعه هشتم دی نیز تجمعی اعتراضی در شهر کرمانشاه برگزار شد.
 
همچنین تجمعاتی در تعدادی از شهرهای ایران از جمله رشت، اصفهان، قم، ساری، قوچان، قزوین و اهواز برگزار شد و برخی از این تجمع‌ها پس از تاریکی هوا نیز ادامه یافت.
 
«مرگ برخامنه‌ای»، «رضاشاه روحت شاد»، «چه اشتباهی کردم که انقلاب کردم»، «مرگ بر دیکتاتور»، «استقلال آزادی، جمهوری ایرانی»، «ملت گدایی می‌کند، آقا خدایی می‌کند»، «اسلام رو پله کردید، مردم رو ذله کردید»، «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، حقوق ملت ما زیر عباست امروز»، «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران»، «سوریه را رها کنید، فکری به حال ما کنید» و «مرگ بر حزب‌الله» از جمله شعارهایی است که در این تجمع‌ها سرداده شده‌است.
 
براساس فیلم‌های منتشر شده در شبکه‌های مجازی، مأموران نیروی انتظامی از معترضان می‌خواهند که تجمع نکنند و برخی از مردم به مأموران نیروی انتظامی اعتراض می‌کنند و به تجمع خود ادامه می‌دهند.
 
در برخی از فیلم‌های منتشر شده نیروی انتظامی با معترضان برخورد می‌کند. همچنین براساس فیلم‌های منتشر شده از برخی از تجمع‌ها از جمله تجمع در رشت تعدادی از نیروهای بسیج به معترضان حمله و برخی از افراد را دستگیر می‌کنند.
 
تجمع در شهرهای ایران از روز پنج‌شنبه با به خیابان آمدن شماری از مردم شهرهای استان خراسان رضوی از جمله مشهد، نیشابور و کاشمر و هم‌چنین شاهرود در استان سمنان با عنوان «تجمع نه به گرانی» آغاز شد و بر اساس آمار رسمی تنها در شهر مشهد ۵۲ نفر از معترضان بازداشت شده‌اند.
 
به دنبال برگزاری تجمع‌های اعتراضی علیه حکومت و شرایط اقتصادی در شهرهای مختلف ایران، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه هشتم دی از حکومت ایران خواست به حقوق مردم از جمله حق بیان احترام بگذارد و خطاب به حکومت جمهوری اسلامی گفت که دنیا اعتراضات ایران را «زیر نظر دارد.»
 
هیچ گروه سیاسی در ایران برای شرکت در تجمع روز پنج‌شنبه در شهرهای استان خراسان رضوی فراخوان رسمی صادر نکرده بود.
 
برخی چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی ازجمله شاهزاده رضا پهلوی، ولیعد پیشین ایران، و مریم رجوی، از رهبران ارشد سازمان مجاهدین خلق از این تجمع‌ها استقبال کرده‌اند.
 
تعدادی از امامان جمعه ایران اعتراض‌ها به گرانی را «به حق» دانسته و درعین حال تجمع‌کنندگان روز پنج‌شنبه در تعدادی از شهرهای استان خراسان رضوی را «آمریکایی، اسرائیلی و ضداسلام» و برگزاری تجمع «به بهانه گرانی» را «نقشه جدید دشمنان برای براندازی نظام» خواندند.
 
با این حال اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور ایران، تلویحاً تجمع روز پنج‌شنبه در مشهد را به مخالفان دولت نسبت داده و گفته‌است که «آغازکنندگان حرکت‌های خیابانی پایان‌دهنده آن نخواهند بود».
 
روز شنبه همچنین قرار بود نشست سران سه قوه برگزار شود اما روز جمعه اعلام شد که این جلسه به تعویق افتاده‌است. درباره دلیل تعویق این جلسه توضیحی ارائه نشده‌است.
+121
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اگر مردم به اعتراضاتشان ادامه دهند عاقبت این اعتراضات نتیجه بخش خواهد بود. مردم اعتراضاتشان را بر علیه رژیم ایران ادامه دهند چون مجامع بین الملل و دولت امریکا حامی مردم ایران شده اند و این فرصت کم گیر می اید مثل حالا مردم ایران مدافع داشته باشند.
  11
  94
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  سال 88 از شهرهای مختلف نیروهای بسیجی را برای کنترل تهران بسیج کرده بودند ولی حالا نیروهای بسیجی،شهرهای خودشان را نمیتوانند چون دگه همه جا مردم با شجاعت علیه حکومت اخوندی و دین عربی دارند قیام میکنند و شعار جمهوری ایرانی سر میدهند نه جمهوری اسلامی قهقرایی و اعلام بیزاری از اخوند و حمایتش از غزه و لبنان و سوریه و یمن یا در واقع همان حمایت از تروریزم .
  7
  95
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::] **مردم اعتراضاتشان را بر علیه رژیم ایران ادامه دهند چون مجامع بین الملل و دولت امریکا حامی مردم ایران شده اند** برادر سن دار و همیشه نوکر عزیز! که نوکر ترامپ و بارزانی و دیگران هستی و نام پهلوی بیچاره را خراب میکنی ! آخوند را اربابت آمریکا و انگلیس آوردند .حمایت آن حیوان آمریکایی بدرد عمه شان میخورد.برادر نوکر این مملکت باید بدست جانان ایران زمین و بدون نوکری دولت دیگر و بدون دین های ابراهیمی که با فساد و کشتن وجود عجین است انجام گیرد و این مملکت به همت شرافت جوانانش خودش را از امثال تو رها کند .تو همان نبودی که بارزانی را دستمالی میکردی و هر چی ما میگفتیم بابا این کلک جمهوری اسلامی است و این بابا را دست انداختند بگوشت فرو نمیرفت. البته تو که هر وقت حلقه نوکری یکی را برگردن میگیری این چیزها را نمی فهمی! ولی حرف اولت خیلی خنده دار است !؟!؟ ***مردم به تظاهراتشان ادامه دهند***😆😅😆😅😆مرسی که اجازه دادی !مردم فقط منتظر اجازه شما بودند.البته مبارزات شما در مثبت و منفی دهندگان روزی باعث سرنگونی میشود ولی سرنگونی دندان مصنوعی در لیوان آب 😆😆😆
  42
  14
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش

  خدا کند این تظاهرات به نتیجه برسد و این موج سوار بگذارند مردم حقشان را بگیرند و با دستگیری سرکوب نشوند.خدا کند این الله و رسولش و ایدئولوژی و همه آرازل و اوباشش از اخوند و نوحه خوان میهن ما را ترک کنند.کاش بجای مثبت و منفی دادن ما کامپیوتر بازان یک کم غیرت پیدا کنم و یک کار مثبت برای میهن مان انجام دهیم
  8
  47
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  تفکر کجاهی ؟ باز وضع خراب شد. وقت نداری کومنتار بدی؟یک پرسش ؟ این ایتلاها کجا هستند. ؟ زمان سابق بلیط اتوبوس گران می‌‌شد. آخوند فتوا می‌‌داد. تنباکو گران می‌‌شد. آخوند فتوا می‌‌داد. نا‌ن گران می‌‌شد آخوند فتوا می‌‌داد، امروز. نا‌ن. پنیر. بلیط .تنباکو. برق . آب . تخم مرغ. مرغ. شیر. پیاز. سیب زمینی‌ گران می‌‌شود. پس چرا آخوند فتوا نمی‌‌دهد. دین ما عوض شده ،یا خدای ما.؟ یا اینکه آخوند دین و خدا را فراموش کرده و خود دزد سر گردنه شده
  4
  65
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Jalal50 - ونکور، کانادا

  ایرانیان خارج از کشور : لنگش کن...هاهاها
  36
  1
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. الحمدالله ربالعالمین شکر خداوند، هستم. سوالات شما بچگانه و قصدتان جاهلانه. هیچ احدی نخواهد توانست که خدشه‌ای به ولایت امام زمانی ما وارد کند.
  52
  0
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.