ترامپ: معترضان در ایران از فساد حکومت و تلف‌شدن ثروتشان برای تروریسم خسته اند

دونالد ترامپ،رییس جمهوری آمریکابه دنبال برگزاری تجمع‌های اعتراضی علیه حکومت و شرایط اقتصادی در شهرهای مختلف ایران، دونالد ترامپ،رییس جمهوری آمریکا روز جمعه هشتم دی از حکومت ایران خواست به حقوق مردم از جمله حق بیان احترام بگذارد.
 
دونالد ترامپ در متنی که در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرده، نوشت: گزارش های بسیاری از تظاهرات مسالمت آمیز شهروندان ایران که از فساد رژیم و به هدر دادن ثروت کشور برای حمایت مالی از تروریسم در خارج از کشور به ستوه آمده اند، منتشر شده است.
 
رییس جمهوری آمریکا تاکید کرده است: حکومت ایران می بایست به حقوق مردم از جمله حق بیان و ابراز عقایدشان احترام بگذارد. جهان نظاره گر است.
​شماری از شهرهای ایران طی دو روز اخیر شاهد اعتراضات مردم علیه حکومت و شرایط اقتصادی بودند. ابتدا روز پنجشنبه تجمع هایی در اعتراض به گرانی در شهرهایی مانند مشهد، نیشابور، شاهرود و کاشمر برگزار شد.
اما اعتراضات روز جمعه در دیگر شهرهای ایران ادامه یافت و در شهرهایی مانند تهران، اهواز، قم کاشمر، قوچان، و کرمانشاه تظاهرات برگزار شد.
 
گزارش ها حاکی است که در برخی از شهرها ماموران امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور و آب پاش استفاده کردند.
 
مقام های دولتی و قضایی نیز می گویند شماری از معترضان بازداشت شدند.
 
بر اساس برخی فیلم‌های انتشار یافته در شبکه‌های اجتماعی، تظاهر کنندگان ضمن اعتراض به گرانی، ‌شعارهایی از قبیل:«سوریه را رها کن / فکری به حال ما کن»، «نه غزه، نه لبنان،‌ جانم فدای ایران»، «رضا شاه روحت شاد»، «چه اشتباهی کردم که انقلاب کردم»«یا مرگ یا آزادی»،«زندانی سیاسی آزاد باید گردد»،«ملت گدایی می‌کند، آخوند خدایی می‌کند» و «نترسید نترسید، ما همه با هم هستیم» سر دادند.
در همین زمینه، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای ضمن محکوم کردن بازداشت معترضان خواستار حمایت همه کشورهای جهان از مطالبات مردم ایران برای حقوق اساسی خود و پایان دادن به فساد، شد.
 
تعدادی از اعضای کنگره آمریکا نیز خواستار حمایت از اعتراضات مردم ایران شده اند.
پل رایان، رییس مجلس نمایندگان آمریکا گفته است، این مهم است که ما از اعتراضات مسالمت‌آمیز در ایران حمایت کنیم.
همچنین اورین هتچ، سناتور جمهوریخواه از ایالت یوتا در حساب کاربری خود در توییتر نوشت، من در کنار مردم ایران وخواسته هایشان برای شفافیت و آزادی ایستاده ام و از همکارانم در کنگره آمریکا می خواهم با من همراه شوند.
تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه، نیز روز پنجشنبه خواستار «حمایت» از اعتراضات مردم ایران شد.
+167
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  کاملا درسته
  9
  67
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  درود بر شما اقای ترامپ, امیدوارام که رو حرف خودت ایستادگی کنید و یک ذره فرصت ظلم بیشتر , تجاوز بیشتر و حکومت کردن بیشتر به اخوندهای جنایتکار در ایران ندهید !
  19
  55
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  chemistry - سیدنی، استرالیا
  آقای رئئس جمهور شما درس میفرمایید ولی‌ ما میدونیم که هیچ گربه ای‌ برای رضای خدا موش نمیگیره!!! با احترام!! :o
  34
  39
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش

  ای بر پدر هرچی آخوند و آمریکایی و انگلیسی است لعنت ! پدر نامردها خودتان آخوند را آوردیدحالا میخواهید از کی دفاع کنیدمیخواهید بهانه دست آخوند بدهید که ملت زجر کشیده و بجان امده را آمریکایبخواند و دوباره گروه گروه اعدام کند؟بی ناموسها . ورود ایرانی مخالف اخوند را ممنوع کردید.اخوندها و تیله هایشان همه در آمریکا جولان میدهند فقط نام ایران را خراب کردید . الله که از ترس شما و اخوندها رفته قایم شده خاک تو سرش
  14
  48
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Tantan Milo - دوبلین، ایرلند
  آ خه ح....زاده چرا اینا رو بعد از انتخابات آمریکا نگفتی وقتی مردم ریختن تو خیابون؟؟؟ تو از رژیم ایران بدتر نباشی بهتر نیستی
  24
  28
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران

  شما لازم نیست ا ما حمایت کنید، فقط پشت پرده برای کسب ثروت از رژیم فاس آخوندی حمایت نکنید. همین شما امریکایی‌ها و دولتمردان پلید اروپائی با حمایت از خمینی شیاد ایران را ویران کردید تا نفت مفت دبست آورید و اسلحه بفروشید و ایران را با نبش قبر کردن اسلام به قهقرا ببرید که موفق هم شدید.
  6
  45
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::] عجب دلقکی هستی اینجا بزبان فارسی برای ترامپ پیام میگذاری و جالب اینکه اصول دیپلماسی یعنی با ادب حرف زدن شما خطاب کردن را هم رعایت میکنی😆😅😄😃😂😆😅 بگذار ببینم فکر کنم ترامپ هم جوابت را داده. **بله آقا دوستدار از سوید .خیلی مرسی از کامنت زیبایتان. بله من یادم نمیرود و در ضمن تنکیو مرسی از گرمی هوا و حمایت شما از استخراجات آمریکا از معاهدهادات پاریس.به امید دیدار نزد بارزانی ؟! به اردوغان سلام برسانید .
  23
  7
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Sharumm - لندن، انگلستان
  سلام گرگ بی طمع نیست.
  22
  10
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Jalal50 - تهران، کانادا

  خوشم میاد دولت ایران امریکا رو سرکار گذاشته ...هاهاها
  31
  7
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  یا30ن - پارسایان، ایران
  برادران بزرگواران ای شما که جای جای دنیا هستید!از ما حمایت نمایید!ما نمی گوییم جایی را برایمان خالی گذارید که خواهیم آمد!آخرین بار که خواستم به شما بپیوندم! تا اثبات جاسوسی برایم برنامه چیدن که خدا نقش برآبشان کرد!از مرگ هراسی ندارم چون حفا را در انفرادی ملاقات نمودم و الآنم در انفرادی شکاکی آنان گرفتارم!بگذریم!به کمکتان نیازمندیم باور کنید اگر شما سخن بگویید برچسبی نخواهید خورد!این حمایت شما باعث می شود سنگینی برچسب برایمان سبک و رنگ سیاهی آینده مان رقیق تر گردد!ما را حمایت کنید تا حداقل بتوانیم یه دفتر حقوق بشر در کشورمان برپا داریم همچون میخی برتابوتشان فرو رود!رفقا ببخشید که شما آن درون برشما می دارند و ما این بیرون رنگ می بازیم!ای کاش بجای آن سیلی ها بر من می تاختن تا رنجتان را شریک باشم!
  4
  17
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::iran2015 - وین، اتریش::]. حالت خوبه یا زندگی تو اقامتگار پناهندگان تو را به جایی رسانده که شبها دنبال عکس خمینی تو ماه میگردی!؟.اصلا کومنتت را در جواب دوستدار ء استهکلم، سوئد خواندی ،میدونی چی نوشتی؟.جد خامنهای شفات بده!.
  3
  11
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. رفیق از چشمه ها جز رنج نمی جوشد، امثال ترامپ میلیونها ایرانی را بخاطر یک چنت نفت ارزان قیمت حاضرند قربانی کنند همانطور که پیش از این یابو این کار را کردند.این پوفیوز به فکر ملت ایران نیست بلکه به فکر تقسیم ایران است!.
  5
  14
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیرانوش - لندن، انگلستان
  بساز بفروش امریکایی هم نظر داد . تو اگر به فکر انسانیت بودی که داروها رو تحریم نمیکردی یا اینکه ایران رو جز 5 کشوری که نباید وارد امریکا بشن قرار نمیدادی . اقا معمار تو لطفا دخالت نکن . مردم ایران هم با غیرت هستند هم وطن دوست .
  8
  6
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  واقعا باید برای ایران تاسف خورد که چه آخوندش و چه مثلا مخالف آخوندش از یک قماش هستند،تو همین سایت میتوان دید که چرا این مملکت به کثافت کشیده شده.دوستدار از سوئد و kawir از فرانکفورت آخوندهای پیر فکلی بیمار بی عمامه ای هستند که دهان را باز میکنند و دلیل قرابت انسان با آن پشمالوها را نشان میدهند، خوب امثال همین ها با عمامه الان تو مجلس و دولت و دلواپسان مملکت را به کثافت ممیکشند
  7
  2
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::iran2015 - وین، اتریش::]. این مملکت تا زمانی شیاشی های مثل تو داره،معلومه که اخوند سوار میمونه،بمون تو اون هایمت جات گرمه،از هفر هم مشروب ارزون بخر و بزن تو رگ،فکر کن که شاه مملکتی!
  1
  5
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  [::kawir - فرانکفورت، آلمان::] همینکه تو برای من کامنت میگذاری بزرگترین توهین به من است و نشان میدهد که چقدر من بدبخت شدم که یکی مثل تو در باره نوشته من نظر دارد،خدا من را ببخشاید.همینکه تو نام من را بردی بالاترین ننگ را برای من رقم زدی.
  1
  0
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.