واکنش تند باشگاه تراکتورسازی به فحاشی هواداران پرسپولیس

سایت باشگاه تراکتورسازی نوشت: شهریاری گفت:از فدراسیون و کمیته انضباطى انتظار برخورد قاطع داریم.
 
کاظم شهریاری قائم مقام باشگاه تراکتورسازی در گفت‌و‌گو با تراکتورکلاب، با اشاره به اتفاقات ناخوشایندی که در طول دیدار با پرسپولیس در ورزشگاه آزادی رخ داد، اظهار داشت: امیدواریم شاهد فرارسیدن روزی باشیم که همه اقوام و مردم شریف ایران در ورزشگاه‌ها مورد احترام قرار بگیرند و به بهانه یک مسابقه فوتبال موجب ایجاد چنین اختلاف‌های عمیقی بین مردم نشویم.  
 
قائم مقام باشگاه تراکتورسازی خاطرنشان کرد: باز هم متاسفانه همانطور که پیش‌بینی می‌شد شاهد اتفاقات تلخی در استادیوم آزادی بودیم.  با کمال تاسف باید بگویم فحاشی و بی‌احترامی‌هایی که در طول دقایق بازی علیه مردم شریف آذربایجان صورت گرفت، قطعاً سازمان‌دهی شده بود و این مایه تأسف است که یک باشگاه فرهنگی ورزشی که باید میزبان شایسته‌ای برای ما در تهران باشد نه تنها هواداران خودش را مهار نمی‌کند، بلکه با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده، چنین اتفاقات تلخی در ورزشگاه رقم می‌زند.
 
 شهریاری تصریح کرد: انتظار ما این بود که لیدرهای باشگاه پرسپولیس به دنبال آرام کردن جو ورزشگاه و پیشگیری از چنین اتفاقات تلخی باشند ولی متاسفانه عامل اصلی همه این اتفاقات لیدرهای همین باشگاه بودند که با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده، فضای بسیار نامناسبی را در ورزشگاه ایجاد کردند و اخلاق قربانی اصلی این اتفاقات بود.  
 
قائم مقام باشگاه تراکتورسازی تاکید کرد:اگر چه می‌دانیم که اقدامات تحریک کننده و از پیش تعیین شده لیدرهای باشگاه حریف زمینه‌ساز مطرح شدن چنین شعارهایی در ورزشگاه بود، با این وجود از هواداران خودمان می‌خواهیم اسیر چنین توطئه هایى نشوند. 
 
شهریاری در پایان گفت:از کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال درخواست برخورد قاطع و جدی با این گونه رفتارها را داریم. ما در تهران میهمان بودیم و اگر هواداران ما هم از جانب هواداران حریف با توهین‌ها و فحاشی‌های سازمان‌دهی شده تحریک نمی‌شدند تنها به دنبال تشویق تیم محبوب خود بودند اما متاسفانه فضای بسیار زشتی در ورزشگاه ایجاد شد و یک روز تلخ و سیاه را برای فوتبال ایران رقم زد.  از مسئولان محترم فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی انتظار داریم که عدالت را قربانی مصلحت‌ها نکنند و با متخلفین این اتفاق تلخ برخورد قاطع و جدی داشته باشند. 
 
محمودی سرپرست تیم تراکتورسازی هم در این خصوص گفت: امروز به میلیون ها نفر از مردم شریف ایران در حاشیه یک مسابقه فوتبال توهین شد! 
 
همه تمهیدات لازم اندیشیده شده بود تا ٩٠ دقیقه به صورت هماهنگ ٦٠ هزارنفر فحاشى کنند و این توهین ها به صورت سازماندهى شده از سوى لیدرهاى تیم میزبان انجام شد.
 
محمودى همچنین گفت: فوتبال باید بهانه اى براى همدلى و دوستى مردم در سراسر کشور باشد نه اینکه با فحاشى و شعارهاى قومیتى به هم وطن خودمان با زشت ترین الفاظ توهین کنیم. همه سکوها و لیدرهاى تیم میزبان یکپارچه و یک‌صدا زشت ترین الفاظ را به کار مى بردند. چرا با این افراد برخورد نمى شود؟
 
سرپرست تراکتورسازى همچنین گفت: صدها بازیکن از آذربایجان روزى پیراهن پرسپولیس یا استقلال را برتن کرده اند و ده‌ها بازیکن هم از این دو تیم به تراکتورسازى آمدند. ما دشمنان هم نیستیم که اینطور روى سکوها همه ارزش ها و دوستى ها را زیر پا بگذاریم. این چه عادت زشت و ناپسندى است که در سال هاى اخیر باب شده و بعضى ها قبل از این مسابقه براى ایجاد تنش و درگیرى برنامه ریزى مى کنند؟
 
محمودى همچنین در پایان اظهار داشت: هزاران هوادار دلسوز با تحمل سختى راه به ورزشگاه آمدند تا تیمشان را تشویق کنند اما شاهد زشت ترین توهین ها و بى احترامى ها به مردم شریف اذربایجان بودیم. طبیعى است که این هوادار هم واکنش نشان مى دهد. قطعا هر شعار ناپسندى محکوم است اما باید ببینیم عامل اصلى  این اتفاقات هواداران کدام تیم بودند؟ مردم شریف آذربایجان در طول تاریخ عشق خودشان را نسبت به ایران عزیز نشان داده اند و بعضى شیطنت ها این حقیقت را زیر سوال نخواهد برد، با این وجود هر شعار نامربوطى را که موجب از بین رفتن همدلى و اتحاد اقوام مختلف در سراسر کشور می‌شود به شدت محکوم مى کنیم.
+14
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان
  اگر ابن کارها و توهین را هوادران تراکتور انجام می داند الان چند امتیاز از تراکتور کسر می شد و جتدین جلسه محروم از تماشاگر. متاسفانه در در ایران زندگی می کنیم و توهین به ما ارزش تلقی می شود.
  1
  4
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان
  دوستان ما در اینده ایران هیچ نقشی نداریم و نمی توانیم داشته باشیم. باید به فکر خودمان باشیم
  3
  4
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  باباجان - لندن، انگلستان
  با این اوضاع آتش زیر خاکستر، آینده تلخی در انتظار ایران هست .
  1
  2
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.