هشدار سپاه پاسداران: انقلابی‌نماها در آرزوی فتنه‌آفرینی جدید هستند

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه در بیانیه‌ای٬ با تأکید بر مرزبندی میان «انقلابی‌گری» با «انقلابی‌نمایی»٬ هشدار داد که عده‌ای در آرزوی «فتنه‌آفرینی جدید» هستند.
 
بیانیه سپاه پاسداران روز جمعه هشتم دی، به مناسبت سالروز راهپیمایی حکومتی نهم دی‌ماه سال ۸۸ که در واکنش به اعتراض‌های انتخاباتی همان سال برگزار شد٬ صادر شده است.
 
سپاه در این بیانیه٬ بر اساس ادبیات رایج در جمهوری اسلامی، حوادث سال ۸۸ در ایران را «فتنه» نامیده و نوشته است که با گذشت هشت سال از آن اتفاق‌ها و نیز راهپیمایی نهم دی‌ماه، در صورت «غفلت» از «بازخوانی درس‌ها و عبرت‌های این رخدادهای مهم و تأثیرگذار... بایستی در انتظار پدید آمدن توطئه‌ها و فتنه‌های پیچیده‌تر علیه نظام و میهن اسلامی بود».
 
این نیروی نظامی-امنیتی، با دفاع از راهپیمایی حکومتی نهم دی‌ماه سال ۸۸ اضافه کرده که باید «اعمال فتنه‌گران و نیات پلید حامیان» آنان مثل «آینه‌ای شکسته هر روز برابر تردید‌کنندگان این جنایت و خیانت بزرگ و فراموش‌ناپذیر قرار گیرد».
 
سپاه پاسداران همچنین آنچه ارائه تعریفی دقیق و درست از «انقلابی‌گری و مرزبندی آن با انقلابی‌نمایی» نامیده را دارای «اهمیت» اعلام کرده و «انقلابی‌نماها» را متهم کرده که در «آرزوی فتنه‌آفرینی‌های جدید هستند».
 
با آنکه در این بیانیه به نام جریان یا فرد خاصی اشاره نشده٬ اما به نظر می‌رسد اشاره سپاه به اقدامات محمود احمدی‌نژاد و شماری از مدیران دولت‌های نهم و دهم است که به شدت علیه قوه قضائیه موضع‌گیری می‌کنند.
 
انتقادهای آنها نسبت به صادق لاریجانی٬ رئیس این قوه که منصوب آیت‌الله علی خامنه‌ای است٬ به اندازه‌ای پیش رفته که رهبر جمهوری اسلامی نیز به آن واکنش نشان داده است.
 
آقای خامنه‌ای بدون اشاره به نام احمدی‌نژاد و تیم وی گفته است: «کسانی که همه امکانات کشور دستشان هست یا بوده حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند».
 
او افزوده که «امروز این‌ها می‌گویند و شب در در رادیوی انگلیس و رادیوی آمریکا بازتاب وسیعی پیدا می‌کند، این‌ها دشمن را شاد می‌کنند».
 
راهپیمایی نهم دی‌ماه سال ۸۸ پس از شش ماه اعتراض‌های خیابانی پراکنده معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری همان سال و برای مقابله با معترضان٬ از سوی حکومت راه‌اندازی شد.
 
با آنکه هواداران رهبر جمهوری اسلامی معتقدند این راهپیمایی٬ «میخی بر تابوت فتنه ۸۸» بود٬ اما پس از گذشت هشت سال از آن زمان٬ کماکان از حوادث آن سال یاد می‌کنند.
 
آذرماه سال جاری٬ احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری گفته بود که ریشه «فتنه» در ایران هنوز «خشک» نشده و کماکان عده‌ای «منافق نو» درصدد ادامه آن حرکت هستند.
 
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه هم دی‌ماه سال ۹۵ گفته بود: «هنوز هم عده‌ای به ما ایراد می‌گیرند که چرا شما پرونده فتنه را مکرر باز می‌کنید؟ اتفاقا این پرونده هنوز گشوده است».
+10
رأی دهید
-138

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  scandal - برلین، آلمان

  ما بیشماریم! درود بر رادمردان و شیرزنان ایران که خاری در چشم دشمن ایران زمین شده است!
  10
  78
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Iranemaa - قم، ایران

  نفس های اخرتونه بی شرفها ،این شماهایید که همه امکانات دستتونه و اکثریت مردم در سختی و مشکلات زندگی رنج میکشند و شماها با پرویی اختلاس میکنید و پول مملکت را خرج عرب ضد ایرانی میکنید. اکثریت مردم خواهان تغییر حکومت هستند و شماها هم خوب این را میدانید پس خودتون را به کوچه علی چپ نزنید.
  13
  94
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  سپاه پاسداران اگه خودتوناایرانی واز آن ایران میدونید پس تادیرنشده به آغوش ملت برگردید وبه خواسته ملت احترام بگذاریدودست ازمزدوری رژیم برداریدتاایران دوباره تکامل خودرا آغازکنه وظیفه اصلی شما حفاظت ازمرزهای کشور است والا بدست همین مردم دادگاهی خواهیدشد پس برگردید وبه فرزندان ونسل بعدی ایرانی خدمتی کرده باشیدتا ملت گذشته شما رابحساب نادانی شمابگذارد.
  8
  100
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  لشگر ششم ورماخت - هامبورگ، آلمان
  جنابان اومدن گریبان روحانی رو گیر بندازن ، اکنون گریبان همشون گیر افتاد !!!فشار بی امان به مردم و برنامه ریزی بر علیه دولت اسلامی اکنون شده مسیر ضد حکومتی !!جناب رییسی و دوستان گویا نمی فهمند که به جز روحانی این گرانقدرها هم رفتنی هستند !!بازی که اینها آغازیدند ، پایان غمناکی را رقم خواهد زد !!آخوند خوب ، آخوند مُردست !!!!
  7
  18
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  یه ریسمونى به اسم انقلاب رو این دزدهاى سر گردنه الم کردند و با اون طى چهل سال از دیوارهاى مملکت بالا و پائین رفتند و دزدیدن و خیانت و جنایت کردند و هنوز هم ول کُن معامله نیستند! اون ریسمون دیگه خیلى وقته که بدجورى پوسیده و همگیتون باهاش به چاه ظلمى که با رهبر پفیوزتون درست کردین در حال سقوط هستین و ظاهراً این تو بمیرى از اون تو بمیریها نیست! باى باى نفرت انگیزان سیاهى!!
  6
  28
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Compatriot - لیون، فرانسه
  چه غلطا. مفتخوران دزد کاسه لیس قاچاقچی. میهن ما ایرانیه نه‌ اسلامی. بهتره از خواب خرگوشی بیدار شوی!
  6
  23
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Pezhman - وین، اتریش

  مردم از این سرکوبگران عرب پرست متنفرند.
  6
  29
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.