واکنش سناتور آمریکایی به تجمع‌های اعتراضی در ایران: باید از معترضان حمایت کرد

آقای کاتن در ماه‌های گذشته از منتقدان توافق هسته‌ای و فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه بوده است.صدای آمریکا : همزمان با دومین روز تجمع های اعتراضی در شهرهای مختلف ایران، تام کاتن سناتور جمهوریخواه و از منتقدان سیاست های جمهوری اسلامی ایران، به این اعتراض ها واکنش نشان داد و خواستار حمایت از این مردم معترض شد.
 
آقای کاتن روز جمعه در واکنش به اعتراضات در ایران گفت: رژیم ایران با تفکر الهام گرفته از نفرت پراکنی نمی تواند برای همیشه از حمایت مردمی برخوردار باشد و باید از مردم ایران که آماده اند جانشان را در اعتراض به این تفکر فدا کنند، حمایت کرد.
 
سناتور کاتن همچنین افزود: آیت الله ها در ایران با برخورداری از میلیارد ها دلار ناشی از خلاصی از تحریم ها قادر نیستند، نیازهای اولیه مردم ایران را بر آورده سازند زیرا پول های سرازیر شده به ایران را صرف فعالیت های تهاجمی در سوریه ، لبنان ، عراق و یمن می کنند.
 
یک روز بعد از تجمع اعتراضی در مشهد و چند شهر دیگر خراسان و شاهرود، عده از مردم معترض به وضعیت موجود در ایران، در شهرهای کرمانشاه و خرم آباد تجمع کردند و شعارهایی علیه مقامات و حکومت جمهوری اسلامی ایران دادند.
 
در ویدئوهایی که برای صدای آمریکا ارسال شده است، مردم معترض در فضایی آرام، ایستاده اند و شعار می دهند.
 
این شعارها در فیلم ها شنیده می شود: «رسانه‌ها کر شدند، از دزدها بدتر شدند»، «عدالت، عدالت، حق مسلم ماست»، «ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» و «ملت گدایی می‌کند آقا خدایی می‌کند»، «رضا شاه، رضا شاه، روحت شاد»، «سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن» و «نترسید نترسید، ما همه با هم هستیم».
 
در آمریکا، تام کاتن سناتور جمهوریخواه در واکنش به تجمع های اعتراضی گفت، رژیم ایران با تفکر الهام گرفته از نفرت پراکنی نمی تواند برای همیشه از حمایت مردمی برخوردار باشد و باید از مردم ایران که آماده اند جانشان را در اعتراض به این تفکر فدا کنند، حمایت کرد.
 
سناتور کاتن همچنین گفت، آیت الله ها در ایران با برخورداری از میلیارد ها دلار ناشی از خلاصی از تحریم ها قادر نیستند، نیازهای اولیه مردم ایران را بر آورده سازند زیرا پول های سرازیر شده به ایران را صرف فعالیت های تهاجمی در سوریه ، لبنان ، عراق و یمن می کنند.
+197
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  آقا این تام کاتن از طرفداران مجاهدینه ودرجلساتشون شرکت میکنه حواستون باشه !
  24
  51
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  karkas - اصفهان، ایران

  برای یک بار هم که شده فضولی نکنید مردم خودشون بلدند چی کار کنند
  31
  59
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  منظور این سناتور این هست مثل سوریه و لیبی‌ به معترضان سلاح بدان تا بکش بکش بشه هم اینا به آرزوشون برسان از دست ملاها راحت بشن و هم مردم بیفتن به جونه هم دیگه کشور داغون کنن. ترک بزنه کرد رو بکشه کرد بزنه لًر بکشه مثل قضیه عراق و سوریه
  27
  56
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  آذادی - منچستر ، انگلستان

  ما حرفی نداریم برای حمایت از مردم ولی به شرته اینکه به نفعه مردم باشه نه منافعه خودتون باشه چون زمانه انقلاب شما از شاه هم همایت کردین ولی بیشتر برای منافعه خودتون بود که شاه عزیزو اواره کردین ۸۰ ملیون ادامو انداختین زیره دسته اخونده بی همه کس.
  8
  67
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  به شما ربطی‌ نداره . در امورِ داخلی‌ِ کشور‌های دیگر دخالت نکنید . اول خودتان رعایت کنید بعد به ایران گیر بدید برای دخالت در امورِ کشور‌های دیگر.
  26
  53
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  rouzbeh_ma - لندن، انگلستان

  شما جیب ما رو نزن ما خودمون اینکاره ایم . تو صد و اندی سال گذشته سه تا انقلاب کردیم این چهارمیه .
  4
  31
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  raha.com - آمستردام ، هلند
  غلط کردی عوضی‌ آشغال شماها اگه نبودین همون سال ۸۸ کار رژیم تمام بود
  6
  10
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  bisetoon - فرانکفورت ، آلمان
  خفه شو مردک.ما خودمون بلدیم چکار کنیم....
  7
  12
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.