امامان جمعه: معترضان «آمریکایی، اسرائیلی و ضد اسلام» هستند

امام جمعه کاشمر معترضان به گرانی را «آمریکایی، اسرائیلی و ضداسلام» خواند  تعدادی از امامان جمعه ایران اعتراض‌ها به گرانی را «به حق» دانسته و درعین حال تجمع‌کنندگان روز پنج‌شنبه در تعدادی از شهرهای استان خراسان رضوی را «آمریکایی، اسرائیلی و ضداسلام» و برگزاری تجمع «به بهانه گرانی» را «نقشه جدید دشمنان برای براندازی نظام» خواندند.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد، روز جمعه، ۸ دی، با اشاره به تجمع تعدادی از معترضان در این شهر گفت که مطالبات سپرده‌گذاران موسسات مالی و همچنین خواسته مردم درباره مقابله با گرانی «بدون چون و چرا به‌حق است».
 
وی در عین حال از شرکت‌کنندگان در این تجمع انتقاد کرد و گفت که «درست است شما برای رسانه‌های دشمنی که جز فتنه‌گری و تبلیغ، هیچ دستاویزی برای سرکوبی ما ندارند، غذا بشوید؟».
 
آقای علم الهدی همچنین راهپیمایی حکومتی ۹ دی را پاسخی برای به گفته او «لجن‌پراکنی‌های مزدوران خارجی» در تجمع روز پنج‌شنبه مشهد دانست و افزود: «این حضور، جواب کسانی که است که دیروز میان مردم آمدند و مطالبه بر حق آنان را به هم زدند».
 
به گزارش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، شهرهای مشهد، نیشابور، کاشمر در استان خراسان رضوی و شاهرود در استان سمنان روز پنج‌شنبه شاهد تجمع‌های اعتراضی با عنوان «نه به گرانی» بود. این اعتراضات، روز جمعه به چندین شهر دیگر نیز گسترش پیدا کرد.
 
در همین حال امام جمعه کاشمر برگزاری تجمع «به بهانه گرانی» را «نقشه جدید دشمنان برای براندازی نظام» خواند.
 
کاظم طباطبایی معترضان به گرانی را «آمریکایی، اسرائیلی و ضداسلام» خواند و گفت که «دولت و نیروهای امنیتی موظف هستند در مقابل این افراد بایستند و اجازه ندهند عده‌ای بی‌سروپا مملکت را به هم بریزند».
 
در همین حال غلامرضا مقیسه، امام جمعه سبزوار گفت که «برگزاری تجمع‌های خیابانی خوراک رسانه‌ای برای دشمنان نظام است».
 
تعدادی از دیگر امامان جمعه شهرهای ایران از جمله امام جمعه اصفهان نیز در سخنان مشابهی درباره به گفته آنان «سوء استفاده» از تجمعات مردم درباره موضوعات اقتصادی یا بی‌آبی هشدار داده‌اند.
 
در همین حال غیاث‌الدین طه‌محمدی، امام جمعه همدان، با بیان اینکه «مردم از گرانی ناراحت هستند» در عین حال افزود که «مردم باید بصیر باشند زیرا دشمن از زمان انتخابات در کمین است که غائله ایجاد کند».
 
سخنان این امامان جمعه در حالی بیان شده که اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور ایران، تلویحاً سازماندهی این تجمع‌ها را به مخالفان دولت نسبت داده و گفته که «آغازکنندگان حرکت‌های خیابانی پایان‌دهنده آن نخواهند بود».
 
هیچ گروه سیاسی در ایران برای شرکت در تجمع روز پنج‌شنبه در شهرهای استان خراسان رضوی فراخوان رسمی صادر نکرده بود.
 
برخی چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی ازجمله شاهزاده رضا پهلوی، ولیعد پیشین ایران، و مریم رجوی، از رهبران ارشد سازمان مجاهدین خلق از این تجمع‌ها استقبال کرده‌اند.
 
«دلیل زلزله گناهان و رواج ربا است»
 
روز جمعه همچنین امام جمعه تهران با اشاره به زلزله‌های اخیر گفت که «گناهان بی‌توجهی به محرومان و این رواج ربا در بانک‌هاست که زمین را می‌لرزاند. به مردم رحم کنیم، گناه نکنیم، لرزه زمین تمام می‌شود».
 
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد علی موحدی کرمانی درعین حال اضافه کرد: «در خیلی از کشورها مشکل زلزله را حل کرده‌اند، ژاپن مرتب می‌لرزد اما آسیبی به مردم نمی‌رسد… اگر این فناوری را نداریم به هر قیمتی شده به دست بیاوریم».
 
پیش از این نیز برخی از امامان جمعه و روحانیون حوادث طبیعی از جمله زلزله و سیل را با به گفته آنان، «افزایش گناهان» مرتبط دانسته‌اند.
 
در دو هفته گذشته دو زمین‌لرزه در تهران باعث شد که تعداد زیادی از مردم از خانه‌های خود خارج شوند و صف طویلی هم در پمپ بنزین‌ها تشکیل شود.
 
درهفته‌های گذشته همچنین زلزله‌های دیگری در برخی از نقاط ایران رخ داده و زمین‌لرزه ۲۱ آبان در استان کرمانشاه حدود ۶۰۰ نفر کشته و ۱۰ هزار مجروح بر جای گذاشت.
+11
رأی دهید
-143

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  hamid swed - مالمو، سوئد

  هرچی هستن بر عکس شما وطن فروشها ایرانی هستن و بزودی وطنشون رو ازتون پس میگیرن.
  8
  131
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  اتفاقا یکیشو راست گفت بله ضد اسلام هستندوپدرتونادرخواهندآورد.کمی صبرکنید
  3
  90
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  چطور شد ما که حق خودمون رو میخواهیم اسرائیلی هستیم ولی شما مفتخورهای عرب تبار و دزد که هیچ چیزی سیرتون نمیکنه ایرانی هستین؟ :o
  5
  72
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  RAHSHENAS - برلین، آلمان

  نظر مردم دوباره برگشت !
  3
  32
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Compatriot - لیون، فرانسه

  بی‌ سرو پا! ‌هه؟! دیگ به دیگچه میگه روت سیاه!برید سوراخ موشتون را انتخاب کنید! زمانی‌ برای فرار باقی‌ نمانده. ملا‌های بی‌ خاصیت ضد ایران و ایرانی‌!
  4
  54
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  اخوندا بار و بندیلتون رو جمع کنید و برید مسکو دیگه دارید به تاریخ میپیوندید هههههه
  4
  35
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  scandal - برلین، آلمان
  ما معترضان فرزندان ایران زمین هستیم که دارای ریشه ۲۵۰۰ ساله داریوشی و کوروشی می باشیم!
  6
  25
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان

  مشتهای اسمانکوب قوی واشده است و گونه گون رسوا شده است یا نهان سیلی زنان یا اشکار کاسه پست گدایها شده است. سال ۵۷ از شکم سیری و خوشی بی حد و اندازه افتادند دنبال یک گله تخم صیغه بی سرو پا و انهایی را به جایی رساندند که خودشون هم باورشون شده بود که واقعا ادمند،خمینی را بردند تو ماه چاه جمکران بجای چاه توالت تبدیل به بانک برای ملا جماعت شد که ملت پولشونو درش برای حاجت از یک عرب بیسر و پای خیالی به اسم مهدی بریزند!.زلزله زده گان اب خوردن ندارند ۷۰ تن غذا صادر به سوریه میکنند،سپاه در حال بازسازی عراق و سوریه است،در مملکتی که در شهرهای ابادان و خرمشهر هنوز اثار جنگ برطرف نشده و خرابیها جنگ ترمیم نشده.ولی با این حال ملتی که ۲۴ میلیون رای برای روحانی به صندوق ریخت،امیدی بهش نیست،فردا پس فردا ادمخورهای وحش الشعبی عراق و باند حسن خرص الله را میارن تو شهرهای شلوغ و همان کاری را میکنند که به ملت سوریه و عراق کردند!،فکر کدیم ساده پوتین دست از ایران میکشه.۷۰ ساله روسیه منتظره چنین موقعیتی است که ایران را زیر چنبره بگیره،حالا که گرفته مثل سوریه هم ول کنش نیست.اخوند جماعت بندر انزلی و فرودگاه نوژ
  2
  23
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  ...ژه تا مفتی به پوتین ندادند، سپاه قدس که همه مزدور شیعی پاکستانی، هندی ،عراقی، افغانی،ترک،لبنانی،یمنی،تا جزایر القمر هستند که برای چنین روزی اخوندها میلیاردی خرجشون کردند.فردا پس فردا یک تعداد نخاله بیخاصیت مثل لاریجانیها و رو حانی احمقی نجات را خودشون نفله میکنند و میاندازند گردن مزدوران استکبار جهانی و دوباره روز از نو دادگاه و اعدام از نو ،تجمع ملت برای دیدن اعدام با بچه هاشون از نو!
  2
  21
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.