واکنش رضا پهلوی و مریم رجوی به اعتراضات مشهد

صحنه‌ای از اعتراضات دو روز اخیر در مشهد رادیو فردا : در پی تجمع‌های اعتراضی روز پنج‌شنبه، هفتم دی، در شهرهای مشهد، نیشابور، کاشمر و شاهرود با عنوان «نه به گرانی»، برخی چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی ازجمله شاهزاده رضا پهلوی، ولیعهد پیشین ایران، و مریم رجوی، از رهبران ارشد سازمان مجاهدین خلق به آن واکنش نشان دادند.
 
رضا پهلوی در پیامی در صفحه تلگرام خود نوشت: «هم میهنان عزیز، فریاد حق‌طلبانه شما بیانگر آگاهی و دانایی شما است از حقوقتان در اعتراض به ظلم و بی‌عدالتی حاکم بر مملکت. راه چنین است و راهی دیگر جز سر فرود آوردن فرقه تبهکار در مقابل اراده شما نیست.»
 
روز پنج‌شنبه صدها شرکت کننده در تجمع در مقابل ساختمان شهرداری مشهد و چند شهر دیگر، ضمن اعتراض به گرانی، شعارهایی از قبیل «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر روحانی» و «رضا شاه روحت شاد»، «چه اشتباهی کردم که انقلاب کردم» سر دادند. بنا بر گزارش‌ها ۵۲ نفر از معترضان در مشهد بازداشت شده‌اند.
 
فرزند آخرین شاه ایران، پیش از این در بیانیه خود به مناسبت انتخابات سال ۱۳۹۶، نیز جمهوری اسلامی را «فرقه تبهکار» لقب داده بود و خطاب به مردم ایران گفته بود که «با باور به خود و به نسل و به میهن خود، دست رد به سینه این فرقه تبهکار بزنید.»
 
رضا پهلوی پیشتر نیز در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بود که به باور او حکومت جمهوری اسلامی در ایران «ذاتاً اصلاح‌پذیر نیست» و راه ایجاد «تغییر اساسی» در ایران را «انقلابی مسالمت‌آمیز» می‌داند که می‌تواند با «اعتصاب سراسری اتحادیه‌های کارگری» آغاز شود.
 
ولیعهد سابق ایران همچنین در گفت‌وگویی با رادیوفردا گفته بود که دغدغه پادشاهی ندارد و دموکراسی، حقوق بشر و سکولاریسم برایش اولویت دارد و خواستار حکومتی است که در آن مسلمانان و بی‌خدایان آزاد باشند اما با همدیگر ستیز نداشته باشند.
 
رضا پهلوی قبلاً در نامه‌ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با اشاره به محدودیت‌های مهاجرتی درباره ایرانیان، از او خواست تا حساب مردم ایران را از جمهوری اسلامی جدا کند.
 
واکنش مریم رجوی
 
به گزارش دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران، مریم رجوی نیز در واکنش خود به تظاهرات مشهد گفت: «قیام قهرمانانه امروز خواست عموم مردم برای سرنگونی آخوندها را بازتاب می‌کند.»
 
وی خواستار «به پا خواستن» مردم ایران در حمایت از اعتراضات مشهد شد و گفت که این اعتراضات «بار دیگر نشان داد سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار دموکراسی و حاکمیت مردمی یک خواست ملی و سراسری است.»
 
مریم رجوی که از رهبران ارشد سازمان مجاهدین خلق است در ادامه گفت: «در حالیکه اکثریت قاطع مردم ایران از فقر و تورم و بیکاری رنج می‌برند، بخش عمده ثروت و درآمدهای کشور هزینه دستگاه‌های نظامی و امنیتی و جنگ‌افروزی و مداخلات منطقه‌ای می‌شود یا توسط سردمداران رژیم چپاول و به حساب‌های بانکی آقازاده‌ها سرازیر می‌گردد، لذا تا این رژیم بر سرکار است وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم وخیم‌تر می‌شود و تنها راه خلاصی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی سرنگونی رژیم آخوندی است.»
 
حکومت جمهوری اسلامی، شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین خلق را تشکل‌هایی تروریستی می‌داند.
 
گروه بزرگی از اعضای سازمان مجاهدین خلق، در پایگاهی نظامی به نام اردوگاه اشرف در عراق زندگی می‌کردند. اما این نیروها در پی ضرب‌الاجل مقامات عراق و توافق با ایالات متحده، به پایگاه لیبرتی (آزادی) در حوالی بغداد و در نهایت به آلبانی انتقال داده شدند.
 
به تازگی، سه تن از سناتورهای ایالات متحده، به محل حضور شماری از اعضای سازمان مجاهدین خلق در تیرانا، پایتخت آلبانی رفته و با مریم رجوی، از رهبران ارشد این سازمان، دیدار کردند.
+156
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  Pezhman - وین، اتریش

  همه یکطرف. مریم، این . خندان یکطرف
  46
  201
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  آذادی - منچستر ، انگلستان

  برای واکنش رضا پهلوی احترام میذارم که شک ندارم که دلسوز ایران هم وطناشه ولی تو مریم تو زر زر نکون ادای دلسوزارم در نیار چون خیانت تو مسعود به وطن هم وطناتو هیچ کس فراموش نمی کونه یه وقت هم فکر نکن اگر یک روز ریشه اخوند کنده شد شما تو ایران جایی خواهین داشت شما از اخوندا خون خار تر هستین.
  57
  357
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  مریم لچک ........زیادی خورده !مردم تو خیابون داد میزدن درود بر رضا شاه وکشور که شاه نداره رجوی بوی کباب به دماغش خورده مردک دجال رجوی سی ساله که درچاه غیبتِ خودشو زده به امام زمان بازی ! لآقل مردم توی این چهل سال شاهدن که فرح پهلوی چقدر در زنده نگه داشتن وارتقاء نام ایران به عنوان یک بانوی ایرانی زحمت کشیده واگر هنوز ذره ای ناقابل از ایرانیتمون قابل احترامه به خاطر وجود با ارزش این بانوی گرانقدره مریم لچک با مردها دست نمیده لجاده !
  49
  316
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  به آینده ایران با ولیعهد زیاد مطمعن نیستم ولی صد در صد مطمعنم که رجوی ایرانو از اینم که هست بدتر میکنه.از اخوند بی رحمتر و پست تر رجویه . یه وطن فروش بیش نیست.
  37
  340
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  بچه طهرون - لندن /طهرون، انگلستان
  شکر خدا بهمنی در راه است .پس بگذار تا بدیها را با خود ببرد از میان .فرق بسیار هست میان این بهمن و بهمن دجال، دگر اب نزنید راه را یا مژده ندهین باغ را نیاز به بوی بهار نیست دگر . میان این بهار ان بهار فرق هست بسیار .گرچه در بهمن ۵۷ با گل و گلاب ساختن بهار این بهار کجا و ان بهار کجا .عطر این بهار از دل خاک رویید یک شب لرزید و نمایان کرد چهره پلید پیر شهر را بلرزاند کرد و لر و لک و ترک و فارس را لرزید و فرو ریخت خانه و کاشانه دوستان بهار را و ابروی نداشته پیر شهر قصه .....بگذاریم الان وقت شادی در بهار هست . بچه طهرون از لندن دی ۹۶.
  44
  55
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  saied yousefi - کیف، اوکراین
  اولا فکر نمیکنم که هیچ ربطی به شما دو نفر داشته باشه و شما در اوهام و خیالات خودتون به مبارزه علیه جمهوری اسلامی ادامه بدین ، دوما اینها یه سری اعتراضات کاملا طراحی شده و کنترل شده توسط باند دغل و دزدی و دروغ اصولگرایان در مقابل روحانی هست ، جوگیر نشید . در رابطه با رضا پهلوی نمیشه گفت که باعث خونریزی و جنایتی شده باشه ولی مریم تو یکی دهنتو ببند .
  86
  71
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amin832 - تهران، ایران
  درود بر شاه ایران که دلسوز بوده و هست . اخه این مریم صیغه ای چی میگه . یکی اینو از برق بکشه . زیادی شارژ شده بدبخت .مردم ایران حاضرن همین اخوندها بمونن ولی امثال این مجاهدهای ادم کش و دجال به روی کار نیاند . پاینده ایران
  160
  171
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  abulolo al majoosi - برنو، چک

  شاهزاده رضا پهلوى دمش گرم ولى .. اون صیغه اى خیانت کار چى چى میگه ، آشکار در کنفرانس پاریس نشان داد که پول از جیب رییس اطلاعات عرعرستان مى خوره. فقط همینو کم داشتیم که مملکت بعد از آخوند بیفته دست منافق و وهابى و سلفى و جدایى طلب. خدایا شر این گونه دشمنان را از سر مملکت ما. بدور دار.
  55
  176
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  Hatef - پاریس، فرانسه

  هیچ حزب یا گروه و دسته اى نمیتواند و نباید خود را صاحب این جنبش و خروش دانسته، بلکه باید با مردم جان به لب رسیده همصدا و همنوا باشد. امروزه همه باید یکصدا خواهان نابودى این سیستم ضد بشرى و قرون وسطایى باشیم. نابودى حکومت تاریکى و جهالت باید شعار همگان باشد و از هرگونه انشقاق و چند دستگی پرهیز کنیم. همه با هم هستیم، سپیده نزدیک است.
  20
  104
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  امشب ساعت ۲۱.۴۵ در کانال اول آلمان "ARD" قسمت دوم فیلم مدیکوس رمان نویسنده امریکائی نو‌حا گوردون پخش می‌شود. این داستان یک دانشجوی مدیسین از انگلستان قرن یازدهم مسیحی‌ هست که برای تحصیل به ایران سفر می‌کند تا نزد" پور سینا" یا به غلط" ابن سینا" در مدرسه او در اصفهان آن زمان مدیسین تحصیل کرده و از پور سینا به درجه حکیم یا دکتر شناخته شود.
  39
  63
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha.com - آمستردام ، هلند

  البته اگه آمریکا و انگلیس بزارن این حکومت عوض شه خوبه
  27
  136
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  لشگر ششم ورماخت - دوسلدورف، آلمان

  ای کاش نیروی نظامی ایران کاری کنه پیش از اونکه مشکلات پیچیده تر از اینها بشه !!!. این آخوندها درست نشدنی هستن و سیاسون هم میهن فروش،،،،تنها راه نجات ایران همراهی مردم و نیروی نظامی وگرنه اپوزوسیون هم بدتر از این سیاسون به شدت خائن و میهن فروش ،،،گروه های تجزیه طلب و تروریست ها هم بشدت خود را آماده می کنند که از آشوب ها بهره ببرند و این آخوند و سیاسیون احمق هم چیزی به جز کرسی خود را نمی بینند
  33
  62
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  oghabe - بازل، سوییس

  فکرکنم ایندفعه جای امیدواری بیشتره.ازشعارهای مذهبی خبری نیست وبایدمواضب بود که ازمسیرمنحرف نشند وگروه ها ودسته های ازآخوندبدتربه این تحرک رخنه کنند.بااتحاد وهمبستگی و اعتصابات کارگران وکارمندان و کارکنان اداره جات این رژیم دیگه دوام نمیاره.پیروزباد دمکراسی وآزادی
  23
  130
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  oghabe - بازل، سوییس

  برای توده ای و رجوی ونخاله ها دیگر جایی در ایران نیست در صورتیکه اظهارپشیمانی کنن آنوقت مثل شهروندایرانی حق شهروندی خواهندداشت.
  32
  100
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  از حالا رهبران تغیر رژیم آخوندی به دمکراسی واقعی,باید موضع خود را درباره مجاهدین روشن کنند.این قشر بعلاوده توده ائها و کمونیست ها, چه اکثریت و چه اقلیت,در فردای ایران هیچ نقشی ندارند و هیچوقت اعمال سیاه آنان در سال 57 و بعداز آن از اذهان ملت شریف ایران پاک نمیشود.مجاهدین برهبری مسعود رجوی(که معلوم نیست کی بدرک واصل شده) اولین گروهی بودند که قبل از فرمان خمینی لچک بسرکردند (وهنوز هم دارند)اینها همان سازمانی هستند که شاه مرحوم,آنان را کمونیست مذهبی نامید.سازمان مجاهدین جائی در آینده ایران ندارند و آنان بمراتب پست تر از آخوندها هستند.حواس ملت جمع باشد که بار دیگر با طناب پوسیده این جماعت بقر چاه تباهی و ذلت ,سوقط نکنند.
  66
  65
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  مریم رجوى ، تو فقط این وسط خفه شو !
  44
  122
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Afshin51 - کلن، آلمان

  .درود بر رضا پهلوی امید مردم ایران.
  35
  89
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  کسی‌ که خود و آن شهر .... آاش از عاملانِ این آشوبِ ۴۰ ساله در ایرانند، حق ندارد در موردِ آزادیِ ایران اظهارِ نظر کند. افرادی مثل مموتی و این " رجزی ها" نزدِ ملتِ ایران از همه منفور ترند .
  36
  59
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۶
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  مری لچک؛ حیف که کوتوله‌ای و الا در آینده به یه پری بُلنده هم احتیاج داریم؛ لچکی آشغال!
  232
  95
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  iran2015 - وین، اتریش

  ما خارج نشین ها خیلی باحالیم.نشستیم تو خانه و پای کامپیوتر یا مثل این دو تا پیام ده که دنبال یک عده میگردند که بروند کشته شوند اینها بیایند حکومت کنند و هیچ میگوییم لنگش کن.هیچکس فکر نمی کند که تظاهراتی در خارج ترتیب دهد.من اینجا پناهندگانی میشناسم که در ایران معامله میکنند و بقول خودشان در هیچ کجا نمیتوان به خوبی ایران پول در آورد. آمریکایی ها هیچ نمی خواهند آخوند برود اروپا از فروش اسلحه و صادرات به این کشورها درپیتی عربی صدها میلیارد بدست میاورد،کی بهتر از آخوند. فقط یک جرقه مثل رومانی ایران را آزاد میکند،آنهم در اول کار بعدا اینقدر ما مزدور تو مملکت داریم که یک میلیونیم آن وطن پرست نداریم، بچه مغول ها نوکران عرعرستان،عمر پرستها ،نوکران علی اف نوکران پاکستان،نوکران آمریکا ،نوکران بارزانی حتی نوکران بورکینافاسو هم ما داریم ولی چکار میشود کرد مثل زمان شاه که پدران ما گفتند بگذار شاه برود یک کاری میکنیم ما هم مجبور آخوند های .... و منحرف را به طویله هایشان برگردانیم.ولی اگر کسی این دو تا میشناسد بگوید لطفا خودتان را قاطی نکنید شاید اداره تظاهرات از دست آخوندها در رفت
  50
  25
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Compatriot - لیون، فرانسه

  مردم به یه رهبر نیاز دارند و در حال حاضر شاید رضا پهلوی بهترین گزینه باشه. مردم دیگه جونشون به لبشون رسیده از این همهه دل‌ دزدی. باید یه آدم دمکرات و دنیا دیده سکان امور را بعهده بگیره بعنوان شیرازه و هسته یک مملکت تا کشور از هم نپاشه. از دور نشستن و هموطن هموطن کردن برای ایرانیها نون و آب نمیشه.
  24
  45
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  پاچه خاری ممنوع - دوبلین، ایرلند

  [::senator x - تهران، ایران::]. تریاک سناتوری زدی که تو هفت خط هفت تا غلط داری؟
  24
  4
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  پاچه خاری ممنوع - دوبلین، ایرلند

  [::iran2015 - وین، اتریش::]. [::iran2015 - وین، اتریش::]. اقا اون قسمت اول حق با شماست یه عده خارج نشین میان اداد وهوار راه میندازن از دور گود میگن لنگش کن که اقا ایران رو ازاد کنین بعد ما میایم بهتون می پیوندیم جالبه یکی نوشته بود فداتون بشم کف پاهاتونو میبوسم وقتی ازاد شد بهتون میپیوندیم حالا ازش بپرسی تصورش از ازادی چیه یه سطر درباره ش نمیتونه بنویسه
  25
  3
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  پاچه خاری ممنوع - دوبلین، ایرلند

  [::amin832 - تهران، ایران::]. [::amin832 - تهران، ایران::]. [::amin832 - تهران، ایران::]. بنده خدا تو دیگه خیلی از مرحله پرتی یا خیلی جوونی از الان این شازده رو شاه ایران کردی هیچ تازه نوشتی دلسوزه از کجا میدونی دلسوزه گیریم پدرش بوده ولی ایا حرفت منطقیه ؟تازه از قول همه مردم چیزنوشتی که باز مردوده در بهترین حالت این فقط تصور توئه وبس
  31
  3
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Dr.Alex - واشینگتون، ایالات متحده امریکا
  مجاهدین داعش ایرانی هستند! ما دین و حجاب و اسلام نخواهیم باید کیو ببینیم؟ زنده باد سلطنت ایران و رضاشاه دوم. به امید آزادی ایران از دست عرب و هندی!
  19
  29
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  iran2015 - وین، اتریش

  هورا ایران آزاد شد !!!! پیر و پاتال های سایت به کامنتهای زنده باد مرده باد رای دادند و گفتند اخوند باید برود و اخوند ها به همت مثبتها رفتند و ایران آزاد شد.😅😅😅😅😅رضا پهلوی هم به همت مثبتها که توسط مبارزین که با گرفتن دندانهایتان خود به مخالفین منفی دادند امد.هورا هیپیپ هورا با منفی ما مبارزین لب گور آخوند رفت درود بر مثبت و مرگ بر منفی 😆😆😆😆😆😆😆😆.
  29
  3
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  حقیقت زندگی - تورونتو، کانادا
  خرین روزهای شاه به روایت اردشیر زاهدی. ددارایی‌هایی اعلیحضرت نزدیک به 40 میلیارد دلار تخمین زده می‌شد
  0
  1
  ‌سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.