درخواست طلاق از همسر گیاهخوار!

گیاهخوار شدن پونه، زندگی مشترک پنج ساله‌اش را بهم ریخت و آنقدر دردسرساز شد که در نهایت پای او را به دادگاه خانواده باز کرد.نوید که از خوردن غذای گیاهی بشدت خسته شده چنان با همسرش درگیر شد که هردو تصمیم به جدایی گرفتند.
 
این زوج هفته گذشته درخواست طلاق خود را به قاضی دادگاه خانواده ارائه کردند. زمانی که قاضی از آنها خواست تا علت این درخواست را توضیح دهند، مرد جوان رشته کلام را در دست گرفت و در این باره گفت: پنج سال است که ازدواج کرده ام. از زندگی ام با پونه راضی بودم و با هم مشکلی نداشتیم، اما از ده ماه پیش همه چیز بهم ریخت و زندگی مان نابود شد، از وقتی که پونه تصمیم گرفت گیاهخوار شود. یک شب که خسته از سرکار به خانه آمدم، پونه غذای گیاهی به من داد و گفت که از این به بعد گیاهخوار شده است. اول اهمیتی ندادم. تصور نمی‌کردم این‌کار تا این اندازه زندگی مان را تحت تاثیر قرار دهد. با خودم گفتم هرکاری دوست دارد انجام دهد، اما بعد از گذشت چندوقت تازه متوجه شدم چه بلایی سرمان آمده است. در این مدت هر بار به خانه می‌آیم باید غذای گیاهی بخورم. روزهای تعطیل هم همین‌طور؛ پونه می‌گوید حتی از بوی گوشت هم متنفر است و برای همین در خانه نباید گوشت بخورم. گاهی وقت‌ها به رستوران می‌روم، ولی دیگر از رستوران هم خسته شده‌ام. بارها به پونه اعتراض کردم، ولی فایده‌ای نداشت. به او گفتم حداقل برای من غذای دیگری درست کند، ولی بشدت مخالفت می‌کرد. ده ماه گذشت و من تحمل کردم. چند وقت اخیر دیگر دلم نمی‌خواست به خانه بیایم. گرسنه بودم و دلم نمی‌خواست از غذایی که پونه درست کرده بخورم. تا این‌که یک شب وقتی خسته از سرکار برگشتم، تصمیم گرفتم به این وضعیت پایان دهم. از پونه خواستم برایم یک غذای دیگر درست کند، ولی او مثل همیشه مخالفت کرد. من هم عصبی شدم و داد و فریاد به راه انداختم. دعوای ما بالا گرفت تاجایی که پونه به من توهین کرد و من هم او را کتک زدم. حالا هم دیگر نمی‌خواهم در کنارش زندگی کنم. این زن با گیاهخوار شدنش زندگی مان را نابود کرد.
 
در ادامه همسر این مرد نیز به قاضی گفت: آقای‌قاضی من به خاطر سلامتی ام و طبق تحقیقاتی که کردم تصمیم گرفتم گیاهخوار شوم، ولی از همان روز اول نوید شروع کرد به غر زدن؛ مخالف این کار بود و سعی داشت مرا به زور از تصمیمم منصرف کند. ولی من دیگر به گیاهخواری عادت کرده‌ام. حتی بوی گوشت هم حال مرا خراب می‌کند. بارها از مادرم و مادرشوهرم خواستم برای نوید غذا بپزند. ولی او فقط می‌خواهد مرا منصرف کند، از من می‌خواهد برایش غذا بپزم. من هم دیگر نمی‌توانم این‌کار را انجام دهم.
آخرین بار هم سر همین موضوع کتکم زد. برای همین من هم دیگر نمی‌خواهم در کنارش زندگی کنم.
 
در پایان نیز قاضی سعی کرد این زوج را از جدایی منصرف کند، ولی وقتی اصرار آنها را دید رسیدگی به این پرونده را به جلسه آینده موکول کرد و از این زوج خواست در این مدت با یک مشاور درباره اختلافشان صحبت کنند.
+12
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  این خانوم دچار وسواس فکری شده. همه گیرترین و متنوع ترین بیماری روانی وسواس فکری هست.
  5
  16
  جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  ۳۵
  shayan2 - تهران، ایران
  این خانوم خوشی زده زیر دلش
  4
  1
  شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.