سخنگوی دولت ایران تعدیل قیمت بنزین در سال آینده را تکذیب کرد

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران اظهارات منتسب به او درباره عرضه بنزین با قیمت ۱۲۰۰ تومان در لیتر در سال ۱۳۹۷ را تکذیب کرده است.
 
دولت در لایحه بودجه سال آینده برای هر لیتر بنزین پیشنهاد ۱۵۰۰ تومان کرده است.
 
دفتر سخنگوی دولت با انتشار اطلاعیه‌ای گفته است: "اظهارات منتسب به دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره قیمت بنزین در کمیسیون تلفیق مجلس صحت ندارد."
 
خبرگزاری تسنیم پیشتر به نقل از مهرداد لاهوتی، نماینده مجلس در ایران گفته بود که آقای نوبخت در جلسه امروز کمیسیون تلفیق (شنبه نهم دی /۳۰ دسامبر) از آمادگی دولت برای عرضه بنزین با قیمت ۱۲۰۰ تومان در سال آینده خبر داده است.
 خبرگزاری تسنیم در گزارش خود به جلسه امروز کمیسیون تلفیق با حضور بعضی وزرا اشاره کرده بود و از آقای لاهوتی نقل کرده: "بر اساس گفته‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت برای تعدیل برخی هزینه‌های ذکر شده در لایحه بودجه اعلام آمادگی کرده است."
 
دولت ایران می‌گوید که برای ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری با کمبود منابع مواجه است و در لایحه بودجه سال آینده ایران برنامه‌هایی برای تأمین منابع جهت اشتغال‌زایی پیش‌بینی شده که یکی از آنها افزایش قیمت بنزین است.
دولت از افزایش قیمت سوخت در سال آینده ۱۷.۴۰۰ میلیارد تومان درآمد در نظر گرفته است در لایحه بودجه سال ١٣٩٧ دولت قیمت بنزین را لیتری ۱۵۰۰ تومان پیشنهاد کرده که البته در اجرای آن مختار است و زمان مشخصی برای آن در نظر گرفته نشده است.
 
قیمت پایه بنزین در ایران در حال حاضر لیتری هزار تومان و گازوئیل لیتری ۳۰۰ تومان است.
 
در صورت تصویب پیشنهاد افزایش بهای بنزین و گازوئیل در مجلس بیش از ١٧ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت ایجاد می‌شود و گفته شده که برنامه‌ریزی شده تا این منابع صرف اشتغال شود.
 
دولت ایران گفته است که در حال حاضر، بهای سوخت در این کشور کمتر از کشورهای همسایه است و این اختلاف باعث قاچاق بنزین و گازوئیل به این کشورها شده است.
 
پایگاه اطلاع رسانی دولت اخیرا در گزارشی نگرانی‌ در مورد آثار منفی افزایش بهای سوخت را کم اهمیت دانسته و گفته است که "میزان تورم ناشی از گرانی سوخت زیر یک درصد خواهد بود."
+1
رأی دهید
-23

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.