جهانگیری: زلزله تهران اخطار جدی است

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به این نکته که زلزله‌های اخیر در استانهای مختلف کشور و تهران اخطاری جدی است، گفت: عزم دولت بر استحکام بخشی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد و مراکز مهم جمعیتی است.
 
به نوشته تسنیم، اسحاق جهانگیری به خبرنگاران گفت: کشور ما بر روی گسل زلزله قرار دارد و دولت عزم جدی برای مقاوم سازی و بازسازی بافت های فرسوده دارد تا خسارات وارده را به حداقل برساند.
 
وی وقوع زلزله های اخیر در استانهای مختلف کشور و تهران را اخطاری جدی خواند و افزود: اگر شهر بزرگی مانند تهران دچار زلزله ای بزرگ بشود، آسیب های بسیار عظیمی به ملت ایران وارد می شود.
 
جهانگیری اظهار کرد: خوشبختانه از حدود ۶ میلیون واحد روستایی در کشور تا کنون کار بازسازی و مقاوم سازی ۲ میلیون واحد انجام شده و به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مردم روستا و نیز حمایت های دولت بقیه واحدها نیز در زمان کوتاهی استحکام بخشی می شوند.
 
وی بیان کرد: تجربه بازسازی روستاهای منطقه زلزله زده فریمان در استان خراسان رضوی نشان داد می توان در مقطع زمانی کوتاهی در کمتر از یک سال خانه ها را ساخته و تحویل مردم داد.
+5
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  Gottobegood - بندر انزلی، ایران
  .... .دروغگو
  12
  28
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  ۴۱
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  منظورش تظاهرات و اعتراضات ضد رژیمه که داره یواش یواش میشه یه زلزله بزرگ ، که دودمان رژیم آخوندى رو از میون ور میداره!. فعلاً کک هاى دو سه ریشترى افتاده تو تومبانشون! اون شاهرودى ننه سگ بوى سرنگونى رو زودتر فهمید و به بهانه معالجه فلنگ رو بست و الفرار!
  2
  22
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
  ۵۰
  Pezhman - وین، اتریش
  آنقدر به مردم دروغ گفتید که دیگه کسی حرفهایتان را باور نمیکند. مملکت راغارت کردید و هیچ برنامه ای برای تعمیر و مرمت خرمشهر و آبادان ارائه ندادید. کویت در عرض دوسال بازسازی شد.و مردم خوزستان کنار بزرگترین رودخانه ایران، مشکل آب آشامیدنی دارند.
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۷
  ۴۱
  Compatriot - لیون، فرانسه
  پینوکیو!
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.