توصیه شرم‌آور علم الهدی به اصولگرایان مشهد: زنای محصنه بکنید عرق بخورید اما در اصولگرایان اختلاف نیندازید!

محسن ماندگاری-سردبیر سابق روزنامه جام‌جم
علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان و امام جمعه مشهد است؛ شهری که این روزها شاهد تجمعات اعتراضی است.
از اعتراضات که بگذریم برای بسیاری از مردم سوال است که وظیفه نماینده ولی فقیه و امام جمعه یک شهر چیست و چه نقشی در جامعه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شهر دارد؟ بسیاری بر این باورند که شأن امام جمعه نه فقط به سبب انتصابش از سوی ولی فقیه که حتی به سبب لباس روحانیت، شان پدری است؛ پدری که چترش را بر سر مردم شهر اعم از فقیر و غنی، پیر و جوان، راست و چپ می‌گستراند. پدری که پناهگاه مردم است و جامعه را به سیاه و سفید و چپ و راست تقسیم نمی‌کند.
حال اگر این پدر یا امام جمعه قرار باشد شأن خود را به هواداری یا رهبری یک حزب اکثریت یا اقلیت تنزل دهد و همواره یک طرف دعوا بایستد طبیعی است که نمی‌تواند وظایف خود را به درستی ایفا کند و اگر از عدالت هم ساقط نشود دست‌کم شایستگی امامت جمعه یک شهر را ندارد.
با این مقدمه اگر به سخنرانی اخیر آقای علم الهدی، منتشر شده در روزنامه خراسان بنگرید، قطعا در صلاحیت ایشان برای این سمت تردید خواهید کرد.
«ما شورای شهر را به دلیل اختلاف داخلی خودمان از دست دادیم. سقف آرای ما در شورای شهر ۴۵۰ هزار رأی بود و سقف جریان رقیب ما ۲۵۰ هزار رأی و چون ما با هشت فهرست وارد انتخابات شدیم، باختیم... به‌صرف این که یک آقایی را کمتر و یکی را بیشتر قبول دارید به آن می‌ارزید که پایگاه قدرت را از دست بدهیم؟ جواب خدا را چه می‌دهید؟... یکی از دوستان آمد و نامه‌ای به بنده داد و گفت می‌گویند چون با آقای فلانی به جمع‌بندی نرسیدیم، تصمیم گرفتیم خودمان فهرست بدهیم. این نامه با امضای سه نفر از سه جریان و تشکل بود. گفتم برو به این سه نفر بگو شما بروید زنای محصنه بکنید، عرق بخورید و انواع فسق و فجور را بکنید بعد هم توبه  کنید، خدا شما را می‌بخشد. اما این گناهی که شما در حال ارتکاب آن هستید که ممکن است سرنوشت اسلام و مسلمین در دست غیر بیفتد حتی اگر تا روز قیامت انواع عبادت‌ها را انجام دهید، جهنمی مسلم هستید، زیرا خیانت به اسلام و مسلمین کردید.»
اظهارات آقای علم الهدی شوک آور است. ویرانگر است، ناامید کننده است... اگر در روزنامه خراسان نخوانده بودم برایم باورکردنی نبود. همان اتهاماتی که مخالفان روحانیت می‌زنند ایشان در عمل آن را اثبات کرده باشد. یکبار دیگر به واژه ها بنگرید! تکان دهنده است. ایشان می‌گوید برای حفظ «پایگاه قدرت»، «انواع فسق و فجور را بکنید»، «زنای محصنه کنید»، «عرق بخورید» اما در میان اصولگرایان اختلاف نیندازید. ایشان رای آوردن اعتدال گرایان در مشهد را «خیانت به اسلام و مسلمین» خوانده است.
با این توصیف، آقای علم الهدی صلاحیت خواندن خطبه جمعه را دارد؟ شایستگی نمایندگی ولی فقیه را دارد؟ اصلا صلاحیت پوشیدن لباس روحانیت را دارد؟
مشهد این روزها شاهد تجمعات اعتراضی بوده، تجمعاتی که به گفته آقای علم الهدی بخش اول آن (اعتراض به گرانی و شعار علیه روحانی) درست و به حق بوده و مابقی آن (شعار علیه حاکمیت) کار دشمنان.
براستی دشمن کیست؟
آقای علم الهدی جواب خدا را چه خواهید داد؟!/ روزنامه خراسان
+85
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  این دو کار دقیقاً همون اعمالى هست که خود پفیوزش و یار و قاراش در خفا انجام میدن ، ولى مردم رو از انجامش نهى میکنند! اینها همه از اصول و فرائض اسلامیست!!
  13
  103
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
  ۳۹
  باور عمیق - قم، ایران

  و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون
  128
  9
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴
  ۶۰
  shirzan e irani - استکهلم، سوئد

  این فرد کار چاق کن نر‌هایِ عراقی است برایِ دست یابی‌ به غزلان ایرانی، کارش این است و کلا عمرش را در این مسیر گذرانده. نان‌ِ اینکار گردنش را مانند گاو میش کرده زیادی به او افتاده. این فرد خودش را هم برایِ ولایت ابلیس میدهد که داده ، چه رسد به مایه گذاشتن از دیگران. سربازان ولایت شیطان خوب بنگرید رهبران فکری و تربیتی‌ خود را و به عمق فاجعه و دامی که در آن‌ گرفتارتان کرده اند بی‌ اندیشید، تلاشتان را برایِ بازگشت به حق بکنید، اولین قدم برائت از لشکر و ولایت‌های شیطان است ، خود دانید، نمیتوانید یک پایتان در لشکر ابلیس باشد یک‌ در لشکر حق، تا هنوز حق انتخاب ازتان گرفته نشده به خود آیید.
  12
  76
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
  ۳۵
  scandal - برلین، آلمان

  چرا شرم آور؟! ماهیت و ذات اصلی‌ اسلام را نشان داد که او غلام حلقه بگوش آن بود! باید خوشحال بود که با "غلغلک" سیاسی چهره واقعی‌ خود را به ما نشان داد که او و دارا و دسته او فقط به "پول" فکر می‌کنند و بقیه دیگر هیچ! ننگشان باد!
  13
  75
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
  ۳۵
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  این موجودات هرزه برای رسیدن بمقاصد پلیدشون بهمه کاری دست زدن و دست خواهند زد
  12
  88
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
  ۴۲
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک

  یک لحظه به این کفتارهای پرپشم و ریا کار و دجال نگاه کنید. جدن چند لحظه به این گورکنهای کثیف و مزور خیره شوید. آخر اینها در این قرن و در این دوره بر روی زمین چه میکنند؟! تا چه رسد که زمامداری و حکومت مملکتی چون ایران بدست اینها باشد. اینها را حتی اگر برای تمیز کردن توالت عمومی بگذارند با دیدنشان انسان .. بند میشود. نمیشود؟! این اجنه چه بودند که ۴۰ سال مملکت را بدستشان سپردید؟! آقا دین، ترس. خودتان را از نکبت دین و ترس که با هم هستند نجات دهید. خدا بنگ میکشد و به فکر کسی نیست! دین و خدا را در مغز تعطیل کنید تا اکسیژن به مغز برسد و احوالمان دگرگون شود. به این کفتارهای گورکن نگاه کنید!! زمین از راه رفتن اینها شرم میکند.
  24
  60
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹
  ۵۱
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  به این حفهای مذبوحانه میگویند فرار به جلو احمق نادان
  11
  37
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
  ۴۱
  Tepino - لندن، انگلستان

  این فکر میکنه واقعا .....شده، مشهدیا مرد باشین با همون امامه خودش دارش بزنین که اگر این کار و نکنین همین اشغال و دارو دستش خونتون و میکنن تو شیشه.
  8
  37
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
  ۲۰
  پرشین اسپایدر - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  ... بدهید اما رژیم را حفظ کنید !
  8
  22
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
  ۷۶
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان
  انقلاب باعث شد که ماهیت شیطانی و کثیف آخوند آشکار شود و این دین مخوف و متجاوز و پایین تنه از این سرزمین زیبا به فاضلاب تاریخ انداخته شود به امید پیروزی مردم ایران زمین بر اهریمنان اسلامی
  7
  25
  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.