رئیس تشخیص مصلحت نظام ایران در کدام کشور مخفیانه بستری است؟

العربیه : محمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران و جانشین اکبر هاشمی رفسنجانی مدتی است که برای ادامه درمان به خارج از ایران سفر کرده است، اما هیچ اطلاعاتی درباره بیماری او و یا کشوری که برای ادامه درمان به آن سفر کرده، منتشر نشده است.
 
پایگاه خبری تابناک به نقل از سید علاء هاشمی شاهرودی، فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از تعطیلی کلاس‌های درس خارج او در حوزه علمیه قم خبر داد و گفت: «دروس ایشان چند روزی برای تکمیل دوره درمان تعطیل خواهد بود، عدم حضور ایشان در جلسه مجمع تشخیص نیز به همین دلیل است و به زودی برنامه ها و دروس آیت الله هاشمی شاهرودی از سر گرفته خواهد شد.»
 
عدم انتشار هیچ خبری درباره نوع بیماری و مکان درمان هاشمی شاهرودی سوالات بسیاری در جامعه ایران به وجود آورده است. عصر ایران با انتشار مطلبی تحت عنوان " مردم ایران نامحرم نیستند؛ آیت الله هاشمی شاهرودی کجاست؟" خواستار پاسخ به سوالات مطرح شده درباره هاشمی شاهرودی شد.
 
عصر ایران نوشت: "سالانه افراد زیادی برای درمان به خارج از کشور می روند و آیت الله هاشمی شاهرودی هم یکی از آنان که برایش آرزوی سلامتی می کنیم؛ اما این که کشور مقصدش را از دید مردم ایران پنهان می کنند، اثر روانی بسیار بدی بر روی مردم دارد. قطعاً نمی توانند ادعا کنند که مسائل امنیتی در میان است چرا که کشور مقصد می داند و در جریان جزئیات است و حتی شماره اتاق بستری را هم می دانند ولی مردم ایران نمی دانند که مسؤول بلند پایه کشورشان در کجای این دنیاست! "
 
پایگاه خبری تحلیلی الف نیز با انتشار مطلبی تحت عنوان "بیماری آیت‌الله نگران‌کننده است؟" به شایعات مطرح شده درباره سرنوشت هاشمی شاهرودی دامن زد.
 
سوالات درباره سرنوشت نامعلوم هاشمی شاهرودی از این رو مطرح می‌شود که هنوز شبهات مربوط به مرگ اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت ایران به درستی پاسخ داده نشده‌اند.
 
فائزه هاشمی دختر هاشمی رفسنجانی در روزهای گذشته اعلام کرد که شورای امنیت ملی ایران جلسه‌ای با حضور همه اعضای خانواده هاشمی و برخی از اعضای شورای عالی امنیت برگزار کرده و در آن جلسه به خانواده هاشمی گفته شده که در بدن رفسجانی 10 برابر حد مجاز مواد رادیو اکتیو کشف شده است.
 
فائزه هاشمی به «اعتمادآنلاین» گفت: «در این جلسه به ما اعلام کردند که بررسی نشان می‌دهد که در بدن پدر 10 برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است. البته اعلام کردند که در بدن مادر 3برابر حد مجاز و در بدن خواهرم فاطمه نیز 1 برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است و البته به ما اعلام کردند که دلیل فوت این نبوده است.»
 
سید محمود هاشمی شاهرودی که در 24 مرداد 1327 در نجف به دنیا آمد، در 23 مرداد 1396 با حکم رهبر ایران به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، جانشین اکبر هاشمی رفسنجانی شد. او از سال 1373 عضو شورای نگهبان بود. او همچنین به مدت یک دهه ریاست قوه قضائیه ایران را بر عهده داشت.
+62
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  freedom of the press - تهران، ایران

  یا اسراییل رفته یا آمریکا ‌و یا به سلامتی کلا منقرض شده
  11
  158
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  ۴۱
  اسپیسر - لندن، انگلستان

  چرا نرفته مشهد تو حرم شفا بگیره؟ کاری که به مردم توصیه می کنه.
  9
  123
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
  ۵۶
  برف نو - دوسلدورف، آلمان

  این آخوند گوربگور شده چرا نرفته مشهد از امام رضای یاری دهنده شفا بگیره.
  10
  94
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  ۴۶
  tom28 - تهران، ایران

  همون جایی که حاج آقا مجتبی خامنه ای تشریف برده بودن تا بچه دار بشن و حاج سعید امامی و یک لشگر محافظ و خدمه وندیمه در خدمتشون بودن و مردم بدبخت ایران ۹میلیون پوند خرجشونو دادن. همونجایی که همه آخوندها میرن تا درمان بشن و مواجبشونو بگیرن و پولهای غارت کردشونو در بانکها بزارن و سرمایه گذاری کنن. همونجایی که کودتای ۲۸ مرداد برنامه ریزی و اجرا کرد و انداخت گردن آمریکا. بله درست حدس زدین. انگلیس
  7
  52
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
  ۷۶
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان

  در بدن رفسجانی ۱۰ برابر حد مجاز مواد رادیو اکتیو کشف شده است. دقیقا همان کاری که رژیم روسیه با مخالفانشان کرده یعنی رژیم ایران بوسیله روسیه اداره میشود
  9
  45
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  رفته با الاغ هاى وحشى مجمع تشکیل بده و مصلحت مملکت رو طراحى کنه!
  7
  32
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
  ۶۱
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  اینا توصیه میکنن مردم برن قبر امام حسین و امام رضا ولی خودشون در بهترین بیمارستانهای جهان بستری میشن چون در باطن ذات خودشون میدونن که تلی از خاک و قبر و گنبد و بارگاه شفا نمیدهد ، این خزعبلات فقط برای سوار شدن بر مردم هست که اخوندا بیان میکنن
  5
  28
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
  ۴۹
  ordak - بن، آلمان

  [::برف نو - دوسلدورف، آلمان::]. فکر کردید اخوندها هم مثل ملت ایران احمقند که برند مشهد یا امام زاده الاغ ،این اصطبلها برای ملت است نه برای اخوند
  4
  28
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.