انفجار در سنت پترزبورگ روسیه؛ ۱۰ تن زخمی شدند

سوپرمارکتی در سنت پترزبورگ که انفجار در آن روی داده است گزارش ها حاکی است روز چهارشنبه و در سوپرمارکتی در سنت پترزبورگ روسیه، انفجاری روی داده و ۱۰ تن زخمی شده‌اند.
 
به گزارش رسانه‌های روسیه و به نقل از مقامات امدادی سنت پترزبورگ، یک وسیله انفجاری حاوی ۲۰۰ گرم ماده منفجره در بخش نگهداری کیف مشتریان در فروشگاه، منفجر شده است.
 
این گزارش‌ها می‌گویند که ۹ تن از مجروجان به بیمارستان منتقل شده‌اند، اما نفر دهم ترجیح داده است به بیمارستان نرود.
 
هنوز شخص یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. اما مقامات روسیه گفته‌اند که این رخداد را «تلاشی برای کشتار دسته‌جمعی» تلقی می‌کنند.
 
کمیته تحقیق و بررسی، تیمی از کارشناسان را برای تحقیق به منطقه اعزام کرده است. سنت پترزبورگ در ناحیه کالنینسکی در شمال غربی روسیه واقع شده است.
 
روسیه پیشتر اعلام کرده بود چند روز پیش و با کمک سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، نقشه شماری از بمب گذاری‌ها در سنت پترزبورگ را خنثی کرده است.
 
بنا بر اعلام کرملین این مظنونان قصد داشتند در کلیسای کازان و شماری دیگر از اماکن پرجمعیت سن پترزبورگ بمبگذاری کنند.
 
ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه از همین رو، تماسی تلفنی با دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا داشت و بابت این کمک از او سپاسگذاری کرد.
 
ولادیمیر پوتین همچنین به دونالد ترامپ اطمینان داده که سازمان‌های امنیتی روسیه همچون گذشته هر گونه اطلاعات در مورد تهدیدهای تروریستی را در اختیار آمریکا بگذارند.
 
سرویس امنیت فدرال روسیه، اف‌اس‌بی، روز جمعه اعلام کرد هفت مظنون مرتبط با داعش را دستگیر کرده که قصد داشته‌اند در تعطیلات آخر هفته آینده به حملات تروریستی در سن پترزبوگ دست بزنند.
 
در ماه آوریل و در جریان بمب گذاری در متروی سنت پترزبورگ، ۱۶ تن کشته و بیش از ۵۰ تن زخمی شدند.
+30
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.