وزیر خارجه بحرین: ایران باقی می‌ماند ولی جمهوری اسلامی رفتنی است

خالد بن احمد آل خلیفه - وزیر خارجه بحرین وزیر امور خارجه بحرین روز سه‌شنبه پنجم دی‌ماه در یک رشته توئیت، نظام جمهوری اسلامی ایران را مورد انتقاد قرار داد و نوشت که «ایران باقی می‌ماند ولی جمهوری اسلامی، رفتنی است».
 
شیخ خالد بن احمد آل خلیفه پس از پیام یاد شده، نوشت: «جمهوری اسلامی و پیروانش می‌دانند چه کسی در مقابل پروژه پَست توسعه‌طلبانه‌شان ایستاده و توطئه می‌چیند، خداوند پادشاه و مردان وفادارش را حفظ کند».
وی در پیام بعدی خود نوشته است: «من فرصت را از دست نداده و باز هم تکرار می‌کنم، که ایران ماندگار است اما جمهوری اسلامی وضعیتی غریب، اضطراری و چیزی موقت است».
وزیر خارجه بحرین در توئیت بعدی خود نوشته است: «اگر جمهوری اسلامی از واژگان ما خوشش نمی‌آید، برود آب دریا را سر بکشد و سرش را به چهار دیواری بکوبد. ما و برادران‌مان پای حرف‌مان ایستاده‌ایم و جلوی پیروان‌شان و پروژه‌شان را می‌گیریم».
شیخ خالد بن احمد آل خلیفه پیشتر روز ۲۱ دسامبر هم توئیت کرده بود: «ایران ماندگار است و جمهوری اسلامی موقت». وی روز ۲۰ دسامبر هم این پیام را به زبان انگلیسی توئیت کرده بود: «سازنده نیست که با آمریکا سر مسائل حاشیه‌ای وارد جدل شویم چرا که ما در حال جنگ با خطر واضح و موجود فاشیسم دینی، جمهوری اسلامی هستیم».
مناسبات ایران و بحرین پس از آغاز نارضایتی‌ها در کشورهای عرب موسوم به «بهار عربی» در سال ۲۰۱۱، دچار تنش زیادی شده است. رابطه دو کشور از زمان حمله یک گروه تندرو اسلامگرا به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد قطع شده است.
 
منامه در سال‌های اخیر بارها ایران را به سازماندهی گروه‌های شبه‌نظامی در این کشور و انجام عملیات تروریستی متهم کرده است، امری که ایران تکذیبش می‌کند.
 
دولت بحرین اوایل سال جاری خورشیدی اعلام کرد که یک گروه «تروریستی مرتبط با سپاه پاسداران» را شناسایی و اعضای آن را بازداشت کرده است. به گفته منامه، این گروه در حمله به اتوبوس نیروهای پلیس نقش داشته است، ایران اما چنین اتهامی را «واهی و بی‌اساس» خواند.
 
بحرین زمستان گذشته نیز سه نفر از شیعیان این کشور را که متهم به قتل سه نفر از نیروهای پلیس بودند اعدام کرد. این اعدام‌ها برای اولین بار در دو دهه اخیر بود که در بحرین رخ می‌داد و به اعتراضاتی نیز در این کشور انجامید.
+323
رأی دهید
-48

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  karkas - اصفهان، ایران

  همین مونده بود توی چاقال بگی! اسلامتان نابود باد
  159
  42
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
  ۸۳
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  ببند اون دهن چلپاسه خورت رو عمری شپشو. تو غلط میکنی که نام ایران را میاری. این بار هر ایرانی یک ابولولوست.
  187
  37
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  این وهابی مرتجع ، خودش آنقدر ادار شتر میل کرده که شبیه سردار بشکه فیروزابادی شده است.
  158
  42
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  آش اونقدر شور است که حتی عرب هم فهمید! :o
  29
  162
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
  ۳۹
  Iranemaa - قم، ایران

  حرف حساب و منطقی
  35
  174
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶
  ۴۱
  Dara20 - تهران، ایران

  هرچند دوست دارم سر به تن‌ شما اعراب پلید نباشد اما مطمئن هستم رژیم فاسد اسلامی گرباد سیاهی بود که دیگر از وزش افتاده و خلاصه از میان می‌رود. آرزوی قلبی ما نابودی رژیم آخوندی و اسلام بطور یکجا و یکمرتبه در ایران است تا هم از زیر یوغ ملاها و هم از دست این دین وحشی عربی رها شویم.
  21
  169
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۰
  ۵۶
  Sepas - تهران، ایران

  پاشو از رو ان صندلی که وقت رفتنه حالا شاه یک اشتباه کرد خود مختاری بهتون داد ولی نه به قیمت اینکه ۹۰ درصد بحرینی ایرانیواصل را سر کوب کنی دیگه باید بحرین را به مردمش واگزا ر کنی نه به شماها مزدوران سعودی
  106
  37
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹
  ۶۱
  سلطنت طلب - ژوهانسبورگ، افریقای جنوبی

  خداوند ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس رو سالم و محفوظ نگه داره، ما خصومتی با همسایگانمون نداریم انها همسایه های ما هستند نه انها قابل حذف هستند و نه ما، تنها راه همکاری های کشورهای منطقه با هم هست ، تنها مشکل وجود بختک جمهوری اسـ... است ، با از میان رفتن اخوندها کشورهای منطقه دوباره مانند دوران شکوهمند شاهنشاهی ایران متحد خواهند شد . امنیت منطقه با همکاری میسر خواهد شد نه تهدید و ارعاب همدیگه
  28
  134
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳
  ۲۹
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  اعتراضی به اظهارات این آقای عرب ندارم.
  26
  112
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۰
  ۵۴
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  هم عقیدم باهات بحرین جان ;)
  23
  117
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
  ۴۲
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک

  آفرین بر این شیخ هوشیار و سخن دان. جمهوری اسلامی رفتنی است. این حقیقتی محرز و مسلم است که بنده را بهیچوجه سرد و گرم نمیکند. آنچه همواره بر قلب چنگ میکشد، فریبی بود که همه از این نقش مار خورده و ۴۰ سال مملکت و ملت را بر خاک سیاه نشاندند. به فرهاد آن خواننده پر صدا فکر میکنم که در دوران آن طاعون انقلابزدگی، ترانه محمدش از رادیو بدون وقفه پخش میشد و با این حدیث شروع میشد که: البلاد یبقی مع الکفر، ولا یبقی مع الظلم!! آنهمه انسان باورمند، معتقد و خوش باوری که به دین و حکومت دینی و عدالت باور داشتند و تمامشان دود هوا شدند. فرهاد در آلمان مرد و وصیت کرد سوزانده شود. الباقی مثل مرغ برای عروسی و عزا سرشان را بریدند و خوش شانس ترینها فرار کردند. با دیدن حقیقت یک حکومت دینی، که بجز جنایت و دزدی و جلادی هنر دیگری نداشت، حتی آنقدر شهامت نداشتند که همانند زنده یاد هما ناطق بلند بگویند: غلط کردیم و گند زدیم. القصه: اگر مطلب دین و اعتقادات دینی و ایدئولوژیکی را حل نکنیم، رفتن جمهوری اسلامی نوید هوای تازه نخواهد بود. قبل از هر چیز، باید ما عوض شویم. آنوقت است که همه چیز عوض میشود. خود دانید.
  20
  97
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۳
  ۳۱
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند

  حرف حساب جواب نداره اما نگاه حقارت امیز و از بالا به دیگران تنها و تنها به دلیل عقده حقارت شخصه که ماشالا هزار ماشالا به بعضی هم وطنان عزیز و گرامی سنگ تمام گذاشتند. ایران این همه ادم در منطقه کشت با دخالتهایش انگار نه انگار. این بیچاره یه نظر داد که اتفاقا مورد تایید 99.99% ایرانیهاست فش خورد.
  20
  105
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳
  ۴۰
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  نوچه های صدام هم همینطور فکر می کردن آخرش صدام پاچه خودشونم گرفت.اعراب ایرانی بزرگن وبزرگوار.خاک زیر پاشونم.اما از اعراب غیر ایرانی فقط ضجه ونفرین برمی آد وبس.اگر غیر از این بود اسرائیل نیم وجبی خونشون رو توو کاسه نمی کرد.
  35
  16
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۹
  ۴۰
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان

  شتران بینند در خواب پنبه دانه.
  50
  12
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۰
  ۴۱
  باباجان - لندن، انگلستان

  شاید هم بر عکس !
  37
  15
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۱
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  کاملا" با گفته های این وزیر خارجه بحرین موافقم . امیدوارام هرچه زودتر رژیم سر تاپا جنایت و توطئه گر اخوندی از بین برود و ایران سرجایش بماند !
  10
  46
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۱
  ۵۶
  Sepas - تهران، ایران

  اینقدر جو گیر نشید درسته که در ایران سختی هست این بخاطر سیاست غلت همین عربها و امریکایها انگلیس که ۴۰ سال به ما تحمیل شده که یک همچین روزی از دستمون در بیارن من هم موافق این وظع نیستم ولی اشتباه محض است با انقلابی دیگر چون از چاله به چاه افتادن و تکه پاره شدن ایران که مدتاست ارزو این و ان میباشد از من گفتن
  46
  17
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۴
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران
  از بلای جانکاه جمهوری اسلامی,به نیش عقرب جرار عرب پناه میبرم
  12
  28
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۹
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  با حرفهاش موافقم.
  10
  42
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۲
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  او این حرف را در جهت منافع ملت ایران نمی گوید.ملت ایران با سران نظام اسلامی و تئوری مزخرف اسلامی مسیله دارد.
  8
  5
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۲
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  ملت نادان اگه این شیخ ایران دوست بود چرا با توطعه از کشور آبا اجدادیشان جدا شدند . این عرب ایران ستیز به اندازه اخوندها از ایران و فرهنگ پارسی نفرت دارد. اینها حتی چشم دیدن رژیم شاه را هم نداشتند.‌ قرن ها این جزیره بخشی از خلیج فارس بود و حالا بیشرمانه خلیج ع....ر.....ب....ی نامیده می‌شود . این ملت فراموشکار در مقابل حرف های پوچ این بشکه عش و ضعف می‌کنند. شرم اوره .
  11
  14
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
  ۳۱
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. برای اینکه نمیخواد گدای یارانه 45 هزارتومنی باشه.
  5
  21
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::tiger.man - ریکیاویک، ایسلند::]. رژیم اخوندی باید نابود بشه ، اما نه از طریق ال سعود و شیخ های منطقه . نه خفت یارانه گرفتن از این دولت بی عرضه مقدسه و نه تن فروشی فرزندان این کشور به اعراب منطقه. ( همان کاری که با هزاران دختر و کودک سوری پناهجو می‌کنند )۰
  8
  14
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.