اعتراض دو فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی به حمله به کنیسه‌های شیراز

گزارش ها می گوید مهاجمان به کتاب مقدس یهودیان در این کنیسه ها بی احترامی کرده اند. در واکنش به حمله و تعرض به دو عبادگاه یهودیان در شیراز، دو نهاد مربوط به یهودیان در شرق و غرب آمریکا در بیانیه مشترکی، این اقدام را محکوم کردند.
 
دو فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی در نیویورک و لس آنجلس در یک بیانیه مشترک که نسخه ای از آن در اختیار صدای آمریکا قرار گرفت، مراتب نگرانی عمیق خود را از واقعه اخیر حمله به این عبادتگاه‌های یهودیان در شیراز و بی احترامی و تخریب کتاب‌های دینی در آن محل، ابراز داشتند.
 
در روزهای اخیر برخی رسانه ها گزارش دادند که گروهی، به دو کنیسه در شیراز حمله کردند. گفته شده که «کنیسه حاداش» و «کنیسه کاشی» هدف این حمله‌ها بوده است. آنها ضمن تخریب، چند تورات را از بین بردند و بی احترامی کردند.
 
دو فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی در نیویورک و لس آنجلس در بیانیه مشترک شان، یادآور شده اند: با در نظر گرفتن این واقعه علناً ضد یهودی، ما از مقامات جمهوری اسلامی ایران می خواهیم تا ما را از حمایت از همه عبادتگاهها و اعضای جامعه یهودیان ایران مطمئن سازد و مرتکبین این عمل جنایتکارانه را به دست عدالت بسپارد.
 
شیراز از شهرهایی است که پیش از انقلاب سال ۵۷ ایران، بیش از ده هزار یهودی در آن زندگی می کرد اما در سالهای اخیر این تعداد به کمتر از دو هزار نفر رسیده است.
+72
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  karkas - اصفهان، ایران
  امیدوارم کنیسه ها و مساجد و کلیساها به توالت عمومی تبدیل بشوند که حداقل به یه دردی بخورند
  36
  23
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
  ۲۹
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  خدا ریشه فرقه فاسد و خون آشام اسلام را بسوزاند.امین
  10
  46
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۴
  ۵۵
  liberté - مونترال، کانادا
  خیلی خوب کاری کردن. به امید تخریب تمام مساجد و کلیسا ها و کنیسه ها و امام زاده ها تمام مظاهر مفت خوری و مردم فریبی و خدافروشی.
  8
  16
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹
  ۳۹
  universe123 - لندن، انگلستان
  علت؟؟؟
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.