هشدار تند خامنه‌ای به احمدی‌نژاد :کسانی که همه امکانات کشور دستشان بوده حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه ۶ دی، افرادی را متهم کرد که «کار دشمن را در داخل انجام می‌دهند» و گفت: «کسانی که همه امکانات کشور دستشان هست یا بوده حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند.»
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی این مطلب را بامداد چهارشنبه در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد.
 
علی خامنه‌ای در سخنان خود از فرد یا افراد مشخصی نام نبرد اما این اظهارات پس از آن بیان می‌شود که محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران، به همراه نزدیکان خود، در پی رویارویی با مشکلات دادگاهی و قضایی، با قوه قضائیه دچار درگیری لفظی شده و حالت اپوزیسیونی به خود گرفته‌اند.
 
علی خامنه‌ای در سخنان تازه خود گفت: «این‌ها دشمن را شاد می‌کنند به قیمت ناامید کردن مردم و نسل جوان؛ بخصوص کسانی که همه امکانات مدیریتی، یا امروز دستشان است یا دیروز دستشان بوده، فرقی نمی‌کند؛ تمام امکانات دست این‌ها بوده یا هست و آن‌وقت به قول فرنگی‌مآبان، نقش اپوزیسیون به خود می‌گیرند.»
 
آیت‌الله خامنه‌ای افزود: «این کسانی که کشور در اختیارشان هست یا بوده دیگر حق ندارند علیه کشور حرف بزنند. اینها باید پاسخگو باشند.»
 
او در ادامه گفت: «بنده‌ای که امکانات در اختیارم است نمی‌توانم مدعی باشم، باید پاسخگو باشم که چه کردم با این امکانات. به جای اینکه پاسخگویی کنم، نقش مدعی را علیه این و آن بازی کنم، مردم قبول نمی‌کنند این را. حالا ممکن است کسی فکر کند در مردم تأثیر می‌گذارد. مردم هم آگاهند و نمی‌پذیرند این را.»
 
رهبر جمهوری اسلامی تأکید کرد: «این‌ها تقوا ندارند؛ آن کسانی که کار دشمن را در داخل انجام می‌دهند تقوا ندارند. این‌ها دینشان سیاسی است؛ به‌جای آنکه سیاستشان دینی باشد، دینشان سیاسی‌کاری است.»
 
این اظهارات پس از آن بیان می‌شود که محمود احمدی‌نژاد گفته است که «مردم» صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، را «نمی‌خواهند» و «فریاد مردم از ظلم برخی عناصر قضایی به آسمان است».
 
رئیس جمهور پیشین ایران همچنین پیش از این در نامه‌ای به علی خامنه‌ای از عملکرد قوای سه‌گانه کشور انتقاد کرده بود.
 
آیت‌الله علی خامنه‌ای روز چهارشنبه در ادامه سخنانش گفت: «اینکه برداریم همین‌طوری بی‌هوا این قوه و آن قوه را بدون هیچ تمییزی محکوم کنیم، اینکه هنری نیست. هر بچه‌ای هم می‌تواند سنگ بردارد و شیشه‌ها را بشکند؛ اینکه هنری نیست. هنر این است که انسان منطقی و منصفانه حرف بزند و برای قدرت‌یابی حرف نزند و خدا را در نظر داشته باشد.»
 
او در ادامه با ذکر این‌که « تهمت و لجن‌پراکنی حرام است»، افزود: «نمی‌شود که انسان یک دهه همه‌کاره کشور باشد، بعد در دهه بعدی تبدیل شود به مخالف‌خوان کشور.»
 
پرونده‌های قضایی سه تن از نزدیکان احمدی‌نژاد که در دولت‌های قبلی او دست‌اندرکار بودند هم‌اینک با اتهامات مالی و غیره در دست بررسی است و همین امر انتقاد شدید احمدی‌نژاد و نزدیکان او در وضعیت کشور را در پی داشته است.
 
در ادامه همین روند، آقای احمدی‌نژاد در یک متن مفصل که روز یکشنبه چهارم دی در سایت «دولت بهار» منتشر شد، خواستار «تعطیل کردن بازداشتگاه‌های اختصاصی»، «انحلال حفاظت اطلاعات قوه قضائیه» و «منع کامل مقامات قضایی از دخالت در امور سیاسی و اتخاذ مواضع سیاسی» شد.
 
شماری از منتقدان محمود احمدی‌نژاد می‌گویند چرا وی در دوران ریاست جمهوری‌اش در مقابل اقدامات قوه قضائیه و سرکوب‌های سال ۱۳۸۸ سکوت کرده بود.
 
اظهارات کم‌سابقه علی خامنه‌ای مبنی بر «پاسخگو» بودن «کسانی که کشور در اختیارشان هست یا بوده» در حالی بیان می‌شود که با وجود اطلاع‌رسانی مکرر نهادهای مختلف در جمهوری اسلامی در خصوص تخلفات گسترده دولت‌های احمدی‌نژاد و خسارت‌های فراوان اقتصادی که در آن دوره به ایران زده شد، رهبر جمهوری اسلامی تاکنون در این زمینه سکوت پیشه کرده بود.
 
در موضوع سرکوب‌های معترضان به نتیجه اعلام‌شده انتخابات ۸۸ نیز که در آن، احمدی‌نژاد با مخالفان درگیر شده بود، آیت‌الله خامنه‌ای اعلام کرد که «نظر آقای رئیس جمهور [احمدی‌نژاد] به نظر بنده نزدیک‌تر است.»
+18
رأی دهید
-140

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  scandal - برلین، آلمان

  تو که متخصص تشخیص هستی، پس بما هم بگو که نوع پروستاتت چگونه است!؟
  10
  117
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  مدتی بود این مردک که خود را رهبر ایران کرده است گم و گور شده بود ولی دوباره سروکله نحسش پیدا شد! احمدی نژاد در ایران شخصیتی بود که کسی ایشان را به حد اینکه روزی ریس جمهور شود نمی شناخت . خامنه ای بود که احمدی نژاد را بر گزید و ریس جمهور دو دوره ایرانش کرد که در دوره دوم خامنه ای دستور داد کسانیکه مخالف احمدی نژاد هستند را سرکوب کنن که چندین نفر را کشتند به چندین نفر تجاوز جنسی کردن و کسانی را محکوم به زندان کردن و خیلیها را هم از کشور فراری دادن . حالا این برگزیده خامنه ای مخالف کسانی شده که توسط شخص خامنه ای بقدرت رسیده اند یعنی اینکه خامنه ای هر اقدامی یا هر نظری یا هر تحلیلی یا هرکس را بر گزیند عاقبتش میشود احمدی نژاد عاقبتش میشود ویران شدن سوریه عاقبتش میشود دشمنی با عربستان و میشود تحریم بیشتر کشور ایران.
  8
  129
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
  ۶۱
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  خودت چقدر پاسخ گو هستی علی چلاغ ؟ خیانتهای تو به کشور ، رانت خواری ها و سوء استفاده از منصب رهبری ، پاسخ گو نبودن نهاد های زیر نظر تو و فرار مالیاتی اونها رو کی باید پاسخ بده. دیگه موقع اون رسیده که چمدوناتو برداری بری روسیه
  13
  145
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
  ۴۱
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  عجب آش شلم شوربایى شده!؟ ملیجک از چشم سلطان صاحب فساد افتاد!! یعنى مموت پر!؟ یا همگى با هم پر !
  9
  121
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
  ۶۰
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  دوستان:شخص اقای خامنه ای موضع اپوزیسون را درغالب بصیرت٫فتنه٫اقتصاد مقاومتی وغیره علیه بقیه در حکومت دگم استفاده میکند٫ولی اقای احمدی نژاد تیر مشقی در میکند که با سرو صدایش رهبر راازُرده خاطر میکند ومیگوید اینطورنیست که تو میگویی انطور است که من نشخوار میکنم.گویند شخصی زنی زیبا داشت ویک روزایستاده روبه قبله می شاشید وملایی خبیث با نقشه اوراتعقیب کرد و دید و گفت زن شماطلاق است چون رو به قبله شاشیده اید.مرد مسکین زن خود را بخاطر فتوای ملا طلاق داد٫ وبعدا ملا با زن این مرد ازدواج کرد.مرد بینوا رنجان بود تا اینکه دید یک روزی ملا ایستاده به سمت قبله میشاشد٫مرد جار و حوار کرد که زن ملا بخاطر این کار طلاق است.ملا گفت درسته که من رو به قبله ایستاده میشاشیدم ولی(باپوزش)من سرش را به سمت چپ گرفته بودم.حال حکایت خامنه ای هست که ملت راهر روز به نوعی میدواند وبرای سیه روزی مردم هر روزجوابی دارد.
  4
  51
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  هر کی میخوره نون و پنیر ، تو برو یه گوشه بمیر! :o
  5
  43
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
  ۳۹
  Iranemaa - قم، ایران

  سید علی جان ، تو کسی بودی که این اغا را با تقلب به ریاست جمهوری رساندی و در دور اول انتخابات سال 84 که رقابت بین هاشمی و کروبی بود با تقلب کروبی را کنار گذاشتی و انتخابات به دور دوم رفت و خوب میدونستی مردم از هاشمی متنفرند و تا احمدی نژاد رییس جمهور سود
  6
  48
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
  ۳۹
  Iranemaa - قم، ایران

  . جناب سید علی ،با خدعه و کلک هاشمی رهبر شدی و در نهایت هم کوسه را در اب خفه کردی و چون دیگر نظرش به نظر تو نزدیک نبود و دو دوره با کلک و تقلب تو، محمود به بالاترین مقام اجرایی کشور رسید کسی که نظرش به نظر تو نسبت به نظر کسی که رهبرت کرد نزدیکتر بود. جناب سید علی ، خوب میدونی مردم هیچ وقت به کاندیدی که تو و سپاه و بسیج ازش حمایت کنید رای نمی دهند به همین خاطر دستور تقلب را صادر کردی و حالا احتمالا در پی نقشه برای قتل محمود هم هستی و در نهایت یه بلایی سرش خواهی اورد . ما منتظریم که یه روزی هم نوبت خودت بشه جناب ظالم ،امیدوارم که به مرگ طبیعی نمیری ،به امید ان روز.
  5
  49
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
  ۶۲
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  « تهمت و لجن‌پراکنی حرام است» ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خوب مردیکه وقتی سال 88 مموتی همه را بباد تهمت و افترا گرفته بود اعتراضی نکردی و گفتی که نظر مموتی به تو بیشتر نزدیکه !! حالا داره حرام رفتار میکنه؟؟؟؟؟ لعنت بر کسی که شماها را پس انداخت. باد.
  4
  39
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  ۴۱
  Dara20 - تهران، ایران

  این مردک دون مرتبه ۳۰ سال یکی از خودکامه‌ترین ، دیکتاتور‌ترین ، بی‌ شرم‌ترین جانوران جهان بوده و نه‌ تنها به هیچ یک از مردم و نهادهای رژیم پاسخگو نیست بلکه خود و اطرافیانش او را رسماً غیر پاسخگو می‌‌نامند که فقط به خدا پاسخ باید بدهد!!! حال این عجوزه صحبت از پاسخگوئی میکند!!! چلاق علی‌ تو فقط بمیر.
  4
  29
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران
  کثافت,منتخب خودت بود و بخاطرآن دها نفر را بکشتن دادی,دیگه زرت و پرت نکن و منتظر سقط شدن باش
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۷
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  بالاخره خامنه ای ترکید و نظر داد.گرچه نظرش باو نزدیکتر بود!؟
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.