زلزله بار دیگر تهران و کرج را لرزاند

یکی از خیابان های تهران پس از زمین لرزه هفته گذشته (عکس از آرشیو)  گزارش‌های رسیده از ایران حاکی است که زلزله ای به بزرگی ۴.۲ریشتر بامداد روز چهارشنبه ششم دی تهران را لرزاند.
 
به گزارش خبرگزاری‌های ایران، این زلزله در کرج، شهریار، رباط کریم و اسلامشهر نیز احساس شده است.
 
به گزارش ایسنا، کانون این زمین‌لرزه در عمق ۱۲ کیلومتری زمین و در ۴ کیلومتری ملارد در استان تهران، هفت کیلومتری مشکین دشت در استان البرز و هفت کیلومتری صفا دشت در تهران استان تهران بوده است.
 
مرتضی اکبری، معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور، در خصوص این زلزله اظهار داشت: «این زمین‌لرزه مربوط به گسل مشکین‌دشت - اشتهارد است و در ساعت ۵۴ دقیقه بامداد امروز در عمق ۱۲ کیلومتری زمین رخ داد.»
 
وی می گوید، این زلزله از جمله پس‌لرزه‌های زمین‌لرزه ۵.۲ ریشتری هفته گذشته در تهران و البرز بود.
 
محمدحسین مقیمی، استاندار تهران نیز در گفت وگو با ایسنا از آماده‌باش «کلیه نیروهای امدادی و انتظامی و خدماتی تهران» خبر داد.
 
استاندار تهران از شهروندان خواسته است تا « آرامش خود را حفظ کنند و به موارد ایمنی که در این موارد لازم است رعایت شود توجه داشته باشند و از شتابزدگی و حرکت خودروها در معابر خودداری کنند.»
 
در همین زمینه، سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور گفت که این زمین لرزه خسارت جانی و مالی به همراه نداشت.
 
چهارشنبه گذشته زلزله ای به بزرگی ۵.۲ درجه استان تهران را لرزاند. این زمین لرزه در استان‌های گیلان، البرز، قم، مرکزی و قزوین نیز احساس شد.
+34
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Mohsen1000 - فرانکفورت، آلمان

  روسیه از مدتی پیش یک سری آزمایشهای گسلهای زیر زمینی جهت وقوع زلزله را شروع کرده ؍تا از این طریق به جهانیان گوشزد کند که هنوز یک ابر قدرت است. این آزمایشات از دید دستگاههای اطلاعاتی غربی مخفی نیست و آنان اینگونه آزمایشات را دنبال می کنند. روسها با پخش و وارد آوردن امواج بخصوصی با طول موج معین ؍ در بین گسلهای زیر زمینی ارتعاشاتی را بوجود می آورند که در حالت رزونانس ؍ زمین می لرزد و باعث خرابی و کشته شدن افراد زیر آوار می شود. این امواج را می توان هدایت نمود؍بدین طریق که میتوان آن را برنامه ریزی نمود که درفاصله معینی انرژی خود را تخلیه کند. بدینگونه است که روسها از طریق یکی از مراکز مخفی خود که در حوظه دریای مدیترانه است آن را به سمت گسلهایی که سطح زمینهای ایران بر روی آن قرار دارد هدایت می کنند.آنان به خوبی می دانند که اگر اینگونه آزمایشات را برگسلهای کشورهای دیگر انجام دهند با واکنش تند وچه بسااعلام جرم از طرف آن کشورها مواجه خواهند شد٫ پس آزمایشات را بر سرزمین ایران؍ سرزمینی که می دانند کسی از آنان باز خواست نمی کندانجام می دهند.
  67
  46
  ‌سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Mohsen1000 - فرانکفورت، آلمان
  در ادامه:. پس از تخلیه امواج درگسلهای زیر زمینی بخشی از امواج به سطح زمین می رسند و با تداخل با دیگر امواج مقناطیسی (حالت اینتر فرنس) به صورت نور دیده می شوند.
  43
  42
  ‌سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  abulolo al majoosi - برنو، چک

  محسن جون ما که نفهمیدیم چى گفتى داداش. ولى خدا ازشون نگذره
  9
  60
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  tomy98989898 - منچستر، انگلستان

  آقا محسن ١٠٠٠ عزیز از فرانکفورت، عزیزم شما یا ترک کن یا ساقی ت رو عوض کن. یا درهم نزن. این مسایل رو رعایت کن، هم خوب میخوابی، هم پرت و پلا نمیگی. توی اوقات فراغت هم یه کوچولو مطالعه کن. از منابع درست و از اهل فن درست. زیاد هم تو شبکه های اجتماعی نچرخ. به زندگیت برس.
  37
  69
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  piki82 - تورین، ایتالیا

  از کجا* در میاری این اراجیف رو ?
  12
  36
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Pezhman - وین، اتریش

  جان میلیونها هم میهن تهرانی در خطر است. و هیچکس جوابگو و به فکر یک پنجم جمعیت ایران که در این روستای بزرگ تلمبار شده اند نیست. اگر نمایندگان مجلس بفکر مردم بودند و بجای لبنان و یمن و سوریه و فرستادن گنبد طلا برای عراق کمی خود را مسئول بهبود وضع مردم میدانستند امروز هموطنان تهرانی مانند مردم ژاپن در خانه های ضدزلزله زندگی میکردند. سالها پیش تصور میکردم به مرور زمان و آمدن تکنولوژی جدید، کم کم، استاندارهای جهانی، ما را بدنبال خودش خواهد کشید و شاهد روزی خواهیم بود که ساختمانهای محکم و نو ساز جایگزین بناهای قدیمی و سست خواهند شد. زهی خیال باطل، بسی اندیشه محال. برای این پیسترفتها سیستم مردمی و آزادی احزاب و مجلسی واقعی و البته سکولاریسم لازم است
  5
  46
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این همه دعا صدقه زیارت و نماز یعنی کشک ؟ خدا بزارش رو سایلنس بزار مردم بخوابند. بد بختی اینه که حتی یه آخوندم تو این همه زلزله کشته نشده.
  7
  52
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::Mohsen1000 - فرانکفورت، آلمان::]. این حرفها تماما خزعبلات بی اساس است.اگر منبع معتبری برای این حرفها دارید اینجا اعلام کنید وگرنه پیشنهاد میکنم بقیه این .....را بصورت داستانی علمی تخیلی در جایی منتشر کنید شاید پیشنهادی از سوی یک فیلمساز درجه ۳ از اروپا (و نه هالیوود) دریافت کردید.
  3
  5
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  shaboruz - پاریس، فرانسه
  من شنیدم این زلزله ها به وسیله سلاح هارپ برای باج گیری داره تولید میشه خداوکیلی ملت گیج وویجی داریم شب زلزله آتیش روشن میکنن میزقصن فردای زلزله تو جاده شمال پلاسن پس فردای زلزله ام جک میسازن میخندن فکر میکنم اگر این مصیبت برای فرانسویها پیش میومد چقدر دولت رو برای توضیح زیر فشار میگذاشتن شوربختانه ملت ملنگی هستیم :(
  2
  9
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  حامد اندونزی - اندونزی، اندونزی
  فرانکفورت المان. خودت داری میگی پروژه مخفی روسیه، این چه پروژه مخفیه که تو با خبری!
  6
  4
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  تهران به شدت زیر ساختهای فرسوده ای داره و هر لحظه میتونه فاجعه ای بالقوه اون رو تهدید کنه ، البته یه چیز دیگه هم دخیله و اون گمراهی و شرک و قبر پرستی قومی هست که حاضر نیست سخن حق رو بشنوه، شاید خدا تصمیم گرفته ملتی جدید پدید بیاره و مردم قبر پرست و خرافه گراه رو با غضب خودش نابود کنه ، و زمین رو از لوث وجود مشرکین پاک کنه. ( همه مردم تهران منظورم نیست ، خدا پرستان و ادمهای شریف زیادی هم در این میان هستن )
  10
  5
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. اون خدای خیالی تو اولا غلط کرده.دوما این خدایی که میپرستید چقدر خونخوار و ظالمه؟بیشتر شبیه خدایان وایکینگ ها هست.همش دنبال تنبیه و کشتار و انتقام.چطور اینقدر اخلاق انسانی دارد؟ ببینم این خدای تو چرا به داد بچه های معصوم و بیگناه لااقل نمیرسه که گوشه کنار این دنیا یا گرفتار بیماریهای دردناک لاعلاج سرطانی و یا سوختن در آتش یا زیر سنگ و خاک خاک زلزله دفن میشن؟ اونها هم باید شکنجه و تنبیه شن؟. چون اینجور موجود تخیلی و بیمصرفی ساخته ذهن بشر ابله و ترسوی هزران سال پیش بوده.
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.