ای کاش کسی در دنیا متوجه این ماجرا نشود/ به دختر بچه ۱۰ ساله چه کار دارید؟!

عکس تزئینی استعصر ایران؛ جعفر محمدی 
آنچه در کشور ما "خبر" ، "مسأله" و گاه حتی "بحران" می شود، بعضاً چنان شرم آور و مضحک است که هر ایرانی وطن دوستی آرزو می کند که مردم دیگر کشورها، ندانند بین ما چه می گذرد!
 
آخرین نمونه اش، جنجالی است که برخی رسانه ها با عنوان "حضور یک دختر ایرانی بی حجاب در مسابقات ژیمناستیک مالزی" به راه انداخته اند و حتی کار به رئیس فدراسیون مربوطه و حراست و وزارت ورزش و جوانان کشیده است. حرف های رئیس فدراسیون ژیمناستیک را در این باره بخوانید:
"متاسفانه مجبور هستیم با این قضیه برخورد انضباطی کنیم و با تصمیم کمیته انضباطی کاری که باید انجام شود را به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ خواهیم کرد. این اتفاق آنقدر منحصر به فرد است که شگفتی خود ما را نیز در بر داشته است. من فکر می‌کنم که بهتر است افراد یاد بگیرند اقداماتی را که می‌خواهند انجام دهند از حوزه‌ قانونی پیگیری کنند و بعد آن را انجام دهند."
 
هر کس تیترهای بعضی رسانه ها و اظهارات رئیس فدراسیون را بخواند تصور می کند که فاجعه ای رخ داده است و کنجکاو می شود که بداند چه شده است؟
 
کل ماجرا این است که عکسی از یک دختر بچه 10 ساله در حال انجام ورزش ژیمناستیک منتشر شده است!
حالا یک عده شایعه کرده اند که عکس در مسابقات مالزی گرفته شده و پدرش -که اتفاقاً رییس هیات ژیمناستیک شهرستان فردیس است - می گوید: مالزی نبوده، ارمنستان بوده، مسابقه رسمی نبوده بلکه تمرینی بوده در حاشیه یک سفر خانوادگی و مختلط هم نبوده بلکه در سالنی بوده که اتفاقاً فقط دختران در آن حضور داشتند.عکس را هم از داخل موبایل شخصی ام درآورده و بی اجازه منتشر کرده اند.
 
اصلاً مسأله این نیست که این عکس مربوط به کجاست و قضیه چه بوده است؟ دقت کنید: کل ماجرا درباره یک دختر بچه 10 ساله است!
 
واقعاً خجالت آور نیست؟ احضار یک بچه 10 ساله به کمیته انضباطی فدراسیون و ارجاع پرونده به حراست و وزارت ورزش و جوانان؟!
 
کم مردم دنیا را به ایران و ایرانی خندانده اید و چهره مان را بد کرده اید؟ این رفتارها بدوی و زشت و زننده چه معنایی می دهد؟ بازی کردن با روان یک کودک 10 ساله ، آن هم در سطح ملی با کجای دین و انسانیت و اخلاق همخوانی دارد؟! تازه اگر اظهارات پدرش - که عکس را از داخل گوشی اش درآورده و بی اجازه منتشر کرده اند - درست باشد که قضیه شرم آورتر هم هست.
بد نیست گاهی وقت ها یادمان باشد که خودمان هم خانواده داریم.
 
کشور و از جمله همین ورزش، درگیر هزاران مشکل و مصیبت ریز و درشت است، آنگاه برخی رسانه ها و بعضی مسوولان، درگیر این هستند که یک دختر بچه 10 ساله در خارج از کشور چه لباسی پوشیده است!
یکی از مصائب بزرگی که مانند طاعون بر جان ایران افتاده، واگذاشتن امور اصلی و پرداختن به موضوعات فرعی و بی اهمیت است؛ این ماجرا، فقط مشتی است نمونه خروار و خروارها!
 
دیگر نباید پرسید: "واقعاً به کجا می رویم؟" بلکه باید گفت:"واقعاً به کجا رسیده ایم؟!"
+135
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  اخوندا رو چه به فرهنگ و تمدن ، کاری کردین که مضحکه عالم شدین .
  6
  46
  ‌سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  whatever - کپنهاگ ، دانمارک

  آن روزی که ما با دست خودمان شاه را با همه کم و کسر هایش بیرون کردیم و قدرت, حکومت و ثروت کشور را به دست یک آخوند متحجر مانند خمینی که افکار پلید و کثیفش را راجع به لذت جنسی از دختران شیر خواره را همان موقع هم میشد خواند, دادیم چرا امروز تعجب میکنیم و خدا خدا میکنیم بقیه دنیا نفهمند و به ما نخندند؟ این رفتار این نظام اسلامی پی آمد طبیعی انتخاب ما در سال ۱۳۵۷ است و حقمان است که مزحکه دنیا باشیم. چشممان کور, دندمان نرم. اگر فردا یک انتخابات فرمایشی دیگر بگذارند باز هم به یک روباه مکار دیگر در لباس آخوندی رای میدهیم و گند کارهایشان که در میاید دعا میکنیم بقیه دنیا نفهمند.
  5
  46
  ‌سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  paydar22 - لاهه، هلند
  یک چیز خیلی جالب هست اگثریت مردم از دست حکمت بیزارند ولی با این وجود صداشون در نمیاد اگثر مردم چه روحانی و چه عوام اهل عشق و حالان در 10 محرم بارها و باره شاهد بودیم دختر و پسر نوحه خوانی که درش اهنکهای روز هم اجر میشه همشون کله رو کردن تو برف کون رو به اسمان واقعن ادم حیران میمونه این چه داستانی فقط خدا داند بس
  2
  16
  ‌سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  abulolo al majoosi - برنو، چک
  [::وهابى طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. وهابى طلب جون چرا اینقدر فیلم میاى؟. این که دین نباید قاطى سیاست بشه را میدونیم. ولى براى شناخت هموطنان عزیزى که شناختى از سلفیت و وهابیت ندارن باید عرض کنم که اونها دختران کوچک و زنان خود را روبنده میزنند ، باور کنید شیعه با اون همه خرافاتش در برابر تحجروهابى سلفى ها (که ایشان خود را مننتسب به آن میدانهد)خداست. وهابى طلب خودم اینجا سخت و سفت وایسادم و اجازه نمى دم سر کسانى که شناختى از سلفیت ندارن رو شیره بمالى.
  8
  5
  ‌سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ordak - بن، آلمان
  خب چرا سعید طوسی هم یک جنگوله به اسم حجاب به ....اویزان نمیکنه که کلاسهای قران به مکانهای امن تبدیل بشن؟خانواده فرماندهان سپاه زن و بچه هاشون در کشورهای عربی و اروپایی برای اقفریقای ها و عربها تله مگذارند و همیشه دنبال درشتترین ها هستند ،انجا صحبت حجاب نیست.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.