جنایت خونین به خاطر دختر و داماد

 مرد میانسالی که به‌ دنبال اختلاف‌های شدید خانوادگی، برادر داماد خود را فلج کرده و یکی از دوستان او را کشته بود در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میزمحاکمه ایستاد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از هفت سال پیش آغاز شد. بنابر مستندات موجود، آن روزها یک مرد میانسال در خانه‌اش هدف هجوم افرادی قرار گرفت که بعدها مشخص شد مهاجمان با وی رابطه فامیلی داشته‌اند. در این ماجرا یک نفر کشته و یک نفردیگر نیز معلول شده بود که درنهایت قضات شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران، متهم را به پرداخت دیه محکوم کردند. چراکه قتل به‌دلیل دفاع مشروع شبه عمد  و ضرب و جرح‌های پیش آمده نیز شبه عمدی تشخیص داده شد.
با این حال صبح دیروز متهم برای بار دیگر در دادگاه حضور یافت و مدعی شد که هیچ مالی ندارد که حدود 400 میلیون تومان به خانواده مقتول و مجروح بپردازد.

در جلسه محاکمه، قضات قاتل را به جایگاه فراخواندند که او گفت: آن شب به خانه‌ام حمله شده بود و من که باید از خودم دفاع می‌کردم یکی از مهاجمان را کشتم و دیگری را مجروح کردم. حالا فرد مجروح معلول شده است و نمی‌تواند کاری انجام بدهد، اما من هم توان پرداخت دیه را ندارم و درخواست دارم دیه را تقسیط کنید.
در پایان جلسه دادگاه، قضات وارد شور شدند تا حکم‌شان را صادرکنند.
+6
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.