لحظه برقراری اولین ارتباط ماهواره ای میان ایران و اروپا و پیام محمدرضا شاه پهلوی

+349
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  scandal - برلین، آلمان

  آیا من "حضرت" شنیدم؟! چند بار گوش کردم که فکر کنم که ایندفعه گوشم مشکل ندارد! وای بر من! راستی آنان هم به شاه حضرت میگفتند!؟ و اصلأ چرا از این اصطلاح حساس به کار گرفت و بعد از جستجو در ویکیپدیا حضرت اینگونه ترجمه شده: "حضرت کلمه ای است که مسلمانان برای احترام پیش از نام قدیسان و بزرگانشان به کار می برند. معنای لغوی کلمه، قرب یا حضور می باشد"! آیا نباید با این واژه ها یک کمی حساس بود که یک شاه مسلمان به یک کافر لقب حضرت دهد و آنهم در آن زمان که مردم شیفته و تشنه احترام به حضرات بودند!؟ منتظر پاسخ بدون اهانت به من هستم، به درود
  137
  37
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  rood120 - منچستر، انگلستان

  باز این وبسایت عکس این خوش تیپ را گذاشت و مثل این هست که یک میله داغ کردی تو آنجا شان ، بسوزد که هر روز محبوبیت این مرد هر چند که سال‌ها هست مرده و حتی جنازه اش هم در غربت هست بیشتر می شود و حتی پایه گذران انقلاب فاسد اسلامی هم اکنون اعتراف می کنند انقلاب کردن یک اشتباه بود . البته برای یک سری انسان های ساندیس خور که شرف شان را به پول های باد آورده و از راه اختلاس و کلاهبرداری و دزدی و آقازاده گرسنه خوب شد .
  53
  167
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  شاهی داشتیم که برابر بود با هرانسان نجیب ولی جای چنین انسانی را اخوندهای پر کردن که نه از نجابت و نه از انسانیت هیچی نمی دانستن !
  48
  167
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  درود بیکران به روح بزرگمرد تاریخ معاصر ایران محمد رضا پهلوى! یک موى گندیده اش میارزید به کُل گله آخوندهاى فاسد و خائن از اون عامل بیگانه هندیزاده بگیر تا آشغال کله ها و مفسدین و جانیان دیگرشون!
  46
  164
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  معلم فراری - کیف، اوکراین

  به شدت بدبینیهام به دنیا شروع شد وقتی کاملا متوجه شدم بعد از اونهمه عشق و خدمت و دلسوزی و کاردانی چطور دهها و صدها مورد دست به دست هم دادن تا چنین عاقبتی نصیب این مرد بشه و اونطور کفتارها به ناحق به جاش تکیه بزنن و دهها و صدها مورد دست به دست هم بدن تا دنیا بر وفق مرادشون باشه.واقعا تاثیر بسیار بدی روم گذاشت.
  41
  165
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  smart292 - ونکوور، کانادا

  درود بر خاندان ایران ساز پهلوى، ما هر چى میکشیم از اخوند ، مجتهد و اسلام است. به امید جابه جایى حرم هاى رضا از مشهد و معصومه از قم به عراق یا عربستان ، به امید سرنگونى هر چى اخوند و مجتهد دروغگو و دزد و مفت خور . پاینده باد ایران شاهنشاهى
  50
  141
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  smart292 - ونکوور، کانادا

  . درود دوباره بر خاندان ایران پهلوى ، شاه ایران خوشحال بود که تکنولژى جدید براى مردم ایران وارد کرده است. ولى خامنه اى خوشحال هست که مردم ایران در زلزله کشته میشوند و میگوید نعمت است. شاه ایران میگوید مردم من به من اجازه فروش نفت ارزان را نمى دهند ،ولى ،در این رژیم اخوندى ، نفت مجانى به روسیه و چین و سوریه ، کره شمالى، لبنان میدهیم ،چاه هاى نفت مشترک با قطر در پارس جنوبى را کاملا به روسیه واگزار کردیم و هر چى دلشان میخاهد نفت مجانى میبرند ، مرگ بر رژیم اجنبى اخوندى ایران
  52
  140
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  دوستان بسیجی های ضد ایرانی عرب پرست و ضد حکومت پهلوی ،،عزیزان محبوبیت رضا شاه کبیر و محمدرضا شاه فقط بخاطر خدمات انها نیست بلکه گند زدن و دزدی و اختلاس مسوولان و اقازاده ها و هدر دادن پول برای عربا و خرج میلیاردها دلار در حوزهای علمیه و مسایل مذهبی و موسسه های چون جامعه المصطفی که در جهت ترویج مذهب مندراوردی شیعه در60 کشور جهان شعبه دارد و کلی پول هدر میدهد هم میباشد که مردم نه تنها از اخوند بلکه از دینش هم بیزار شدند.
  54
  74
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  پاچه خاری ممنوع - دوبلین، ایرلند

  درود بر خاندان ایرانسل پهلوی و درود بر آستان مقدس آن مقام همام . اگر پهلوی نبود مخابرات هم نبود از بیانات حضرت ختمی مرتبت ارواحنا له الفدا محمد(ع)رضا شاه پهلوی قدس سره شریف
  188
  46
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  PAARISA - آمستردام، هلند

  [::scandal - برلین، آلمان::]. فرمودید , وای بر من !! بله وای بر شما که توانایی درک چیز هایی که میشنوید از احترام متقابل رو ندارید ! دول خارجی میگفتن شاه ! خود لغت شاه رو استفاده میکردن نه معادل اون در زبونشون , و همه مردم دنیا و دولشون میدونستن شاه فقط این یک نفر ! صد جای دیگه هم شاه داشت ولی در مناسبت بین الملل کسی به اونها نمیگفت شاه ! در ایران هم به همه سران کشور ها گفته میشد حضرت, از رییس جمهور مکزیک درب و داغون گرفته تا فرانسه متمدن ! حتما میشد لغت مناسب تری از حضرت که معمولا در اول اسم چاقو کشان مسلمان یدک کشیده میشه استفاده کرد , ولی اون موقع چهره اسلام به مدد همین شاه , نکبتی که امروز هست نبود ! فرمودید(یک شاه مسلمان به یک کافر لقب حضرت دهد) باید چی میگفت به نظر شما ؟ میگفت مردتیکه مهدورالدم این تکنولوژی و ماهوارت بخوره تو سرت ما جبرئیل داریم !
  29
  74
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  smart292 - ونکوور، کانادا

  مقایسه بکنید ۱۵ سال دوران طلایی شاه را با 39 سال رژیم آخوندی عرب ،آدم کش ضد ایرانی و دزد ، مردم ایران الان باید به خیابان بیایید و این عرب‌ها را سرنگون بکنید مرگ بر استبداد عرب دزد، مرگ بر آخوند و مجتهد عصر حجر که ایرانی را دارد نابود میکند
  40
  71
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک

  [::scandal - برلین، آلمان : دوست ارجمند، در تمامی زبانهای دنیا، نحوه استفاده برخی از کلمات با معانی لغوی و لغت شناسی آن کلمات همواره تباین و توافق ندارد. حافظ وقتی به حضرت دوست اشاره میکند، دوست را با کلمه حضرت مورد ستایش قرار می‌دهد. و یا هنگامی که عشق را حضرت عشق خطاب میکند، نظر بر جایگاه والا و بلند عشق دارد. محمد رضا پهلوی نیز در راستا و در پیروی از چنین استعاره ایی کلمه حضرت را در اینجا استفاده کرده و مخاطبینش را با التفات و دوستی حضرت خطاب میکند. با مهر و شفقت.
  218
  49
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  smart292 - ونکوور، کانادا

  . خمینی گور به گور شده همه چیز را از ایرانی‌ها گرفت ،در زمان شاه خدا بیامرز، ایرانی همه چیز داشت .اقتصاد ایران به قدری خوب و قوی بود که کارگران خارجی در ایران کار میکردند از هندی و پاکستانی و عرب و فیلیپین ، تا کشورهای آمریکا ، آلمان و فرانسه ، بلژیک هلند ،کانادا ، اسپانیا همه در ایران کار میکردند برای اینکه ما کمبود کارگر داشتیم و طبقه متوسط ایران در رفاه کامل بسر میبرد ، فقط یک سری آخوند مفتخور و مذهبی‌های تنبل بودند که دنبال کار نمیرفتند و با اشاعه خرافه پرستی در ایران به آخوند‌ها کمک میکردند و حتی آن‌ حاجی بازاری‌های رانت خور و خرافه پرست بودند که با اعتصاب هأیشان اقتصاد را فلج میکردند و دانشگاهها و مدارس را به تعطیلی میکشاندند.تا اسلام و مذهب حرف اول را در ایران بزند ما به هیچ کجا نخواهیم رسید . درود بر خاندان پهلوی
  39
  87
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک

  [::scandal - برلین، آلمان: سئوال دیگر شما را چنین باید پاسخ داد. بله. آنها نیز شاه را با کلمات : sire, (پادشاه) excellence (عالیجناب) majesté (اعلیحضرت) مورد خطاب قرار میدادند. با مهر.
  223
  49
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  smart292 - ونکوور، کانادا

  مصاحبه قدیمی شاه : "باید روزی برسد که یک ایرانی‌ از روزی که به دنیا می آید تا روزی که از دنیا می رود، در مقابل هر چیزی بیمه‌ شده باشد"
  43
  73
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  scandal - برلین، آلمان
  [::PAARISA - آمستردام، هلند::] با درود به بانوی ایران، که نه تنها با ملایمت به پاسخم جواب دادید، بلکه باعث خنده ام شدید! تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک: از راهنمایی تان بسیار خرسندم و مراقب خود باشید زیرا "ما" به دگراندیشان و "دگرنوشتان" محتاج هستیم، به درود!.
  25
  28
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  معلم فراری - کیف، اوکراین

  [::پاچه خاری ممنوع - دوبلین، ایرلند::]. خاندان ایرانسل پهلوی؟؟؟!!!مرگ خودت فکر کردی خیلی بانمکی نه؟ولی واقعیت محض اینه که شمای تفرقه افکن در پیشگاه مردم ایران منفورترین و چندش اورترین هستین.در ضمن پاچه خواری وقتی مفهوم پیدا میکنه که طرفی که پاچش خوارانده میشه صاحب قدرت باشه تا برای پاچه خوار منافعی داشته باشه.شمای نادان فرق عشق و پاچه خواری رو ندونسته اینجا به خیال خودت شکر میپاشی و چندش دیگران رو از خودت در میاری.
  35
  94
  دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::پاچه خاری ممنوع - دوبلین، ایرلند::]. خیار شور! با مزه، گوله نمک! بگو ببینم، لابد مخابرات کار شیخ فضل الله یه کاشانی بوده، یا شاید فکر میکنی خمینی تو پالونش مرکز سوئیچینگ با خودش اورد؟٠
  11
  36
  ‌سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Majid reza - ملبورن، استرالیا
  خدا رحمتش کند . ۵ دقیقه صحبت کرد ۱۰ بار درخواست دوستی ، برقراری ارتباط و درود و احترام گفت . حالا جنتی نیم ساعت فف فف میکنه نمی فهمی چی گفت یا خاتمی امام‌جمعه میره بالای منبر خشتک همه رو میکشه سرشون . احترام به ملت و‌ مردم هم زرشک .
  22
  36
  ‌سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.