آشنایی با روش تهیه کباب کوبیده نگینی

مواد لازم:
  • فیله مرغ ۵۰۰ گرم
  • جوز هندی (اختیاری) ۱/۳ عدد
  • پیاز ۵۰۰ گرم
  • جوش شیرین ۱/۸ قاشق چای خوری
  • گوشت (نیم کیلو قلوه گاه گوسفندی و نیم کیلو ماهیچه گوساله) ۱ کیلوگرم
  • زعفران به مقدار لازم
  • نمک به مقدار لازم
 
زمان تهیه ۹۰ دقیقه
زمان پخت ۶۰ دقیقه
 طرز تهیه:
۱ ابتدا دو نوع گوشت گوسفند و گوساله را پاک کرده و بشویید و یک ساعت اجازه دهید کاملا خشک شوند.سپس آنها را با هم مخلوط کرده و دوبار چرخ کنید.
۲ پیازها را پوست کنده و چرخ کنید و آب آنها را کامل بگیرید به طوری که اصلا آب نداشته باشند.کمی از آب پیاز را نگه دارید.نمک، جوزهندی و جوش شیرین را به پیاز اضافه کرده و پیاز را به گوشتی که از قبل دو بار چرخ شده اضافه کرده مجدداً یک بار دیگر چرخ کنید.
۳ سپس گوشت را در یک ظرف بزرگ بریزید و آن را با کف دست حسابی ورز دهید. برای این کار می‌توانید از غذاساز نیز استفاده کرده و به مدت ۵ تا ۷ دقیقه بگذارید تا گوشت حسابی کش بیاید.
۴ سپس به مدت ۱۵ دقیقه گوشت را در یخچال قرار دهید تا قدری سرد شود. سپس از گوشت تکه‌هایی به وزن ۱۰۰ تا۱۵۰ گرم چانه بگیرید.
۵ دست را با آب پیاز مرطوب کرده و گوشت را به سیخ بکشید. وسط هر برش یک تکه از فیله مرغ به صورت نگین قرار دهید. در صورت تمایل از زعفران غلیظ دم کشیده نیز می‌توانید استفاده کنید.به این صورت که آن را یا در مایه کوبیده یا روی کباب بریزید.
 سایر نکات:
بهتر است پیاز چرخکرده را یک شب تا صبح در یخچال قرار دهید تا آب بیندازد و آب آن جدا شود. سپس پیاز را چنگ زده در تنظیف بریزید و حسابی فشار دهید تا آب آن خارج شود تا تفاله پیاز به دست آید. دقت کنید ظرف پیاز حتما باید دارای درپوش چفت باشد
جوش شیرین به مقداری مصرف شود که کباب زود سرخ نشود. زیرا جوش شیرین باعث زودتر بریان شدن کباب می‌شود
اینکه پیاز شما آب نداشته باشد نکته بسیار مهمیست که ممکن است در صورت عدم توجه باعث ریختن کباب از سیخ شود
بهتر است برای کباب کردن از آتش بسیار تند استفاده کنید و چند ثانیه اول کباب را زود به زود بچرخانید تا مایه آن نریزد.
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.