ترکیه ۲۷۰۰ نفر را به اتهام ارتباطات تروریستی اخراج کرد

آقای اردوغان، نهضت اسلامی گولن به رهبری فتح‌الله گولن را پایه‌ریز کودتای نافرجام سال گذشته خوانده است از ترکیه گزارش شده است که مقامات این کشور ۲۷۰۰ نفر را به اتهام رابطه با سازمانهای تروریستی اخراج کرده‌اند.
 
گزارشها حاکیست که سربازان، معلمان و کارمندان ادارات دولتی از جمله این اخراج‌شدگان هستند.
 
این تازه‌ترین دور از این گونه اقدامات در ترکیه پس از کودتای نافرجام سال گذشته است.
 
از زمان کودتای نافرجام در ترکیه در سال ۲۰۱۶ میلادی، بیش از ۱۵۰ هزار نفر اخراج و بیش از ۵۰ هزار نظامی بازداشت شده‌اند؛ این اخراجیان از میان دانشگاهیان، مأموران پلیس، آموزش و پرورش، دادگستری و سایر نهادهای دولتی‌ بوده‌اند.
 
دولت می‌گوید که بازداشت‌ها و اخراج‌ها برای برقراری امنیت و ثبات در کشور است، اما منتقدان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری، می‌‍گویند او با "فرصت‌طلبی" به سرکوب مخالفان سیاسی خود مشغول است.
 
آقای اردوغان، نهضت اسلامی گولن به رهبری فتح‌الله گولن را پایه‌ریز این کودتا خوانده است و بارها از آمریکا درخواست کرده تا آقای گولن را که در تبعیدی خودخواسته در پنسیلوانیا به سر می‌برد به ترکیه بازگرداند؛ تصمیمی که واشنگتن با آن موافقت نکرده است.
 
فتح الله گولن این اتهام‌ها را رد کرده و حتی در همان روزهای نخست بعد از کودتا، خود دولت را بانی کودتای نافرجام خوانده بود تا با توسل به آن بتواند مخالفان را سرکوب و "سلطه" خود را تثبیت کند.
+14
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران
  این هم نتیجه خر تو خر شدن و خربازی این دیکتاتور درازگوش مسلمان تندرو
  5
  17
  یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.