کره شمالی: تحریمهای تازه به معنی اعلان جنگ است

مقامات کره شمالی در واکنش به تازه‌ترین تحریمها علیه این کشور آنها را به منزله اعلام جنگ خوانده‌اند. آنها گفته‌اند که این تحریمها نقض آشکار حاکمیت دولت کره شمالی است.
 
خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از بیانیه صادر شده از سوی وزارت امور خارجه کره شمالی گزارش کرده است که تحریمهای تازه به معنی محاصره کامل اقتصادی این کشور است.
 
شورای امنیت سازمان ملل متحد در واکنش به آزمایش موشکی ماه گذشته کره شمالی، تحریم‌هایش علیه پیونگ یانگ را تشدید کرد از جمله بخش عمده صادرات فرآورده های نفتی به کره شمالی ممنوع شده است.
 
این قطعنامه که آمریکا پیش‌نویس آن را تهیه کرده بود روز جمعه (۲۲ دسامبر) به اتفاق آراء تصویب شد. چین، بزرگ‌ترین شریک تجاری کره شمالی، در کنار روسیه به پیش‌نویس رای مثبت دادند.
این دهمین قطعنامه تحریمی شورای امنیت علیه کره شمالیست  به موجب این قطعنامه، کره شمالی هر سال فقط اجازه دارد حدود چهار میلیون بشکه نفت خام و حداکثر ۵۰۰ هزار بشکه فرآورده نفتی مانند بنزین و گازوئیل وارد کند.
 
همچنین بنابر قطعنامه جدید، کارگران کره شمالی در کشورهای دیگر باید در ظرف ۲۴ ماه به کشورشان بازگردند - اقدامی که می‌تو‌اند به یکی از منابع درآمد ارزی دولت کره شمالی ضربه وارد کند.
 
همچنین ممنوعیت‌های جدیدی علیه صادرات تولیدات داخلی کره شمالی در نظر گرفته شده است.
آزمایش موشکی روز ۲۹ نوامبر کره شمالی از نوع قاره پیما بود این دهمین قطعنامه تحریمی شورای امنیت علیه کره شمالی است که به خاطر آزمایش موشکی روز ۲۹ نوامبر این کشور وضع شده است.
 
آن موشک بالستیک از نوع قاره پیما بود که پس از طی مسیری در حدود ۱۰۰۰ کیلومتر در جنوب دریای ژاپن به آب افتاد.
+35
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.