راننده ای که پرده گوش داور را پاره کرد!

 یک داور فوتبال در مسابقات لیگ فوتبال خراسان رضوی به شدت کتک خورد و راهی بیمارستان شد.
 
به گزارش جام جم آنلاین از فارس، قبح کتک زدن داور در فوتبال ایران شکسته شده و اگر کمیته انضباطی نخواهد با این جریانات برخورد شدید و قاطعی داشته باشد، تکرار این رفتارها را شاهد خواهیم بود.
 
فوتبال ایران همیشه شاهد حواشی عجیب و غریبی بوده است که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نیز گویا چندان برخورد قاطعی را نسبت به آن ندارد و حالا همین رفتار مسالمت آمیز تبدیل به گردن کلفتی عده‌ای می‌شود که به راحتی به داوران مظلوم فوتبال حمله می‌کنند و پس از آن نیز بدون کوچک‌ترین جریمه‌ای به فعالیت خود ادامه می‌دهند و احتمالا هرجای دیگری که احساس کنند منافعشان با خطر روبه‌رو شده است، خودشان راسا اقدام به برخورد و کتک کاری می‌کنند و کسی هم پاسخگو نیست.
 چند روز قبل نیز یکی از همین اتفاقات در فوتبال خراسان رضوی اتفاق افتاد، جایی که تیم‌های تایباد و قوچان در لیگ به اصطلاح حرفه‌ای فوتبال این استان با قضاوت یک داور کاشمری به مصاف هم رفته بودند، اما اعلام یک پنالتی از سوی داور جوان که اتفاقا در لیگ دو فوتبال کشور هم قضاوت می‌کند سبب ایجاد ضرب و شتم شدید این داور توسط عوامل تیم تایباد و به بیمارستان رفتن او شد.
 
در این بازی زمانی که داور برای تیم قوچان یک پنالتی را اعلام کرد فردی که بازیکن تیم تایباد بوده است و به دلیل محرومیت، بازی را از کنار زمین تماشا می‌کرد، بدون هیچ ممانعتی به یکباره وارد زمین مسابقه می‌شود و علاوه بر فحاشی های زننده نسبت به داور او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد و کتک می‌زند و سریعا توسط عوامل برگزاری بازی نیز فراری داده می‌شود!
 
بعد از این اتفاق داور کتک خورده با شکستگی گونه و پارگی پرده گوشش مواجه می‌شود و توسط اورژانس به بیمارستان منتقل می‌شود.
 
این در شرایطی است که فرد ضارب از کارکنان اداره ورزش و جوانان تایباد بوده است و علاوه بر اینکه راننده رئیس اداره ورزش و جوانان تایباد است گفته می‌شود، به تازگی نیز به عنوان نیروی حراست این اداره هم مشغول به کار شده است! آزادی ضارب با وثیقه رئیس اداره ورزش و جوانان! با شکایت داور جوان از فرد ضارب و شهادت کمک‌های این داور و همچنین بازیکنان و کادر فنی تیم قوچان فرد ضارب، توسط دادستانی تایباد دستگیر شده اما با وثیقه رئیس اداره ورزش و جوانان تایباد آزاد می‌شود!
 
این در حالی است که داور مضروب شده پس از شکایت خود بارها توسط ضارب که اتفاقا گفته می‌شود پیش از این هم سابقه این درگیری‌ها را داشته، تهدید شده است با این حال هیات فوتبال خراسان رضوی و اداره ورزش و جوانان تایباد هنوز نسبت به این موضوع واکنشی را از خود نشان نداده‌اند و حتی سعی در پوشاندن موضوع داشته‌اند.
 
فرد ضارب راننده شخصی من است!
 
این در حالی است که رئیس اداره ورزش و جوانان تایباد نیز نسبت به این اتفاق واکنش عجیب و غریبی را داشته است، علی محمدی که برای ضارب در دادگاه وثیقه گذاشته است تا سبب آزادی او شود، در این باره می‌گوید: زمان برگزاری بازی من در اتاق خودم بودم که عنوان شد درگیری در زمین فوتبال صورت داده، بعد از آن من خودم را به زمین رساندم و دیدم که غائله ختم شده است.
 
وی در خصوص اینکه آیا راننده وی سبب این کتک کاری شده است، افزود : من چیزی از موضوع را ندیدم و راننده من هم این داور را کتک نزده است و شهادت دروغ داده‌اند، وی در خصوص اینکه اگر راننده‌اش داور را کتک نزده است، پس چرا او را بازداشت کردند و برایش وثیقه گذاشته است، اظهار داشت: من وظیفه‌ام این است تا برای ورزشکاران شهرم وثیقه بگذارم، فردی که برایش وثیقه گذاشته‌ام راننده شخصی من است اما از کارکنانم نیست و البته یکی از فوتبالیست‌های مطرح تایباد است.
 
علی محمدی درباره اینکه چگونه یک ورزشکار مطرح شهرش به خود اجازه می‌دهد تا داور را مورد ضرب و جرح قرار بدهد، گفت: من این مسایل را نمی‌دانم و تنها می‌دانم در زمان درگیری تعداد زیادی در آنجا بوده‌اند و راننده من این کار را نکرده است، خود داور هم نمی‌داند چه کسی او را کتک زده است و تنها چند نفر آنجا شهادت دروغ داده‌اند، این مسایل در فوتبال طبیعی است و در همه جا اتفاق می‌افتد!
 
رئیس اداره ورزش و جوانان تایباد درباره اینکه این داور پرده گوشش پاره شده است و گونه اش هم شکسته است، گفت: ممکن است پرده گوش این داور از قبل پاره بوده است و حالا در این اتفاق آن را مطرح کرده است! از فدراسیون انتظار پیگیری دارم.
 
داور مضروب نیز درباره این حادثه می‌گوید: زمانی که برای تیم قوچان اعلام پنالتی کردم به یکباره فردی با لباس شخصی وارد زمین شد و با مشت و لگد به جانم افتاد، وقتی به صورتم ضربه زد دیگر چیزی متوجه نشدم و من را به سختی به رختکن بردند و از آنجا هم به بیمارستان رفتم.
 
وی افزود: آن فرد وقتی من را کتک زد به راحتی از ورزشگاه خارج شده است و کسی مانع او نشده است، بعد به پلیس مراجعه کردم و شکایتی را تنظیم کردم و به پزشکی برای شدت جراحات رفتم، پزشکی قانونی هم تایید کرده که هم گونه‌ام شکسته است و هم از ناحیه گردن آسیب دیدم و هم پرده گوشم پاره شده است.
 
این داور جوان کاشمری ادامه داد: من در لیگ دسته دو کشور هم قضاوت می‌کنم و می‌خواهم که حداقل جلوی این مسائل گرفته شود تا به این راحتی داوران را کتک نزنند، متاسفانه بعد از شکایت، من را تهدید کردند که شکایتم را پس بگیرم، اما من کوتاه نمی‌آیم، انتظار دارم تا حداقل هیات فوتبال خراسان رضوی و اداره ورزش و جوانان این استان این مسئه را پیگیری کنند، از فدراسیون فوتبال می‌خواهم که حداقل کمیته انضباطی به این مسئله ورود پیدا کند تا شاهد این اتفاقات کمتر باشیم.
+11
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.