چرا باید در روزهای آلودگی هوا، آب کلم بروکلی و ویتامین B بخوریم؟

نه فقط در روزهایی که آلودگی‌هوا بیداد کرده و شهر را گرفتار خفه‌گی می‌کند، بلکه مصرف دائمی برخی مواد غذایی برای افرادی که در شهرهای صنعتی و کلانشهرها زندگی می‌کنند در تمام طول سال ضروریست.
 
به گزارش خبرآنلاین و به نقل از نیویورک تایمز؛این ضرورت از این حیث ایجاد می‌شود که ساکنان این شهرها باید توانایی بدن خود را برای مقابله با روزهای آلوده که دیگر به بخشی لاینفک از زندگی آنها تبدیل شده بالا ببرند.
 
در یکی از تحقیقات اخیر دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس مشخص شده است که نوشیدن آب کلم بروکلی در (عصاره بروکلی در قالب آبمیوه) می‌تواند در چها روز التهابات ناشی از تنفس در هوای آلوده را که در مجرای بینی افراد ایجاد شده تا بیشترین حد ممکن فرو بنشانند.
 
در عین حال در تحقیقات دیگری که توسط دانشمندان دانشگاه کلمبیا انجام شده نتایج مشابهی به دست آمده است که البته اینبار در مورد ویتامین‌ها مصداق پیدا می‌کند.
 
در این تحقیقات تمرکز بر روی ویتامین‌های B بوده است. به گفته این محققان گروه ویتامین‌های B می‌توانند تاثیر گذاری ذرات آلاینده‌ها بر تغییر ضربان قلب را به حداقل برسانند و مانع تحریک التهابات ناشی از آلودگی در بدن شوند.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.