بستری شدن یک دانش‌آموز اسلامشهری پس از «سیلی خوردن از معلم»

جابر جاهدشیران گفته است که فرزندش سه روز در بیمارستان بستری بوده و «الان چشمش تار می‌بیند و مدام سردرد دارد». روزنامه شهروند خبر داد که یک دانش آموز ۱۴ ساله در شهرستان اسلامشهر، بر اثر «سیلی» معلم «دچار تشنج» شده و سه روز در بیمارستان بستری شده است. مدیر این مدرسه اما این گزارش را تکذیب کرده است.
 
روزنامه شهروند در شماره روز شنبه دوم دی، خبر داد که هفته پیش، امیرحسین جاهدشیران، دانش‌آموز ۱۴ ساله مدرسه «موسی‌بن‌جعفر» در شهرک محمدیه اسلام‌شهر در استان تهران، «با سیلی معلم دچار تشنج و راهی بیمارستان شد».
 
در این زمینه جابر جاهدشیران، پدر این دانش‌آموز، گفته است که هفته گذشته از مدرسه پسرش با او تماس گرفته‌اند و وقتی که به مدرسه رسیده، پرستار اورژانس مشغول معاینه فرزندش بوده و گفته که او «دچار تشنج» شده است.
 
به گفته آقای جاهد شیران، پسرش ابتدا به او گفته که زمین خورده اما همکلاسی‌هایش به او خبر داده‌اند که معلم به پسرش سیلی زده است.
 
او اضافه کرده که فرزندش سه روز در بیمارستان بستری بوده و «الان چشمش تار می‌بیند و مدام سردرد دارد».
 
آقای جاهد شیران همچنین گفته است که مدیر و معلم مدرسه قصد داشته اند موضوع کتک خوردن پسرش را «پنهان کنند» اما او به آموزش و پرورش منطقه شکایت کرده است.
 
با این حال ربیع محمدی، مدیر این مدرسه مدعی است که «این دانش‌آموز زمینه قبلی بیماری داشته است».
 
به گفته آقای محمدی، بخش ارزیابی آموزش و پرورش مشغول بررسی این موضوع است و پس از شکایت پدر این دانش‌آموز به کلانتری، معلم متهم نیز در کلانتری « توضیحاتی را بیان کرده است».
 
سال گذشته نیز گزارش‌های متعددی درباره تنبیه بدنی دانش آموزان در مدارس ایران منتشر شده بود.
 
با این حال رحیم میرشاه‌ولد، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش، اعلام کرده که تعداد شکایت‌ها از تنبیه بدنی دانش آموزان در سال گذشته به ۳۴۹ مورد کاهش یافته است.
 
بر اساس این گزارش، در سال ۹۴ این رقم ۶۷۵ مورد و در سال ۹۳، هزار و ۲۴۹ مورد بوده است
 
در عین حال به گفته آقای میرشاه‌ولد، از مجموع دو هزار و ۱۳۸ شکایت مطرح شده در موضوع تنبیه‌بدنی دانش آموزان در طول در سه سال گذشته، هزار و ۵۲۶ مورد یعنی ۶۵ درصد «وارد» و حدود ۷۴۷ مورد «ناحق بوده و اثبات نشده است».
 
با این حال مجموع شکایت‌هایی که این مقام آموزش و پرورش به صورت جداگانه درباره تنبیه بدنی دانش آموزان در سه سال گذشته اعلام کرده به دو هزار و ۲۷۳ مورد می‌رسد.
 
از آغاز فصل پائیز و بازگشایی مدارس نیز گزارش‌هایی درباره تنبیه بدنی دانش آموزان منتشر شده است.
 
از جمله عبدالامیر خنیفر، مدیر آموزش و پرورش شهر شوش در استان خوزستان، در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا تأیید کرده بود که روز شنبه ۲۲ مهر، بر اثر تنبیه یک دانش آموز ششم ابتدایی توسط معلم، پرده گوش این دانش‌آموز پاره شده است.
 
در آبان ماه نیز رسانه‌های ایران خبر داده بودند که مدیر دبستان روستای «سرسماد شمیل» در بندرعباس «با زدن لگد به صورت» یک دانش‌آموز باعث «افتادن سه دندان و لق شدن دو دندان» او شده و پس از آن «دانش‌آموز مصدوم را با همان وضعیت راهی کلاس کرده و تا پایان ساعت مدرسه او را نگه داشته است».
 
پس از انتشار این گزارش‌ها، آموزش و پرورش بندرعباس اعلام کرد که «ابلاغ مدیر خاطی لغو و پرونده او جهت رسیدگی به هیئت تخلفات اداری ارسال شد».
 
در آبان ماه امسال همچنین گزارش‌هایی درباره تنبیه دو دانش‌آموز در بجنورد در خراسان شمالی و در خرم‌آباد در استان لرستان منتشر شده بود.
+42
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  توقع دارید مدیر مدرسه موسی ابن جعفر رفتار دیگری با این دانش اموز یا دانش اموزان دیگر داشته باشد. توقع دارید در شهری که بنام اسلام شهر است مدیر و معلم رفتارشان غیر از رفتار موسی ابن حعفر باشد.اگر توقع رفتار و کردار انسانی دارید سخت در اشتباه میباشد. اسلام شهر و مدرسه موسی ابن حعفر
  4
  51
  شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  shaboruz - پاریس، فرانسه
  چه وحشی خانه ایست این دیار فرانسه بود فلان معلم رو سرش عمامه میکردن
  2
  21
  شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان::] آزار کودکان در مدارس تحت عنوان تأدیب و استفاده از خشونت جسمانی نه مختص این حکومت است و نه منحصر به دین اسلام. در دبستان کورش شاه نژاد برتر آریا نیز همین برنامه ها بود. ناظم سادومازوخیست در حیاط مدرسه نعره زنان دنبال دانش آموزی دوید که سر صف با صدای بلند خندیده بود. ولی دستش به یقه کودک نرسید . از عقب یک پشت پا به کودک زد بطوریکه کودک نگون بخت یک چرخ در هوا خورد و بشدت نقش زمین یخ زده شد. سپس ناظم بیمار با دهان کف کرده خواهر مادر کودک را جلوی چشمش ردیف کرد و در سرمای زمستان با ترکه ای در دست داشت بجان سر و صورتش افتاد. کودکی که گناهش خندیدن سر صف بود. . ادامه
  11
  3
  یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  در انجیل نیز jasár (بزبان عبری) بمعنی تأدیب (بخوانید کتک زدن) آمده است. paidévå (یونانی) کلمه pedagog از آن مشتق می شود(بمعنی برده ای که کودکان نجیب زادگان را تا مدرسه همراهی می کرد) . در انجیل(عهد عتیق) آمده است: کسی که پسرش را کتک نمی زند، از او نفرت دارد. ( پسر نوشته شده، لابد چون دختر آدم حساب نمی شده!) . در جای دیگری درانجیل آمده است: «کسی که فرزندش را دوست دارد او را کتک می زند» . البته ویراستاران اکثر انجیلها که در مملکت جناب پاپ در واتیکان مشغول کار هستند و مانند طلبه ای حوزه علمیه خودمان به نان خوردن از سفره دین عادت کرده ان (مثل همان سریال راز بقای است که بقایی و مشایی و احمدی نژاد دارند بازی می کنند )، در بیشتر زبانهای مختلف اروپایی از چاپ ۱۹۳۰ به بعد این کلمه jasár کتک زدن (تأدیب) را بتدریج حذف و آنرا با کلماتی که صفات مثبت از آنها تداعی می شود مانند«تربیت»« آموزش»، «تعلیم»، ترجمه کرده اند. همچنین در اکثر مدارس کشورهای اروپایی(اروپای غربی البته) آنچه بزبان انگلیسی Time-out گفته می شود نیز کم و بیش برچیده شده است.
  11
  2
  یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  Keffilskinder از کره مریخ وای بر من و تو. گوش کن عزیز . در زمان ان بقول شما ان اقای کوروش شاه نژاد چون ایشان نوکر پدر من نبودند لذا تعلیم و تربیت همان سبک وسیاق سابق را داشت. ولی از انجائیکه اولا شما از کره مریخ تشریف اوردید و کورش شاه نژآد نوکر بابا ی شما بودند کمتر دست ایشان بشما مریخی ها میرسید. بهر حال بگذریم. زمان بهترین دلیل ومطلب است در زمان ما تنبیه بود و بصورت بسیار جدی هم دنبال میشد.ولی امروز وضعیت فرق میکنید اقایی که از مریخ تشریف اوردید و مسائل کره زمین را کمتر میدانید. امروز من و شما از هزاران فرسنگ راه در حال مذاکره هستیم. شما امروز را با نیم قرن گذشته مقایسه می کنید؟؟؟ من حرفم این است که هر چه رنگ و بوی مذهب دارد فقط نفرت از سروکله ان میبارد که خوشبختانه سر کار هم از طریق همان کتاب مقدس اشاره کردید.اسلام شهر و مدرسه موسی ابن جعفر خوشبختانه نظریات شما از منبع مذهبی هم دال بر این ادعا شد. البته نوکر شما کوروش شاه نژاد هم فعلا در ایران مشغول کار نیست تا مورد مواخذه قرار گیرد.
  1
  8
  یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.