فواید و عوارض چسب کمر

 کمر درد یکی از دردهای رایج امروزی است که بیشتر افراد با آن دسته پنجه نرم می‌کنند. ولی باید گفت که دانستنی های فراوانی در مورد کمر درد وجود دارد که قبل از اینکه شما دچار آن شوید، می‌توانید با آنها از کمر درد پیشگیری کنید.بدین صورت که با دانستن نحوه نشستن درست، خوابیدن درست و ... می‌توانید از آن پیشگیری کنید.

در اینجا به شما بسته ای را با نام دانستنی های کمر درد و روش های درمان نوین آن معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن می‌توانید این اطلاعات را کسب کنید و از کمر دردهای بد برای خودتان پیشگیری نمایید و یا حتی آنها را با روش های نوین درمان کنید.
 
چسب کمر هیچ گونه ارزش علمی برای درمان کمر درد ندارد و نتایج تحقیقات بی‌خاصیت بودن آنها را در بهبود یا درمان دردها نشان ‌داده است.
 
دکتر فرهاد شهرام فوق تخصص روماتولوژی و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات روماتولوژی با بیان این مطلب اظهارداشت:
 
برای درمان هر بیماری ابتدا باید مکانیزیم یا پاتولوژی ایجاد کننده آن را مورد بررسی قرار داد و با مشخص کردن علت بروز کمردرد، مکانیزیم و فیزیوپاتولوژی آن می‌توان علت درد را تشخیص داد.
 
وی با بیان اینکه بیش از 95 درصد از کمردردها علت مکانیکال دارند، تصریح کرد:
 
فشار آوردن به کمر، بلند کردن وزنه‌ی سنگین، قرار گرفتن در وضعیت نامناسب و اختلال در فقرات کمری در ایجاد درد کمر دخیل هستند.
 
وی یادآور شد:
95درصد از کمردردها بدون درمان بهبود می‌یابند و استفاده از انواع درمان‌های طبی و غیر طبی همانند چسب کمر، کشش‌های کمر و کمربندها تاثیری در تسکین و درمان کمردردها ندارند.
 
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات روماتولوژی‌ اضافه کرد: فقط درمان‌هایی که در مطالعات کنترل شده، تاثیر آنها مشخص شده با مکانیسم‌های فیزیوپاتولوژی شناخته شده‌ی امروزی باید مورد استفاده قرار ‌گیرند.
 
وی با اشاره به عوارض استفاده از این چسب‌ها تاکید کرد:
استفاده از این چسب‌ها موجب تحریک پوست، ضایعات آلرژیک، خارش، کهیر در محل چسباندن می‌شود و علاوه بر آن بیمار دچار اطمینان خاطر نابجا شده که این امر مانع از درمان مناسب توسط بیمار می‌شود و بیمار با اتکا به این اطمینان نابجا فشارهایی را به کمر وارد می‌کند، که موجب تشدید بیماری می‌شود.
 
دکتر شهرام در پایان توصیه کرد: افراد از استفاده از اینگونه چسب‌های کمر برای تسکین یا درمان درد خودداری کنند.
آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 27-May-2010 انجام شده است.در این بسته، متخصصین ستون فقرات شما را با سیستم مکانیکی کمر و عملکرد آن آشنا ساخته و همچنین متخصصین توانبخشی علل کمردرد و چگونگی رفع آن از طریق پزشکی متعارف و درمان‌های جدید و جایگزین را برای شما توضیح می‌دهند.
 
بدین ترتیب می توان با این دانسته ها از کمر خود بهتر مراقبت کرد و سلامتی آن را برای سالیان متمادی تضمین نمود.
 
در زندگی روزمره ما، رفتار هایی وجود دارد که به صورت همیشگی تکرار می‌شوند. از این رفتار ها، می‌توان به خوابیدن، نشستن، راه رفتن و ایستادن اشاره نمود. شما با مشاهده این برنامه آموزشی، نحوه صحیح نشستن، ایستادن و خوابیدن در شرایط مختلف را فرا خواهید گرفت.
 
همچنین در بسته روش های نوین درمان کمر درد، شما با مشاوره های پزشکی، دارویی، ورزشی، بهره بردن از تغذیه ای سالم، و تمرینات ورزشی خاص از قبیل: یوگا، مدیتیشن، ماساژ و ... آشنا خواهید شد.
 
شما با عمل کردن به این توصیه هایی که برای پیشگیری و درمان کمر درد لازم است، به مراتب زندگی بهتری را تجربه خواهید کرد.
 
چرا که امروزه بیشتر امراضی که تجربه می کنیم، به دلیل نداشتن علم استفاده صحیح از اندام های مختلف بدن آدمی است. پس علم و عمل را سرلوحه کار خویش قرار داده و از نعمانی که خداوند متعال به ما داده است، به درستی استفاده کنیم.
 
شما باعمل کردن به این توصیه ها استرس و نگرانی را از خود دور ساخته، بر ترس از بیماری خود غلبه می کنید و سطح کیفی زندگی خود را ارتقا می بخشید و نهایتا لحظه هایی سرشار از سلامتی و اعتماد به نفس نیز خواهید داشت .این مجموعه به صورت دوبله به فارسی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.