جادوی پوست انار برای سلامت و زیبایی

اسید الاژیک موجود در پوست انار به صورتی موثر باعث حفظ رطوبت سلول‌های پوستی می‌شود و از خشک شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. واضح است که خشکی پوست عامل مهمی در ایجاد آسیب‌های احتمالی و در نتیجه ایجاد چین و چروک‌ها است.
 
انار! احتمالا کسی نیست که با این میوه خوش‌رنگ و خوش‌طعم آشنایی نداشته باشد و از خواص جادویی این معجزه طبیعت آگاه نباشد. حتی در کتب باستانی هم در بسیاری موارد از انار به عنوان یک درمان‌گر موثر و مفید یاد شده است. اما چه کسی فکرش را می‌کرد که پوست‌ به نظر بی‌ارزش انار هم حاوی خواص بی‌نظیری باشد که برای سلامت و حفظ زیبایی ظاهری بدن هم بسیار موثر و مفید باشد. تحقیقات اخیر دانشمندان چینی مشخص کرده است که پوست انار مملو از آنتی‌اکسیدان‌های مفیدی است که حتی در مقایسه با خود میوه انار هم این مقدار بسیار بیشتر است. خوب تا به اینجا متوجه شدیم که به غیر از خود انار پوست آن هم بسیار مفید است، اما چه چیزی باعث ایجاد این ویژگی خاص می‌شود؟ در ادامه مطلب امروز با خواص پوست انار بیشتر آشنا خواهید شد.
فواید استفاده از پوست انار:
سم‌زدایی مفید و موثر
 
اغلب افراد به خوبی می‌دانند که آنتی‌اکسیدان‌ها در بدن وظیفه سم‌زدایی را به عهده دارند و از‌آنجایی که پوست انار حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است، استفاده از آن می‌تواند تا حد زیادی در پاک‌سازی بدن از سموم موثر باشد
 
 منبعی غنی از ویتامینC
 
به جای استفاده از مکمل‌های گران‌قیمت ویتامینC می‌توانید از ویتامین‌‌های نهفته در پوست انار استفاده کنید. ویتامین C عامل مهمی در بهبود زخم‌ها و از بین ‌بردن جای آن‌ها محسوب می‌شود. این ویتامین با فرم‌دهی پروتئین به جرم‌ و یا توده‌های بدنی نقش موثری در ترمیم و مراقبت از استخوان‌ها، غضروف‌ها و دندان‌ها ایفا می‌کند.
 
مرطوب‌کننده مفید
 
اسید الاژیک موجود در پوست انار به صورتی موثر باعث حفظ رطوبت سلول‌های پوستی می‌شود و از خشک شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. واضح است که خشکی پوست عامل مهمی در ایجاد آسیب‌های احتمالی و در نتیجه ایجاد چین و چروک‌ها است.
 
محافظ پوست پوست
 

‌انار محافظ پوست ما در برابر مضرات نور خوشید است. اشعه‌های خورشیدی مثل اشعه UVA و UVB از جمله مهم‌ترین عوامل ایجاد آسیب‌های پوستی هستند. پیشگیری از سرطان پوست با انجام تحقیقات شگفت‌انگیزی در انجمن تحقیقات سرطان آمریکا مشخص شد، عصاره به دست آمده از پوست انار عامل مهمی در پیشگیری و مبارزه علیه ایجاد سلول‌های سرطانی پوست خواهد بود.
 
ضد چین و چروک
 
تحقیقات حاکی از آن است که ترکیب عصاره پوست انار و روغن به دست آمده از دانه‌‌های آن می‌تواند با ترکیب شدن با پروکلاژن‌ها از ایجاد آنزیم‌های مضر برای کلاژن‌ها جلوگیری کند. این موضوع فاکتوری موثر در رشد سلول‌های سالم پوستی و عاملی بازدارنده از پیری زودرس پوست و چین و چروک‌های مرتبط با آن خواهد بود.
 
موهای سالم
 
عصاره پوست انار می‌تواند از ریزش موها جلوگیری کند و به طرز چشم‌گیری از ایجاد شوره سر و پوسته پوسته شدن کف سر پیشگیری کند.
 
سلامت دندان‌ها
 
پوست انار اغلب در ترکیبات انواع خمیردندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. خوشبختانه، خودتان هم می‌توانید به شکل طبیعی از آن استفاده کنید. کافی است، پوست انار را خشک و پودر کنید، مسواک‌تان را کمی خیس یا مرطوب کنید و بعد به مقداری پودر پوست انار آغشته کنید و به طور طبیعی مسواک بزنید. استفاده از انار علاوه بر سلامت دندان‌ها برای لثه هم مفید خواهد بود.
+16
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.